Головна сторінка » Які рослини найкраще підходять для темного інтер’єру?
Які рослини найкраще підходять для темного інтер'єру?

Які рослини найкраще підходять для темного інтер’єру?

Які рослини найкраще підходять для темного інтер’єру? Шукаєте рослини для погано освітленого холу, ванної чи кухні? Ми розповімо, які рослини витримають складні умови й в які варто інвестувати. Знайомтеся з темнолюбними кімнатними квітами!

Більшість кімнатних рослин потребують постійного доступу до світла для правильного росту та розвитку, необхідного для процесу фотосинтезу. Однак не завжди квартири добре освітлені.

Хороша новина полягає в тому, що в такій ситуації не варто повністю відмовлятися від зелених прикрас. Однак бувають винятки й тоді така рослина добре себе почуває навіть у ванній кімнаті або в залі. У нас є для вас пропозиція квітів для темних приміщень, природне середовище проживання яких знаходиться в дуже погано освітлених місцях.

Тіньолюбні та тіньовитривалі кімнатні квіти – чи справді рослини люблять тінь?

Напевно, ви не раз чули термін« тіньолюбні рослини », описуючи види, які віддають перевагу тіні. Однак ви повинні знати, що це неправильна назва. Рослини не люблять тінь і навіть півтінь! Завдяки еволюції та зміні будови листків деякі види пристосувалися до несприятливих умов існування, сприймають їх і здатні в них виживати. Більш відповідним буде термін «тіньовитривалі» рослини.

Ви напевно також помічали, що такі екземпляри рідко цвітуть. В умовах, в яких вони ростуть, вони намагаються «ловити» сонячне світло й інтенсивно здійснюють фотосинтез. Тому їм не вистачає енергії, щоб виростити вражаючі барвисті квіти.

Як кімнатні квіти, які люблять темні місця, реагують на світло?

Якщо рослину, яка любить тінь, довше поставити на сонячне світло, наприклад, на підвіконня, яке виходить на схід чи південь, воно загине. Занадто багато сонця або навіть прямий доступ до нього призведе до того, що рослина пожовтіє, з’являться плями, воно в’яне або засохне.

Цікаво  Кімнатна рослина лілія миру
Які рослини найкраще підходять для темного інтер'єру?

Які рослини найкраще підходять для темного інтер’єру? – тіньолюбні кімнатні квіти

Кімнатні квіти, які люблять темні місця, – це ті види, які не люблять занадто багато сонця, і навіть шкідливі. На жаль, таких видів небагато. До рослин, які добре ростуть і розвиваються в тіні або півтіні, відносяться:

  • Папороть,
  • плющ,
  • заміокулькас,
  • сансевієрія циліндрична,
  • драцена,
  • Спатифіллум.

Папороті

Природне середовище існування папороті – вологі та густі ліси, де кількість світла обмежена. І саме такі умови воліють ці кімнатні рослини. Відповідним місцем для них є кімнати, вікна яких виходять на захід і північ. Пам’ятайте, однак, що папороті – це кімнатні рослини, які люблять вологий ґрунт і тому потребують регулярного поливу.

Плющі

Наступними після папоротей тіньолюбними кімнатними квітами є плющі. Вони дуже добре працюють у приміщеннях, де кількість денного світла дуже обмежена. Якщо ви вибрали сорт плюща з різноколірним листям, забезпечте йому розсіяне світло, наприклад, біля вікна, що виходить на схід або південь. У випадку з одноколірними сортами горщик можна сміливо розміщувати в півтіні. На відміну від папороті, плющі не люблять частих поливів – рекомендується помірність.

Заміокулькас заміолистний

Це ще один представник групи квітів для темних кімнат. Заміокулькас не любить занадто багато світла. Найкраще почувається в напівзатінених приміщеннях, хоча добре почувається і в повній тіні, але сонце їй дуже шкідливо. Чудово себе почуває на відкритому просторі, без скупчення людей і близькості до інших рослин. Це ідеальна рослина для початківців і забудькуватих садівників, рідкісний полив йому абсолютно не зашкодить.

квіти

Сансевієрія циліндрична

Це легка у вирощуванні рослина, яка дуже добре переносить недолік світла. Крім того, він відмінно справляється з періодичними посухами й сухим повітрям. Це тому, що сансевієрія, також відома як зміїна рослина, може піклуватися про себе, накопичуючи воду у своїх листках. Завдяки цьому він може прожити без поливу до 2 місяців. Однак надлишок води їй шкідливий – занадто частий полив може призвести до загнивання коренів і листя.

Цікаво  Горшкова азалія. Як доглядати за азалією в домашніх умовах?

Які рослини найкраще підходять для темного інтер’єру?

Спатифіллум

Спатифіти – види, які дуже добре реагують на півтінь і розсіяне світло. В таких умовах він відмінно розвивається і швидко досягає значних розмірів. Також добре, коли в кімнаті досить висока вологість повітря. Тому, крім регулярного поливу, спатифиллум потрібно також часто дощувати. Для різноманітності це один з небагатьох видів тіньолюбних домашніх квітів, який цвіте – білі квіти можуть прикрашати рослину навіть кілька місяців.

Які рослини найкраще підходять для темного інтер'єру?

Пеперомія кучерява

Квіти, що відносяться до «тіньолюбних» видів, відмінно підходять для початківців садівників. Пеперомії невеликі, їх головною прикрасою є зморшкуваті, яйцеподібні або серцеподібні, дуже блискуче листя з чітко окресленими жилками. Для правильного розвитку їм потрібне напівзатінене місце і вологий ґрунт (вони погано переносять залишок води в горщику).

Драцена

Ще один кімнатна квітка, яка любить темні місця, – драцена. Ви можете розмістити його навіть у повній тіні, але при цьому стежте, щоб земля була постійно вологою. Також бажано часто оновлювати листя вологою серветкою.

Увага! Виняток становить драцена запашна, яку слід помістити в місце з постійним доступом світла.

Аспідістра гордовита

Для аспидистри також підійде темне, але прохолодне місце. Це рослина з відносно низькими вимогами та високою довговічністю. Він може витримати навіть надзвичайно складні умови. Вимагає помірного поливу, але на протягах швидко зіпсується. Аспідістра — рослина, яка найкраще росте в горщику з ущільненим ґрунтом. З цієї причини добре садити його в невеликі горщики.

Цікаво  Королівська бегонія та інші цікаві види кімнатних бегоній

Монстера з дірками

Напевно, ви не раз чули про цю рослину. Монстера може виростати до 2,5 м у висоту, а її листя часто досягають 60 см в діаметрі. У природі це ліана, а вдома росте в горщиках. Ідеальне місце для монстери – близько 3 метрів від вікна, де є яскраве, розсіяне світло. Поливайте монстеру раз на тиждень і хоча б раз на місяць протирайте її листя від пилу. Крім того, рослина не потребує особливого догляду, його потрібно лише регулярно пересаджувати. Молодим монстерам це потрібно раз на рік, трохи старшим – рідше: раз на два-три роки.

Порада: якщо ви помітили дірки на листках монстери, це означає, що вона піддається занадто багатому сонцю, тоді як дрібне листя є результатом недостатнього сонячного світла.

Які рослини найкраще підходять для темного інтер’єру?


квіти

Справжній крафт

Ця рослина не для любителів – воно досить вимогливе у вирощуванні. Проте всі зусилля винагороджуються його чарівністю. Найкраще крапчастий росте в тіні або півтіні й в місцях з підвищеною вологістю повітря. Крім того, це вид, який не переносить перегрупування. Найкраще відразу помістити його в цільове місце. Це також рослина, чутлива до забруднення повітря, тому не ставте його на кухні.

Синдром стопи

Остання тіньолюбна кімнатна квітка, яку ми рекомендуємо, це рослина, яка дуже добре переносить світло – добре почувається навіть у глибокій тіні трохи далі від вікна і не виносить прямих сонячних променів. Оскільки це ліана, вона буде красиво виглядати в підвісних кашпо.

Ця квітка вимагає постійно вологого ґрунту, тому влітку поливайте його не рідше двох разів на тиждень, а взимку тільки тоді, коли підсохне верхній шар землі.

Дивіться також: Звисаючі кімнатні рослини

Прокрутити вгору