Головна сторінка » Весняний карась на поплавок
весняна рибалка на карася

Весняний карась на поплавок

Багато рибалок починає ловити карася тільки в переднерестовий період, приблизно з середини травня, вважаючи, що ранньою весною по холодній воді зловити привереду неможливо. Але це зовсім не так, і в нашій статті ми опишемо, як здійснюється лов карася навесні на вудку поплавця.

Де шукати весняного карася ранньою весною

весняна риболовля на карася

Після просвітлення води після закінчення льодоставу вся риба, у тому числі і Весняний карась, починають харчуватися. Активність їх зростає із потеплінням води у водоймі. Але й ранньою весною карась вже шукає собі їжу. Крім цього, вся риба любить погрітися у променях весняного сонечка. То де ж знайти нашого привереду?

 • Відмілини. Часто навесні карасів можна зустріти на мілинах, які при спаді води до літа стають заливними луками або болотами. Іноді глибина води у таких місцях становить від двадцяти сантиметрів до півметра. Зате тут тепло і в ґрунті так багато цікавих та смачних жучків-черв’ячків.
 • Коряжник. Не у всіх водоймах є великі мілини, а погріти спинку теж хочеться. Тому карасі, піднімаючись до поверхні води, біля корчів почуваються більш захищеними.
 • Рослинність. Теж відноситься і торішніх очеретів, рогозу та іншої водної рослинності. Але половити близько до берега можна лише за маскування. Вода напровесні дуже чиста і прозора, а риба полохлива і обережна.
 • Бровки біля берега. Тут карася можна зустріти під час прогріву води, ближче до нересту.

На що ловити

мотиль

Безсумнівно те, що ослабла після довгої зими і риба, що готується до нересту, Весняний карась віддає перевагу ранній навесні тваринній їжі. Найкращими наживками будуть мотиль, опариш і червоний гнойовий хробак.

Ловити на рослинні насадки теж має сенс, наприклад, добре працює манне тісто. Крім того, можна замішувати хліб або тісто з тваринами ароматизаторами.

Цікаво  Лов карася влітку, червень, липень, серпень

Чим підгодувати весняного карася

Чим підгодувати

Підгодовування весняного карася має відповідати одному важливому правилу – бути дрібнофракційним. Зголодніла за зиму риба із задоволенням збереться на підгодовування, і стоятиме біля підгодівельної плями.

Пригодову суміш можна купити в магазині, а можна виготовити вдома своїми руками на основі панірувальних сухарів.

Ось один з рецептів весняного підгодовування:

 • Панірувальні сухарі – 2 частини.
 • Сухе молоко – ½ частина.
 • Молоте насіння соняшника – ½ частина.
 • Січка пшениці чи ячки – 1 частина.
 • Комбікорм, риб’ячий чи пташиний – 1 частина.
 • Горохове або кукурудзяне борошно – ½ частина.
 • Останній інгредієнт у підгодовування не замішується. Кулька, зліплена з підгодівельної суміші, рясно обвалюється в тій чи іншій муці. При попаданні у воду під час свого опускання на дно, кулька завдяки обвалці рясно «пиле», залучаючи вибагливу рибу.

Не варто забувати правило підгодовування: «Чим годуєш, на те й ловиш!»

У підгодовування обов’язково потрібно додавати компоненти приманки: наживку чи насадку.

заміс із хробаками

З ароматизацією весняного підгодовування потрібно надходити делікатно. Карасю часто буває достатньо аромату від меленого насіння або горохового борошна. І на водоймі краще почати підгодовування сумішшю без додаткових запахів, а потім діяти за обставинами.

Вибір снасті

Вибір вудки для лову карася навесні залежить від місця та способу, яким у вибраному місці можна буде ловити. Розберемо всі умови лову докладніше.

 • Велика мілина. Тут карасю навесні не потрібно підходити близько до берега, тому можна використовувати дальнє закидання болонською або матчевою снастью.
 • Коряжник. Лов може вестись тільки з човна або в забродному костюмі. Найкраще працюватиме легке махове вудлище.
 • Обріз трави. Штекер дасть рибалці можливість доставити приманку під самий ніс карасю, а стіна очерету приховає рибалки від риб’ячого ока. Можна запливти на човні на глибину і ловити карася, роблячи закидання маховою вудкою у бік берега.
 • Близька брівка. Штекер, довга махова чи болонська вудка. Маскуватися можна менше, оскільки до риби далеко.
 • поплавцеве оснащення
снасть на карася

Що стосується оснащення вудок, то можна порекомендувати мінімально тонке оснащення, як було зазначено вище, вода в ставках дуже прозора і грубі елементи відлякуватимуть обережну рибу. Тому основну ліску не варто ставити більш ніж у 0,12, а повідці використовувати зимові в 0,08-010 міліметрів.

Цікаво  Лов карася влітку, червень, липень, серпень

Лов карася навесні на вудку буде успішнішим, якщо й інші елементи оснастки будуть якомога більш мініатюрними.

 • Поплавець. Веретеноподібного типу, не більше 5 грамів вагою.
 • Грузила. Краще ловити з рознесеним завантаженням, основна маса грузиків зрушується ближче до поплавця, а перед повідцем ставиться дрібна підпаска.

Весняний карась на мілководді

карась на мілководді

Кожне місце, де ми збираємося ранньою весною ловити карася поплавцем, має свої особливості. Тому, збираючись за вибагливим ставковим трофеєм, потрібно взяти до уваги майбутні умови лову.

Дрібноводдя відрізняється від інших місць на ставку або невеликому озерці тим, що вода там дуже швидко прогрівається і риба, що «намерзлася» за зиму, не проти «погріти свої кісточки». Водночас рибні зграйки, гуляють у таких місцях надзвичайно полохливі. Тому важливий рясний стартовий закорм, щоб відшуміти один раз і більше не лякати рибу.

Догодовування здійснюється шляхом збільшення в’язкості підгодовування, наприклад, за рахунок введення в неї розпареного геркулеса. Щоб догодувати крапку, достатньо обліплювати грузила на ліскі невеликими порціями підгодовування при кожному закиданні.

Цікаво  Лов карася влітку, червень, липень, серпень

Через дрібну глибину буває так, що важко розподілити вантажі по ліскі. У цьому випадку можна використовувати підвантажений поплавець і невелику підпаску.

З човна у коряжнику або у вікнах

карась у коряжнику

Для такої риболовлі нам знадобиться вудка дуже легка та коротка, не більше чотирьох метрів. Потрібно врахувати, що виведення в таких місцях здійснюється вертикально. Тому на маховій вудці потрібно правильно відрегулювати довжину спуску. Щоб міняти висоту спуску, можна ловити болонською снастю з котушкою.

До речі, у таких місцях непогано працює снасть із бічним кивком.

Весняний карась у прибережних очеретах

карась у коряжнику

Якщо ви бачите, що Весняний карась стоїть у вікнах, а закинути з берега немає жодної можливості, можна зробити кілька способів.

 • Використовувати снасть із бічним кивком.
 • Напередодні риболовлі виконати в заростях отвір, достатній для закидання снасті.
 • Ловити рибу у забродниках. Звичайно, навесні в холодній воді довго не простоїш, але якщо утеплитись, то якийсь час можна протриматися.


Весняний карась на ближньому краю


Лов на ближній бровці берега відрізняється тим, що тут вода теж непогано прогрівається, особливо в другій половині дня. Тому в таких місцях ранньою весною краще ловити карася по обіді в ясну сонячну погоду. Бажано, щоб відстань від берега була достатньою, щоб не лякати обережну рибу в прозорій воді. Якщо брівка знаходиться недалеко від берега, є сенс відійти від урізу води на відстань, або спробувати дістати до точки лову закиданням з перпендикулярного або протилежного берега.

Такий лов вже нагадує класичну карасьову літню або пізно-весняну рибалку з усіма її особливостями: наживками та підгодовуваннями. Мабуть, тільки розмір підгодівельних куль потрібно робити менше, щоб уникнути зайвого шуму.

Прокрутка до верху