Головна сторінка » Калли квіти кімнатні догляд
Калли квіти кімнатні догляд

Калли квіти кімнатні догляд

Калли квіти кімнатні догляд. Кантедескія, також відома як калла або калла, – це красива рослина з дуже оригінальними квітами, яка колись була тільки в одному кольорі – білому. Зараз відомо багато сортів калл для домашнього горщикового вирощування. Цей красивий і дуже елегантний вид доступний у різних кольорах, тож ви легко знайдете той, який підійде до вашого інтер’єру.

У нас можна вирощувати каллу як на підвіконні у квартирі, так і навесні та влітку на балконі або терасі. Попри те, що рослина вважається досить примхливим і складним у вирощуванні, якщо ми забезпечимо йому хороші умови вирощування і правильний догляд, воно буде красиво рости й рясно цвісти. Дізнайтеся секрети вирощування калл в горщиках.

Калла – красива кімнатна рослина

Горщикова калла Zantedeschia – це рослина з сімейства Picaceae, яка в природі зустрічається в Африці. У цієї екзотичної рослини декоративні як листя, так і квіти.

Листя мають овальну форму, мають загострений кінчик і насичено-зелений колір. Вони великі – можуть досягати до 15 см в довжину. Залежно від сорту листова пластина може бути повністю зеленою або з білими плямами. Рослина має прямий габітус. Квіти ростуть на жорстких високих стеблах. На одному стеблі росте лише одна квітка, але рослина зазвичай дає багато квітконосів одночасно.

Цікаво  Які вазони підходять для офісу - найкращі горшкові квіти

Типовий період цвітіння калл – з осені до весни. Квіти мають дуже оригінальну трубчасту форму. У основних видів вони білі, а у різновидів також можуть бути жовтими, лососевими, рожевими, оранжевими, фіолетовими, червоними або бордовими. Також вони можуть бути двоколірними.

Квіти цього виду дуже довговічні. Вони залишаються на рослині у відмінному стані протягом кількох тижнів. Підійдуть і для зрізаних квітів – у вазі простоять до двох тижнів.

Калла є багаторічною рослиною, тому при правильному догляді вона буде добре рости та цвісти протягом багатьох років.

Ця елегантна і вишукана рослина ідеально вписується в інтер’єри в класичному стилі, але також красиво виглядає в мінімалістичному, індустріальному або дуже сучасному. Калли в стриманих кольорах також стануть прекрасним доповненням до інтер’єрів, натхненних скандинавським та екологічним стилем.

Калли квіти кімнатні догляд – калла – вирощування

Вирощування калл досить вимогливе. Це тому, що це екзотична рослина. Але якщо ми постараємося забезпечити йому найкращі умови для вирощування, він неодмінно винагородить нас рясним цвітінням і буде рости здоровим протягом багатьох років.

квіти

Ось секрети вирощування калл в горщиках:

Місце для вирощування калл

При вирощуванні калл важливі як температура, так і сонячне світло. Найкраще рослина себе почуває в освітлених місцях, але без сильних прямих сонячних променів. Тому ні в якому разі не ставте його на підвіконня, яке виходить на південну сторону, оскільки це призведе до опіків листя рослини.

Цікаво  Кімнатна пальма - догляд

Калла не любить перегріву. Під час цвітіння рослину слід тримати в приміщенні з температурою 18-20⁰C, а в період спокою з лютого по травень вона повинна бути лише 13-16⁰C.

Тому категорично варто уникати розміщення горщика з каллою біля радіатора. Найкраще розташувати рослину на східному або західному підвіконні, де немає обігрівача (або просто його не включають).

Влітку, з червня по вересень, наша калла може стояти на вулиці на балконі або терасі. Однак не забувайте вибирати місце, захищене від сильних вітрів і сильного прямого сонячного випромінювання.

Субстрат кали

Кантедескиї потрібен дуже хороший ґрунт. Тут немає місця для компромісів. У бідному, дуже легкому і малопоживному ґрунті рослина просто не буде цвісти.

Тому його необхідно забезпечити якісним, родючим, гумусним і вологим ґрунтом. Наприклад, відмінно підійде хороша листова компостна земля. Калла любить досить вологий ґрунт, тому не варто класти дренаж на дно горщика.

На жаль, рослини часто продаються в маленьких горщиках і в не дуже хорошому ґрунті, тому пересаджувати каллу краще відразу після покупки.

Цікаво  Кімнатна лілія догляд

Виберемо для нього горщик середнього розміру з природного матеріалу, наприклад, кераміки або глини. У дні, звичайно ж, повинні бути дренажні отвори.

Полив і підгодівля калл

У природних умовах калла росте у вологому ґрунті, тому має високу потребу у воді. Грунт в горщику повинна бути постійно вологою. Не допускайте висихання, оскільки це призведе до неестетичної висихання кінчиків листя та квітів.

Поливайте каллу хоча б раз на тиждень. На практиці, однак, найкраще просто перевіряти вологість ґрунту кожні кілька днів і за необхідності поливати рослину.

У період цвітіння також бажано акуратно обприскувати листя кали, але робити це потрібно дуже обережно, щоб не намочити квіти, бо це може призвести до появи на них непривабливого кольору.

Калла має не тільки велику потребу у воді, але й у харчуванні. Ми повинні регулярно удобрювати рослину. Найкраще кожні два тижні використовувати мінеральні добрива для квітучих рослин.

Калли квіти кімнатні догляд

Калла буде красиво виглядати окремо або в групах, що складаються з декількох рослин цього виду. Дуже оригінально виглядають і інтер’єри, в яких кали супроводжуються рослинами з пишним листям цікавої форми, такими як папороті, папіруси й спаржа.

Дивіться також: Композиції з кімнатних рослин

Прокрутка до верху