Головна сторінка » Захоплюючі психологічні фільми – ТОП 15
Захоплюючі психологічні фільми

Захоплюючі психологічні фільми – ТОП 15

Захоплюючі психологічні фільми мають показати внутрішній світ героїв, їх переживання, травми та навіть розлади. Це рідко легкі фільми, найчастіше це щільні трилери. Вони частіше залишають глядачів некомфортними, що не змінює того факту, що ми любимо їх дивитися. Подивіться захоплюючі фільми про психологію, які варто подивитися.

Психологічні фільми за визначенням повинні змушувати нас розмірковувати, ставити під сумнів навколишню дійсність і власне сприйняття світу. Найкращі викликають дискомфорт у глядачів і не виходять з голови на довгі дні. Все тому, що психологічні фільми досліджують схованки людської психіки й зазвичай це темні провулки, до яких ми не ввійшли б добровільно.

Найчастіше психологічними фільмами є драми та трилери. Рідше це постановки з моральним чи соціальним забарвленням. Часто герої цього кіно — люди з психічними розладами або ті, хто пережив травмуючий досвід. Захоплюючі психологічні фільми ведуть глядача вглиб людської психіки, у її темні області. Вони провокують на роздуми, роздуми та змушують переглянути свої уявлення про себе. Нижче наведені назви змушують нас зіткнутися з тими елементами людства, які ми витісняємо щодня.

15. Спліт (2016)

Захоплюючі психологічні фільми 1
Захоплюючі психологічні фільми

Список захоплюючих психологічних фільмів відкриває фільм «Спліт». Джеймс Мак Евой виконав роль Кевіна, який страждає на роздвоєння особистості, у якого 23 особи. Попри психіатричне лікування, коли одна особа починає домінувати, починаються справжні проблеми, і Кевін втрачає контроль над собою. Незабаром він викрадає трьох підлітків і замикає їх у підвалі. Дівчата, знаючи, що в одному тілі живуть кілька втілень, намагаються з’ясувати, яка особа Кевіна може допомогти їм утекти.

14. Зникла (2014)

фільми 2

Наступний фільм зняв Девід Фінчер — фахівець зі складних та напружених історій. «Втрачена дівчина» — екранізація однойменного роману. Це запис історії молодого, начебто, щасливого шлюбу. У день п’ятої річниці весілля Нік повідомляє, що його красуня-дружина зникла безвісти. Преса виявляє інтерес до справи й поліція поступово фокусує свої підозри на її чоловіка. Під тиском ситуації це показує, що не все у їхніх стосунках було ідеальним. Після того, як громадськість ухвалила вирок Ніку, у справі відбувається несподіваний прорив. Цей психологічний фільм показує темні звивини відносин між двома людьми й те, на що ми здатні для досягнення своїх цілей.

13. Небесні створіння (1994)

Захоплюючі психологічні фільми 3

Режисером цього психологічного фільму є Пітер Джексон, який також відповідає за трилогію «Володар кілець». «Небесні істоти» — зовсім інша картина, інтимна, але зрештою шокуюча. 1953, Нова Зеландія. Сором’язлива Поліна дружить із новою ученицею – впевненою у собі Джульєттою. Їхні стосунки поступово затягуються і переходять у щось більше. Коли батьки Джульєтти підозрюють, що стосунки їхньої доньки з Поліною мають еротичний характер, вони обмежують свої контакти. Це призводить до трагічного фіналу. «Небесні істоти» – це перевірена історія, що показує силу взаємного захоплення, взаємного впливу двох юних дівчат, які легко можуть перерости в одержимість.

Цікаво  Науково фантастичні фільми 1950-х, які досі захоплюють

12. Ігри розуму, 2001

фільми 4

“Ігри розуму” – ще один фільм, заснований на фатах, у категорії “Захоплюючі психологічні фільми”. Це 1947 рік. Головний герой – Джон Неш, відомий як «Таємничий геній Західної Вірджинії». Коли він з’являється в Принстоні, це непросто – йому доводиться опинитися в снобському світі. Щоб довести свою спроможність, він майже одержимий шукає нову оригінальну теорію. Хоча врешті-решт йому це вдається, його життя не стає легшим. Неш страждає на шизофренію. Цей фільм — історія про генія, що межує з безумством, і боротьбу із хворобою, яка позбавляє вас життя.

11. Панацея (Побічні ефекти, 2013)

Захоплюючі психологічні фільми 5

Психологічні фільми часто показують стосунки психіатра та пацієнта. Це те, що є у «Панацеї». Доктор Бенкс вітає молоду та привабливу Емілі. Жінка впадає у депресію через події її життя. Чоловік виявляється фінансовим аферистом і потрапляє до в’язниці на чотири роки. Це знаменує кінець ідилічного, щасливого життя. Звільнення близького анітрохи не покращує ситуацію, з Емілі стає дедалі гірше. Доктор Бенкс прописує новий препарат на прохання самої пацієнтки. Він має стати титульною панацеєю від усіх проблем. Проте виявляється, що побічні ефекти від приймання мають фатальні наслідки. Майбутнє Емілі під питанням, як і кар’єра доктора Бенкса. Однак у цьому випадку питань більше, ніж відповідей. Фільм тримає у напрузі до кінця.

10. Хлист (2014)

фільми 6

Інша історія відбувається у світі музикантів. Ендрю – молодий та амбітний барабанщик. Потрапити в клас видатного вчителя Теренса Флетчера – це здійснена мрія, але також і виклик. У Флетчера у команді лише найкращі, але за це доводиться платити. Вчитель використовує метод навчання, який можна з упевненістю вважати як психічним, і фізичним насильством, і це в ім’я звукової досконалості. Ендрю робить прагнення до досконалості своєю нав’язливою ідеєю. Ця психологічна драма показує зіткнення двох психопатичних особистостей у, здавалося б, тендітному світі музики.

9. Нічні тварини (2016)

Захоплюючі психологічні фільми 7

Сьюзан Морроу – багата галеристка, одружена. Її перший шлюб розпався 15 років тому. Несподівано до неї приїжджає колишній партнер та передає рукопис її дебютного роману. Книга виявляється жорстоким трилером, у якому Сьюзан бачить біографічні нитки свого колишнього чоловіка, включаючи посилання на їхні стосунки. Проте читання настільки заворожує, що жінка починає втрачати реальність. Дія психологічного фільму відбувається у двох декораціях — книжковій та реальній, із важкою атмосферою в обох. Картинка атмосферна, тривожна, подекуди лякає.

Цікаво  Кращі серіали 2021 – Частина 3

8. Мовчання ягнят, 1991

фільми 8

Ще одна пропозиція – це не тільки один з захоплюючих психологічних фільмів, а й один з найкращих фільмів усіх часів. Агент ФБР працює над серійним убивцею, що здирає шкіру зі своїх жертв. Інший лиходій, ізольований у тюремній психіатричній лікарні, шукає допомоги у розплутуванні слідства. Надзвичайно розумний лікар Ганнібал Лектер. Мало того, що справа сама по собі буде достатнім психологічним навантаженням для всіх, так ще й агент має мати справу з шаленим вбивцею, якого їй доведеться вмовити допомогти. Цей фільм тримає у напрузі до останньої хвилини.

7. Джокер (2019)

Захоплюючі психологічні фільми 9

Персонаж Джокера, відомого з історії про Бетмена, нарешті обзавівся окремим фільмом. Однак це не просто чергова фентезійна історія, на яку ви очікуєте. Фільм досліджує події, які зробили Артура Флека тим, хто його знає. Артур — колишній пацієнт психіатричної лікарні, який страждає на хворобливі напади сміху. Він працює клоуном і проводить вечори, доглядаючи хвору матір. Він не агресивний, а скоріше самотній, про що свідчать його ілюзії. Коли він стає жертвою безглуздого нападу, колега дає йому пістолет. Йому доведеться використовувати його раніше, ніж він очікував. На нього напали в метро, ​​він вбиває вперше, і соціальна реакція більш ніж захоплена. Він поступово стає Джокером. Цей психологічний фільм є цікавою стадією безумства, що перейшло в злочин.

6. Бійцівський клуб (1999)

фільми 10

Ще одна картина Девіда Фінчера у списку психологічних фільмів. Джеку за тридцять, він добре оплачуваний корпоративний співробітник. Шість місяців він страждає на безсоння, що робить його нещасним. Шукаючи допомоги у різних місцях, він заводить нові знайомства спочатку з Марлою, а потім із Тайлером. Тайлер дуже впливає на нього. Новий друг надихає Яцека кинути роботу, і разом вони присвячують себе новій пристрасті — кулачним боям. Вони навіть влаштовують закриті бої — Підпільне Коло, яке перетворюється на воєнізовану анархістську організацію. Але чи реальне нове життя Джека?

5. «Пролітаючи над гніздом зозулі», 1975 р.

Захоплюючі психологічні фільми 11

«Пролітаючи над гніздом зозулі» — фільм, який вже має культовий статус і водночас є одним із захоплюючих психологічних фільмів в історії. Головний герой — злодій і дрібний злочинець, який прикидається психічно хворим, щоб захистити себе від ув’язнення. Його відправляють до психіатричної лікарні, де твердою рукою править палатою бездушна сестра Ретчед. Наш герой швидко виявляє, що пацієнти – жертви її жорстокості. Жінка зловживає ними дуже витонченим чином. Повстання лише питання часу.

Цікаво  10 Закордонних комедійних серіалів 2021 року

4. Чорний лебідь (Black Swan, 2010)

фільми 12

Ніна – амбітна балерина, якій випадає чудовий шанс – відіграти головну роль у прем’єрі «Лебединого озера». Вона все життя готувалася до цієї ролі й не збирається упускати шанс. Під сильним тиском тренера та матері з нею починають відбуватися дивні епізоди. Крім того, конкурент йде за нею по п’ятах. Здається, що Ніна надто ототожнюється з роллю, що призводить до несподіваного перебігу подій. Цей дико тривожний фільм розповідає про досконалість, що веде до божевілля та пригніченої сексуальності.

3. Меланхолія (2011)

Захоплюючі психологічні фільми 13

Можна сказати, що “Меланхолія” – катастрофічне психологічне кіно. У день свого пишного весілля Жюстін дізнається, що планета, що ховалася за Сонцем, прямує до Землі й що обидва глобуси, швидше за все, зіткнуться. Дія драми складається із двох частин. У першому ми на весіллі. У чорний сценарій поки що ніхто не вірить. Тільки Жюстін починає впадати в дивний стан під час вечірки, що призводить до розпаду шлюбу в день весілля. Через кілька місяців Жюстін виглядає зовсім іншою людиною, яка втратила життя. Катастрофа майже неминуча, але кожен справляється з нею по-своєму.

2. Шість ступенів поділу (1993)

фільми 14

Цей фільм – мій тихий фаворит. Щодо маловідомої психологічної драми з незвичайною, тому драматичною роллю Вілла Сміта. Якось увечері у квартиру пари багатих артдилер у нью-йоркській квартирі стукає незнайомець. Чорний хлопчик, поранений ножем, здається другові їхнього сина. На нього напали у Центральному парку та пограбували. Багаті, хоч і боязкі, беруть його під свій дах. Швидко промовистий і блискучий новачок зачаровує їх. Всю історію ми дізнаємось із ретроспективних оповідань героїв повісті. Однак виявляється, що хлопчик не той, за кого себе видає. Проте його поява змінить життя мешканців Нью-Йорка.

1. Острів секретів (Острів проклятих, 2010)

Захоплюючі психологічні фільми 15
Захоплюючі психологічні фільми

Очолює список найкращих фільмів про психологію похмурий та напружений фільм. Федеральний шериф Деніелс намагається з’ясувати, як пацієнт зник із замкненої камери в лікарні суворого режиму для душевнохворих злочинців. На дворі 1950-і роки, і до бухти, де відбувається дія, насувається буревій, позбавляючи весь район зв’язку. Проте у цьому фільмі все не так, як здається. Деніелс ідентифікує себе як пацієнта центру з часом, і те, що він думав, є просто сумішшю помилок та розіграшів. Важкий, але гідний перегляду кінотеатру.

Приємного перегляду!

Прокрутка до верху