Головна сторінка » Частина 4: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!
Частина 5: Кращі фільми

Частина 4: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

Частина 4: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття – XXI століття та його перше десятиліття принесли нам чимало кінематографічних екстазів та чимало нової класики.

22. Гарний розум

Частина 4: Кращі фільми 1

«Ігри розуму» оповідають про боротьбу генія з непереборним психічним захворюванням — шизофренією і як такої не є нічого особливого в американському кінематографі. Що робить його унікальним, то це те, як він розповідає історію — як би «зсередини». Ховард переносить нас, глядачів, усередину геніального розуму, дозволяє нам побачити навколишніми очима, сприймати реальність так, як це «зарезервовано» для психічно хворих людей.

21. Донні Дарко

Фільми 2

Оригінальна похмура головоломка без чітких відповідей. Фільм, який вбирає у фантастичний костюм найстрашніше у повсякденному житті, формує незручні питання та невимовні страхи. Це також дає певне відчуття комфорту, створюючи у глядача ілюзію того, що неможливе стає можливим, що безпорадність є лише похідною від без волі, що немає нічого необоротного. Вам просто потрібно мати мужність, щоб ухвалити рішення і піти на жертву; правда, найчастіше самі, але іноді воно того варте. Коли кожен день ви ризикуєте, що ваш ретельно сконструйований світ зруйнується, надія на те, що неминуче можна взяти під контроль. Можливо, будь-хто міг би стати героєм, якби тільки йому дали шанс. Незабутня історія, незабутня атмосфера, незабутній Джейк, незабутня музика, щось інше? Режисер також зачарований роботою Лінча, як і я.

20. Весілля

Частина 4: Кращі фільми 3

Скільки було фільмів про згубну любов до мамони – скажуть деякі. Здавалося б, у цьому питанні мало що можна сказати з часів фільмування Брессона, натхненних товстими грошима. Хоча його нав’язливе прагнення багатства завжди приносить плачевні результати, воно скрізь має дещо іншу специфіку. Ясик мав протрубити в золотий ріг разом із Виспянським, щоб пробудити совість і розбудити націю зі сну. Нинішній Ясик може лише сигналити своїм друзям, що стоять під ГС, а золотий ріжок він не втратив, а заклав у ломбард…

Цікаво  Фільми на вечір - добірка крутих фільмів ТОП 15

20. Район 9

фільми 4

Здавалося б, одноманітне ходіння від дверей до дверей з камерою — лише привід показати неймовірну різноманітність стосунків, що панують у 9-му районі, в чому сила та магнетизм твору. Збірний психологічний портрет біженців із чужої планети хоч і накиданий жирними лініями, але просто заворожує. Торговці зброєю, що пристрастилися до котячої їжі, настільки ж довірливі, як і наївні, що майже злиденно живуть, проте є персонажами з плоті й крові більшою мірою, ніж люди, зображені у фільмі. Бломкамп на основі короткого відео власного авторства «Живий у Йобурзі»., зробив роботу, яка напевно всім сподобається. Абсолютно новий погляд на нашого сусіда, який живе за кілька мільярдів кілометрів від нас, настільки близького нам духовно, мав радувати й справді захоплювати!

20. Вбити Білла Том 1

Частина 4: Кращі фільми 5

Попри всі припущення, жорстокість, показана у фільмі, не відштовхує і не пробує на смак, навпаки – подача настільки ефектно просочених моментів у більш вишуканій формі, що наближається до мистецтва, викликає у глядача бажання більшого. «Убити Білла» може звільнити в одержувача дивні, темні почуття, які вважаються неправильними. “Вбити Білла: Том 1” – це, можна сказати, стилізація фільмів про карате, що містить велику дозу гарного гумору

Цікаво  Що подивитися до 8 березня: 8 Українських серіалів

19. Вертоліт у вогні

фільми 6

Вертоліт…як видовище це досі справжня подія. Сцени польоту «Чорних яструбів» над містом, їх падіння, нічне зіткнення, побачене через прилади нічного бачення, і багато іншого досі справляють сильне враження. Бойовий хаос переконливий, а робота оператора чудова. Звуки врізаються у крісло. Напруга спадає лише після повернення на військову базу, коли з нас випадає адреналін. Також добре видно, що у фільмі показано напрямок кінематографічної битви. Стиль Скотта став еталоном для багатьох творців, які зрозуміли, що камера має бути всередині подій для повного та потужного занурення у лють битви. Практично кожна відносно нова картина, заснована на збройному конфлікті (Вижив, Кербела, 13 годин: Секретна місія в Бенгазі) використовує розроблені тут шаблони. Зараз – куди не глянь – класика.

18. Таємниця Горбатої гори

Частина 4: Кращі фільми 7

Фільм Енга Лі був високо оцінений критиками та кіноіндустрією. Три «Оскари» (режисер, адаптований сценарій, музика) та чотири «Золоті глобуси» (найкраща драма, режисер, сценарій, пісня), але це не найголовніше. Найголовніше, яке тавро воно має на глядача. Таємниця Горбатої гори – картина некваплива, а тому достовірна, інтимна, трохи грубувата, як і її головні герої. Історія без шансів на щасливий кінець, історія, в якій показані смуток, безнадійність і туга, і водночас один із найкрасивіших портретів забороненого кохання.

Цікаво  Найкращі серіали 2021 року

18. Малхолланд Драйв

фільми 8

Є фільми, які можна переглядати багато разів, якби ви дивилися їх вперше. Однією з таких картин є «Малхолланд Драйв» Девіда Лінча — дивовижна, сюрреалістична, зухвала історія на межі реальності, мрії та марення, що акумулює у собі улюблені сліди режисера та пропонує таке багатство смислів, що аналізувати їх можна нескінченно. Крім незвичайної відкритості гри очікуванням та сприйняттю глядача з силою Малхолланд Драйв, це ще й бездоганне поєднання візуалу та музики. У руках Лінча навіть, здавалося б, банальні ситуації можуть стати захоплюючим духом естетичним досвідом, що активізує всі почуття і надзвичайно стимулює уяву. Малхолланд Драйв це найвидатніший приклад цієї майстерності.

17. Аватар

Частина 4: Кращі фільми 9
Частина 4: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

Магнум опус Кемерона. Напевно, не найкращий з його фільмів, але все ж таки це Велике Кіно, з великої літери. Імпульс, схема від нуля до героя, епічна битва, чужий світ. Прем’єру «Аватару» можна порівняти з прем’єрою «Нової надії» у 1977 році (в обох фільмів є свої шанувальники та вороги, обидва мали величезний касовий успіх). Цього разу замість далекої галактики ми побачили тропіки Пандори, розташовані неподалік сусідньої зірки. Обидва фільми, однак, мають прості та ефективні історії, і обидва є технологічним стрибком для кіноіндустрії.

Приємного перегляду!

Прокрутка до верху