Головна сторінка » Жасмін кімнатний догляд
Жасмін кімнатний догляд

Жасмін кімнатний догляд

Жасмін кімнатний догляд. Жасмин – це екзотична ліана з прекрасним ароматом. Їх можна купувати все частіше навіть у супермаркетах. Розповідаємо, як доглядати за жасмином в горщиках і що робити, щоб він цвів регулярно.

Мало які рослини в горщиках можуть похвалитися таким інтенсивним і гарним ароматом, як жасмини з Азії та Південної Європи: багатоквіткові, які називають квітковими й лікувальними. Однак обидва види не мають нічого спільного з нашими жасмином – популярними та теж запашними кущами.

Жасмини – це ліани з прекрасним ароматом

Жасмини — це ліани або напіввиткий чагарник з довгими пагонами, які в природі досягають кількох метрів у висоту (приблизно 3 м). У південній Європі їх часто використовують для створення ароматних щільних живоплотів. На жаль, в Україні це неможливо, оскільки рослини не можуть пережити зиму на відкритому повітрі. Однак ніщо не заважає вам насолодитися їх чудовим ароматом у своїй квартирі чи на балконі.

Жасмін кімнатний догляд – жасмин багатоквітковий і жасмин лікарський

У продажу є обидва види жасмину: багатоквітковий (квітковий) і лікарський. Однак набагато популярнішим є жасмин багатоквітковий, який відрізняється від жасмину звичайного, в тому числі терміном цвітіння і зовнішнім виглядом квіток. Його квітки в бутоні повністю рожеві, а після розгортання зовні залишаються рожевими, а всередині стають білими. Їх коронка має діаметр близько 4 см і складається з 5 розпростертих пелюсток, зрощених біля основи в трубку (пелюстки вдвічі коротші за трубку). Квітки з’являються на пагонах взимку, розвиваються з січня по квітень.

Цікаво  Комахоїдні рослини в домашніх умовах.

Квіти жасмину білі як в бутоні, так і в розкритому вигляді, а пелюстки віночка мають довжину, порівнянну з трубкою. Вони з’являються на пагонах влітку і розвиваються з червня до осені. Це включає: його квіти використовуються для приготування жасминового чаю.

Жасмін кімнатний догляд

Які умови слід забезпечити для жасмину в горщиках?

Незалежно від того, який вид жасмину ми виберемо, ми повинні поводитися з ним однаково, тому що обидві рослини мають однакові вимоги до вирощування. Попри те, що вони прийшли з теплих куточків світу, вони не очікують тропічної спеки.

Влітку жасмини найкраще себе почувають при кімнатній температурі, близько 20-24°C, а взимку або в період спокою їм потрібна прохолода (приблизно 5-10°C, вони дуже добре реагують на різницю температур в кілька градусів між день і ніч), що необхідно для правильного розвитку та початку цвітіння.

Цікаво  Тюльпани в горщику, як за ними доглядати, щоб вони цвіли як можна довше?

Протягом усього року жасмину потрібне добре провітрюване і дуже світле місце, але захищене від суворого південного сонця.

Жасмін кімнатний догляд – час розвитку жасмину і час відпочинку

У період вегетації їм також необхідно забезпечити постійно злегка вологий ґрунт (ні в якому разі не мокрий, бо їх коріння легко загнивають) і систематично підгодовувати добривами для квітучих рослин, бо вони дуже ненажерливі завдяки сильному росту і рясного цвітіння.

Взимку або в період спокою вони вважають за краще більш помірний полив і не очікують підгодівлі. Потім їм необхідно забезпечити більш низьку температуру (приблизно 5-10°C) протягом 6-8 тижнів.

Період спокою жасмину настає після цвітіння – для жасмину лікарського це зима, а для жасмину багатоквіткового (квіткового) – рання весна.

квіти

Обрізайте ваші жасмини, щоб вони продовжували цвісти

Окрім належних умов вирощування та необхідного періоду спокою, відповідна обрізка також є важливим фактором, відповідальним за їх повторне цвітіння, оскільки рослини цвітуть на однорічних пагонах (обробка особливо важлива у випадку квітучого жасмину).

Тому після цвітіння пагони жасмину необхідно значно вкоротити, навіть наполовину. Завдяки цьому рослина загущує, наростить більше молодих пагонів і рясніше зацвіте в наступному сезоні.

Цікаво  Фікус ліролистий

Жасмін кімнатний догляд – як розмножити жасмин

Зазвичай жасмин розмножують трав’янистими або напівздерев’янілими живцями. Однак в аматорських умовах це нелегко (для приживання розсади потрібні відповідні умови), тому найкраще купувати рослину в садовому центрі або квітковому магазині, де вона найчастіше пропонується в химерній формі арки, з дроту, обвитого квітучими пагонами.

Проблеми вирощування жасмину в горщиках

Обидва жасмини дуже привабливі, а аромат їх квітів захоплює дух. На жаль, при вирощуванні в домашніх умовах вони можуть викликати деякі проблеми. Вони не люблять жаркого і сухого повітря, тому у квартирі почуваються погано і в сезон вважають за краще виходити на балкон або терасу.

Особливо проблематично зберегти й домогтися наступного цвітіння жасмину багатоквіткового (квіткового), який цвіте взимку і ранньою весною. Мало того, що в опалювальних квартирах занадто спекотно і сухо, а й у нього немає доступу до стільки світла, скільки потрібно для нормального розвитку.

Період спокою також припадає на ранню весну (після цвітіння), що також може бути проблемою. Йому стане в пригоді прохолодна, світла, захищена від морозів веранда.

Дивіться також: Калли квіти кімнатні догляд

Прокрутити вгору