Головна сторінка » Звисаючі кімнатні рослини
Звисаючі кімнатні рослини

Звисаючі кімнатні рослини

Звисаючі кімнатні рослини. Вони дивують і заспокоюють – зелені та квітучі звисаючі рослини створюють дивовижні ефекти на висотах, де ніхто не очікує знайти зелень і квіти. Вони чудово підійдуть в якості живої квіткової штори або квітучої ширми. Вони мають незвичайні форми – і надзвичайно модні… і доступні цілий рік!

Що таке ампельні рослини?

Висячі рослини – це переважно в’юнки. Вони ідеально пристосовані для лазіння завдяки своїм особливим «ботанічним знаряддям», таким як додаткові корені, гачкуваті колючки, додаткові листки та вусики, а також звивисті стебла. Однак коли ліана не знаходить опори, вона стає сланкою або повислою.

Зелені та квітучі ампельні рослини стають все більш популярними. Це пов’язано з тим, що багато з них мають повітроочисні властивості й ідеально вписуються в тренд природних форм, привносячи в інтер’єр багато зелені.

Підвісні рослини в горщиках можна використовувати в багатьох творчих напрямках, оскільки вони чудово вписуються як у традиційний, так і в сучасний інтер’єр.

Цікаво  Лілія кімнатна догляд

Найпопулярнішими ампельними кімнатними рослинами є: циссус (Cissus), колумнея (Columnea), церопегія, ліхтарик китайський (Ceropegia woodii), трикрапка (Tradescantia), палички (Rhipsalis), спаржа (Asparagus), есцинантус (Aeschynanthus), кодонант (Codonanthe), ходжа (Hoya) і гілочки (Tillandsia).

Деякі походять із тропічних лісів, де ростуть як ліани. Інші ростуть у посушливіших регіонах і мають соковиті властивості, що дозволяє їм виживати в періоди невеликої кількості опадів.

Звисаючі кімнатні рослини
квіти

На що звернути увагу при покупці ампельних рослин?

Умови

Перевірте розмір горщика, довжину і товщину пагонів, форму і щільність рослини, а також чи вона гарна і повна. Для квітучих ампельних рослин дуже важливий рівень зрілості, розташування бутонів, кількість потенційних квітів і самі квіти. Також перевірте розташування листя і форму рослини.

Шкідники

Різні види зелених і квітучих повислих рослин уражаються різними шкідниками й хворобами. Особливу увагу приділіть чашкам і борошнистим червцям. Ці рослини також можуть бути атаковані червоним павутинним кліщем, симптомом якого є сіре забарвлення листя.

Цікаво  Кампанула догляд та вирощування

Неправильний догляд

Рослини іноді містяться в занадто сухих умовах, через що вони в’януть, жовтіють листя або опадають бутони. Це також може бути пов’язано з нестачею світла. Зелені й квітучі ампельні рослини не повинні мати коричневих плям на листках (це часто відбувається через перезволоження). На листках можуть бути сліди накипу або води, що знижує їх привабливість, але, на щастя, не завдає шкоди.

Транспортування

Під час транспортування температура для більшості рослин має бути 12 градусів Цельсія або вище. У разі зниження температури важливо захистити рослини від холоду, помістивши їх у кришку, наприклад, папір або картон.

Звисаючі кімнатні рослини
квіти

Звисаючі кімнатні рослини – як доглядати за ампельними кімнатними рослинами?

  • Світло
Цікаво  Королівська бегонія та інші цікаві види кімнатних бегоній

Більшість ампельних квітучих рослин потребують теплого, світлого місця, але вони не люблять висіти на сонці. Основне правило таке: чим більше квітів на рослині, тим більша потреба у світлі, а чим яскравіше/барвистіше листя, тим більше потреба у світлі.

  • Полив

Зелені та квітучі висячі рослини з товстим і м’ясистим листям потребують пропорційно менше води завдяки їх соковитим властивостям. Іншим потрібно більше води кожні кілька днів, тому що їх листя тонше і ніжніше.Поливайте рослини регулярно не дуже холодною водою. Грунт не повинна пересихати, але і занадто вологою бути не може. Регулярно обприскуйте листя, але уникайте квітів.

  • Підживлення

Добривами один раз на 2-4 тижні є хорошою ідеєю, щоб рослина виглядала добре протягом тривалого часу.

  • Очищення

Видаліть відцвілі квіти та старе листя, обріжте пагони, якщо вони занадто довгі.

Звисаючі кімнатні рослини
квіти
Звисаючі кімнатні рослини

Дивіться також: Жасмін кімнатний догляд

Прокрутити вгору