Головна сторінка » Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!
Частина 5: Кращі фільми

Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття – XXI століття та його перше десятиліття принесли нам чимало кінематографічних екстазів та чимало нової класики.

17. Інфільтрація

Частина 5 Кращі фільми 1

На думку деяких, можливо, це один із небагатьох випадків, коли рімейк наздогнав або навіть перевершив оригінал. Переносячи в американську реальність «Пекельних справ», що відбуваються в Гонконгу, Мартін Скорсезе в чомусь порвав зі своєю класичною схемою гангстерських історій, запропонувавши менш суб’єктивне, аскетичне бачення долі двох «кротів» — мафіозного «сина» до лав поліції та поліціянт початківець. вступає у структури мафії. Написаний для відмінної команди акторів (включаючи Джека Ніколсона, Леонардо ДіКапріо, Метта Деймона і Мартіна Шина), фільм Скорсези – сучасна класика сенсаційного кіно, неймовірно захоплююча й атмосферна – без сумніву, “Проникнення” – одне з найбільших досягнень. легендарний режисер.

Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

17. Місто гріхів

фільми 2

Надзвичайно новаторська чорно-біла умовність, перенесена (як і багато «кадрів») з коміксу Френка Міллера наживо на целулоїдну плівку, справила на мене величезне враження. Барвисті елементи, переплетені тут і там, вміло наголошували на сенсі деяких сцен. Цю незвичайну естетику охоче запозичували в наступні роки творці реклами та (з посереднім успіхом) сам Френк Міллер. Але найбільше мене вразила не форма в «Місті гріхів», а характер Марва, якого зіграв Міккі Рурк. Я міг нескінченно дивитися його монолог у номері готелю, як і бойові сцени з Марвом. І хоча всі шматочки Міста гріхів це великий фільм, саме епізод з Марвом змусив мене полюбити цей фільм. Шкода, що тільки з нагоди прем’єри «Рестлера» всі розтрубили про «велике повернення Міккі Рурка», ніби його епічна роль у «Місті гріхів» так і не відбулася.

16. Лабіринт Фавна

Частина 5 Кращі фільми 3
Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

Варто довіряти казкам. Навіть казки для дорослих. І навіть у часи сумні, погані, зовсім без чаклунства. Якщо хтось чекає на класичну чарівну казку з усіма її правилами, то напевно буде розчарований. Два світи – реальний і чарівний – хоч і споріднені, але здаються чужими один одному, зробленими з різної матерії, абсолютно несумісними один з одним. Це тому, що ця казка має чітко визначену мету, а справжня загрузла в страху та сумніві, які, здається, нікуди не ведуть. Проте в обох шлях пролягає через один і той самий лабіринт. У серці лабіринту надія на те, що непомітно на початку шляху. Все, що нам потрібно зробити, це повірити в законність нашого власного вибору, навіть якщо ми, начебто, не отримуємо жодної нагороди. Пам’ятайте, що ми на крок ближче, хоча здається, що ми стоїмо на місці. Це послання, приховане у подорожі маленької Офелії, змушує фільм дель Торо глибоко і назавжди запастись у серце.

Філми

15. Престиж

Частина 5 Кращі фільми 4

Ви чуєте крилату фразу: найкращий фільм Крістофера Нолана. Яка перша назва спадає вам на думку? Зародження? Сувеніри? Темний лицар? Чи, може, Дюнкерк? Мій коханий давно, проте Престиж – історія про поєдинок двох неймовірно талановитих магів. Все починається безневинно, з конкуренції за увагу глядачів. Проте згодом ставки стають дедалі вищими, і конфлікт перетворюється на боротьбу не так на життя, але в смерть. Крістофер Нолан разом зі своїм братом Джонатаном (співавтором сценарію) спритно плутає зачіпки, залишаючи нас до кінця, щоб ми не знали, хто з ілюзіоністів вийде із поєдинку із захисною рукою. Це також дає нам велику свободу у виборі улюбленого героя: ми можемо підтримати або амбітного Роберта (Хью Джекман), або геніального Альфреда (Крістіан Бейл). Кожному з них режисер приділяє приблизно однаковий екранний час, не віддаючи переваги жодному.

Цікаво  Серіали до Дня Валентина

14. Шрек

фільм 5

Мультиплікаційна класика – це, по суті, оригінальний ремікс класичних казок, що одночасно реалізує кращі зразки жанру і деконструює його правила в нахабній умовності лайки. Новинкою в «Шреку» є пара головних героїв – зелений ізгой-людожер і балакун-осел, які разом утворюють блискучий комедійний дует, гідний таких, як Фліп і Флеп. Крім того, творці додали вмілого жонглювання відсиланнями до світу казок та попкультура, створивши власне бачення історії з мораллю, не менш виразною, ніж у випадку із відомою напам’ять класикою. Також варто відзначити важливу роль польських перекладачів та команди дубляжу, яким вдалося з запаморочливим завданням переписати відсилання та словесні ігри у польський контекст, завдяки чому ми можемо повною мірою насолодитися розумною концепцією Шрека.

Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

13. Казино Рояль

Частина 5 Кращі фільми 6

Джеймс Бонд у виконанні Крейга – людина, яка може відключити почуття, щоб холоднокровно вбивати, потім він машина для вбивств (навіть бігає як Т-1000), але він також може включити їх, щоб полюбити жінку.

Кожен попередній Бонд здавався джентльменом, який грав у карти з такою самою витонченістю, вбивав людей, водив машину або спокушав жінок, а потім дозволяв їм грати (і віні все одно любили його).

Завжди іронічний, галантний та надійний. Бонд Крейг стікає кров’ю, мажеться, робить помилки й може бути відверто жорстоким. Але буває, що коли жінка плаче, він обіймає її, не для того, щоб зняти з неї одяг, а щоб накрити пуховою ковдрою, вимкнути світло і піти. Так, такий Бонд багато втрачає у своїй унікальності, тому що він зближується з багатьма іншими героями бойовиків (наприклад Ітаном Хантом), але після стільки фільмів, які у свідомості глядачів усього світу створили образ Джеймса Бонда як короля кіноагентів, ця зміна виявляється бути для нього.

12. Гран Торіно

фільм 7

“Гран Торіно” – фільм найвищого рівня. Складові сюжету настільки продумані та злагоджені, що втиснути в сценарій шпильку не вийде. І навпаки – у цьому сценарії навіть шпильку не можна вийняти, бо конструкція зруйнується. Це фільм, у якому пропорції виміряно з аптекарською точністю. Гумору, драми, сентиментальності, насильства і, нарешті, діалогів — мудрих і повних прокльонів — стільки, скільки потрібно.

Фільми

11. Поки не буде крові

Частина 5 Кращі фільми 8

Пол Томас Андерсон, на мій погляд, сучасний майстер кіно, один з найвидатніших американських і світових кінематографістів. До того часу, поки кров не проллється, є його найбільшим досягненням на цей час – неприємне, тривожне і жорстоке бачення формування основ американського суспільства настільки жорстоко, що викликає захоплення. Фільм з визначними ролями Деніела Дей-Льюїса і Пола Дано, мабуть, один з найважливіших і найкращих фільмів, коли-небудь знятих у 21 столітті. Це робота, що поєднує в собі найвищу майстерність створення фільмів з оригінальними ідеями та майже блюзнірською гостротою критики представленого світу. Шедевр.

10. Острів секретів

10. Острів секретів

Мартін Скорсезе ніколи не зупинявся у формі. Одним із доказів цього факту є великий та недооцінений Острів Тайн. З одного боку, це трилер найвищого калібру, з чітко збудованим, багаторівневим сюжетом та зразковими оповідальними рішеннями, з іншого боку, кінематографічний любовний лист режисера до історії кінематографа, який використовує жменю трилера та криміналу. класики фантастики для створення унікального та виразного оригінального твору. Додайте до цього чудову роль Леонардо ДіКапріо, і ми отримаємо один із найкращих фільмів десятиліття та дуже міцну позицію у фільмографії.

Фільми

9. Піаніст

фільм 9
Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

На кожному кроці ми зустрічаємо в «Піаністі» ситуації, що свідчать як про людяність, так і про звірство всіх представлених сторінок. Бо річ у тому, що режисер показав нам людей, а не лише погану масу та натовп безневинних жертв. За це я також хотів би подякувати Поланскі за те, що він не спотворив мого погляду на війну в цілому, на людей та акторів цієї великої драми. Що він не обмежився недалекоглядним розподілом на героїчне і добре, і зле і найзневажливіше.

Цікаво  20 Японських бойовиків: Розборки в маленькому Токіо

8. День фрика

фільм 10

Цей фільм настільки вкорінений у попкультурі, що ми навіть спотикаємось про нього у повсякденному житті. Почувши «Джизас, трахни мене!» або правда, розкрита про ідіотизм рішення про життя в юності, коли ти бив, ми в контакті з Днем Виродку. Таку популярність фільм набув неспроста. Котерський довів у ній, що вміє витягувати з людей найгірші риси. Його документальна жилка відбито у цьому блискучому портреті його сучасників. Ніхто, як і він, досі не відчував соціального настрою поляків. Спостерігаючи за собою через призму засмученого, інтелігентного, залагодженого іншими цілий день, глядач змушений задуматися. Польща, представлена ​​світові Адама Мяучинського, польського філолога за фахом, поета за пристрастю, не місце для життя. Перебільшені події та дратівливі риси людей, з якими взаємодіє головний герой, створюють абсурдну реальність. Адась мислитель, але його думки ніколи не виходять за межі неприємної банальності.

Фільми

7. Володар кілець: Дві башти

фільм 11

Між «Той, хто почав пригоду» та «Той, хто його закінчив» — фільм трилогії Пітера Джексона, який мав впоратися з непростим завданням провести глядача центром історії цікавим чином, переплітаючи більшість сюжетів. “Дві вежі” – справжній шедевр: ідеально переплетені три окремі нитки створюють широку перспективу, залучають усіх по-різному і чудово зображають всю складність всієї історії, розказаної у “Володарі кілець”. Це видовище найвищого рівня, з багатьма видовищними та кабінетними сценами (наприклад, Битва при Хельмовому Яру) та великою психологією (наприклад, тема Голлуму/Смеагола). Це мій улюблений фільм у трилогії та один із найкращих сиквелів.

6. Це країна не для людей похилого віку

фільм 12

Історія проста — хлопець знаходить валізу, набиту американськими президентами. Слідом за нещасним, який забирає гроші, йде вбивця. Після обох – шериф. Історія ідеально склеєна в кожен момент, а це означає, що брати Коени за відомими схемами створили ідеальний трилер, який можна поставити на полицю поряд з картинами Хічкока, «Третя людина», «Чайнатаун», «Мовчання». ягнята, сім’ї деякі інші безперечні шедеври кінематографа, що леденить душу. Емоційно аскетична атмосфера викликає у братів почуття гордості. Вони філософствують. Вони думають. Хоча це звучить претензійно, Коени залишають народну банальність далеко позаду. Їхнє визначення мудрості не обмежується виголошенням слів із великої літери вголос — вони використовують лише кілька слів, щоб говорити про важливі речі.

Фільми

5. Темний лицар

фільм 13

У «Темному лицарі» Нолану вдалося поєднати щедрість своїх блокбастерів з амбіціями, характерними для його ранніх робіт. Він також стилістично набагато перевершує «Бетмен Початок»; робота, в якій я впізнаю Нолана у кожній сцені. Зізнаюся, тут не все ідеально — знаменита сцена з двома плечима, хрипкий голос великого героя або фінал, який міг би (і повинен) бути нищівнішим, але завдяки промові Гері Олдмана вселяє надію. . З усім тим, більше, ніж у попередній частині, Темний лицар нагадує сенсаційну драму, де мафія, поліція і месник у масці не мають шансів зустрітися з однією людиною, Джокером. Його можна зловити, побити, укласти з ним угоду, але приручити його не можна, і спроби зрозуміти його дії приречені на провал. Хаос, який сіє клоун-вбивця, просто некерований, змушуючи Бетмена замислитися про методи, які він використовує у боротьбі зі злочинністю, а також про свої власні ідеали.

4. Початок

Цікаво  Найкращі серіали 2021 року
фільм 15

Крістофер Нолан за свою кінокар’єру не раз доводив і нагадував, що фільм може бути більшим, ніж просто шматок згорнутої стрічки, і що умовності, жанри та кіностилі — це те, чим вони мали бути при створенні, а не правила самі по собі, а інструменти, що виконують допоміжну функцію стосовно історії, що розповідається, а головне — до задоволення глядача. У період, повний різного роду рімейк, перезавантажень, сиквелів, приквелів і відрізання купонів від найкращих чи гірших брендів, Нолан не боїться запропонувати глядачеві зовсім оригінальний, амбітний і розкішний продукт, вирощений тільки з його голови, в якому ще раз він безкомпромісно поєднує велике і маленьке кіно, розкішне зі скромним, мейнстримним та артистичним, щоб досягти того, що завжди було метою його фільмів – катарсису глядача.

Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

3. Безславні виродки

фільм 16

Класичний тарантінівський фільм — перекручено тарантінівський. Як завжди, чудові діалоги, які відразу привертають увагу, хоча для цієї розмови потрібно мати багато терпіння, тому що вони хоч і говорять про предмет, але говорять довго, заплутано, двозначно. Особисто мені подобається ця балаканина в стилі Тарантіно, тому що вона завжди природна, невимушена і поєднується з чудовою акторською грою. Ну, блискавка, тільки Тарантіно могла спасти на думку така ідея! Не кажучи вже про альтернативну версію історії – пальчики оближеш, оціниш, встань на коліна, не тупо. У гадів повно незабутніх сцен – перша, як із Серджіо Леоне, з Гансом та підлога. Ублюдочні скальпи Альдо. Розмова Ланди із Шошанною. Італійці на вечірці. Той самий Боуї. Взагалі кажучи – у Bastards відчувається … сила кіно Тарантіно, але ближче до Джекі Браунуча стилістичне водіння пункту. Вбити Білла. Деякі — і небезпідставно — кажуть, що це найкращий фільм Квентіна. Щось у цьому є.

2. Володар кілець: Повернення короля

фільм 17

Звісно ж, «Повернення короля» візуально немає собі рівних. Комусь пафосно, але пам’ятаймо, що це героїчний епос, військова, лицарська та романтична історія. Сила цього фільму не таїться у свисті стріл, ударах мечем та снарядах, викинутих із катапульти. У «Володарі кілець» домінують думки Толкіна, далекі від ескапістських чи реакційних тенденцій. Цей фільм оспівує чесноти, з яких здавна висміювалися: ідеалізм, честь, братерство. Вони створюють архетипічну реальність магії та міфу. І вони чіпають найглибші схованки пам’яті та уяви. Саме тому «Повернення короля» (вся трилогія взагалі!) — це, на мій погляд, чудовий та безпрецедентний твір за останні багато років.

Фільми

1. Володар кілець: Братство кільця

Частина 5 Кращі фільми 18
Частина 5: Кращі фільми першого десятиліття 21 століття!

Перша назва, яка спадає мені на думку, коли я бачу або чую словосполучення «магія кіно», і те, про яке я мимоволі думаю, коли запитують про мій улюблений фільм.

Моя перша зустріч з Братством Кільця, на жаль, відбулася не в кінозалі, а під час телепередачі, але це не завадило мені повністю зануритися у світ і випробувати величезне хвилювання, що виникає в результаті слідування за сюжетом.

Таке буває рідко, але недоліків у роботі Пітера Джексона я особливо не бачу – тут ідеальний кожен елемент, як самостійно, так і в поєднанніні з рештою. Через роки акторський склад, темп, пейзажі й геніальна музика, як і раніше, однаково чудові, але це очевидно – найголовніше, що Братство Кільця, хоча вона ось-ось досягне повноліття, вона, як і раніше, дає той же спектр емоцій, що і на першому. сеансі, і це робить її безсмертною у моїх очах. Я не знаю, чи зможе щось схопити мене за горло так само сильно, як останні кілька хвилин цього шедевра.

Приємного перегляду!

Прокрутка до верху