Головна сторінка » Частина 2: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!
Частина 5: Кращі фільми

Частина 2: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

Частина 2: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

34. Бетмен – Початок

Частина 2: Кращі фільми 1

Чи відповідає початок Бетмена версії Бертона? Без сумніву, так, а в деяких відносинах навіть перевершує його. Звичайно, таких колоритних негідників, як Джокер чи Пінгвін, ми не знайдемо. Вони безперечно підтримують бачення автора Еда Вуда, і персонаж Страшило ними усунений напередодні. Але новий фільм Нолана нарешті, і насамперед історія Брюса Уейна, ким він став і чому, і водночас це сенсаційне видовище найвищого рівня.

34. Закоханий без пам’яті

фыльм 2

Це не така проста романтична комедія, на що вказує химерна назва. (Закоханий без пам’яті) і надихнули ролі дуже відомих та улюблених Джима Керрі та Кейт Уінслет. Однак достатньо побачити, що за сценарій відповідає Чарлі Кауфман, і вже відомо, що легкої екранізації не буде. Фільм являє собою подорож по розуму головного героя Джоела, який намагається врятувати свої стерті спогади про колишнє кохання Клементини.

Звучить дивно, і деяким глядачам може бути складно встежити за дивними сценами, порушенням хронології. Але під усім цим ховається, мабуть, величезна історія кохання останнього десятиліття. Він чудово показує, наскільки маленькими, простими та банальними можуть здатися події, які ми розділили з колишньою коханою людиною, залишаються у нашій пам’яті, формують наш характер і згадуються з усмішкою, попри бурхливі розставання. Відмінний фон для десерту: Кірстен Данст, Марк Руффало, Елайджа Вуд та Том Уілкінсон.

Цікаво  Кращі міні серіали усіх часів

34. Зодіак

Частина 2: Кращі фільми 3

В одному зі своїх повідомлень серійний убивця, на ім’я Зодіак висловив сподівання, що про нього знімуть добрий фільм. Однак він не зовсім те, що міг би побажати Зодіаку. Адже він сам не є головним героєм фільму про себе самого. Вісь розслідування багатоаспектна та багатоаспектна, проходить кількома каналами, насамперед ЗМІ та поліції. Розслідування і все, що з ним пов’язане. Невдачі, стомлива бюрократія, стомливий збір доказів. Спроби зробити висновки на основі непрямих доказів, розчарування, пов’язане з невдачею, боротьба з часом та слабкістю. І, нарешті, люди, які заплуталися в павутинні взаємодій, люди, на життя яких найбільше мав вплинути Зодіак.

Про ці питання рідко замислюються під час читання повідомлень преси. Надзвичайно солідна режисерська робота (фактично готовий посібник зі створення фільмів), три видатні акторські твори, на яких тримається сила цілого, незвичайна, щільна, похмура атмосфера — ось лише деякі переваги кращого — з представлених у кіно — перегляду справжньої справи серійної.

33. Залізна людина

фыльм 4

Сьогодні можна сказати, що це один із найважливіших фільмів останнього десятиліття. «Залізна людина» відкрив кінематографічний всесвіт Marvel у тому вигляді, в якому ми його знаємо сьогодні, і встановив планку для фільмів про супергероїв на довгі роки. Однак не можна забувати, що це першокласний розважальний фільм, який дає глядачеві чисту розвагу, не скуту претензіями.

Цікаво  Частина 1: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

32. Місто Боже

Частина 2: Кращі фільми 5

З погляду майстерні це абсолютно блискучий фільм. Мейреллес й співрежисер Катя Лунд чудово знають, що і де потрібно поставити. Особливо вражає постановка групових сцен — їх тут найбільше. Креслення переповнені кількома персонажами, і кожен розріз точно виділяє фрагмент меншої дії. З акторів видобувалася природна енергія, і вони відбиралися, в тому числі на основі їхньої фізичної схожості зі своїми прототипами (показаними під час фінальних титрів). Шалений темп не заважає сприйняттю навіть деталей, хоча фільм потребує кількох переглядів.

31. Річка таємниць

фыльм 6

Книга Денніса Ліхейна, на основі якої Клінт Іствуд зняв цей фільм, має для мене виключно особисте значення, тому до екранізації я підійшов з великою критикою. Іствуд, однак, викинув усі критичні аргументи з моїх рук під час показу. Він написав неймовірно щільний трилер, в якому крім основного сюжету, що є розслідуванням вбивства, є маса незвичайних соціальних спостережень, що підкріплюють безсмертну тезу про те, що відключитися від темного минулого непросто. Крім того, тут чудові, для такої реалістичної історії, ефектні актори. Надзвичайно емоційний, але контрольований заряд Шона Пенна та приглушена роль Тіма Роббінса з усією трагедією персонажів, намальованих на його обличчі, особливо впадають у вічі. Унікальний фільм, який за допомогою ідеального сценарію залишає глядача в стані цілковитого подиву, а ближче до кінця змінює крісло у дивовижний поворот сюжету.

Цікаво  Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

30. 300

Частина 2: Кращі фільми 7

300 – це згущення кращого з розважального (бойового) кіно і навіть кіно взагалі! Тому, що ви дуже добре знаєте, що найкраща розвага – це дивитися еффектні сцени, повні дії, творчо поставлені. Найкращі сцени в цьому жанрі кіно (історичному, військовому, фентезі) — це бої на полі бою, різанина винних та невинних, цікаві кадри, правильно збудована напруга. Одним словом, форма, в яку одягнено весь твір чи окремі сцени, визначає його наявність чи відсутність у вашій пам’яті.

29. Віднесені привидами: У країні богів

фыльм 8

Чиста кінематографічна магія. Фільм, який захопив мою уяву, захопив своїм виконанням, атмосферою, відмінним неоднозначним сценарієм та нестандартними персонажами. Те, як Міядзакі вибудовує атмосферу початкових сцен, як тонко вводить нас у незвичайний світ богів і його закони, як інтелігентно поводиться з глядачем, — це щось зовсім нечуване. Це не мій улюблений фільм Міядзакі (ось що таке «Червоний пілот»), але він, як і раніше, є одним із найбільших досягнень цього режисера і, безумовно, одним із найкращих фільмів десятиліття. Бо як інакше розповісти про фільм, який ви бачили раз за ці роки, і при цьому ви все ще можете писати про нього з пристрастю, любов’ю і трепетом.

Приємного перегляду!

Прокрутка до верху