Головна сторінка » Кімнатні квіти антуріум догляд
Кімнатні квіти антуріум догляд

Кімнатні квіти антуріум догляд

Кімнатні квіти антуріум догляд. Антуріум – рослина унікальної краси, роками радує формою квіток і забарвленням листя. У горщиковому вирощуванні найпоширеніші види й сорти мають ефектні квіти, хоча не менш декоративно виглядають красиві орнаменти на листках.

Те, що зазвичай помилково вважають квіткою антуріума, насправді є більш складним органом рослини. Суцвіття, що складається з непоказних дрібних квіток, має форму подовженого качана й оточене характерним квітковим листком, т.зв. spatha. М’ясиста квітка, часто блискуча з восковим нальотом, буває багатьох різноколірних різновидів: червона, оранжева, рожева, кремова, біла або зелена. Є також види з менш ефектними квітами, які компенсують цей недолік особливо декоративним листям рослини.

Звідки береться антуріум?

Назва ботанічного роду – антуріум – походить від грецьких слів «anthos» (квітка) і «oura» (хвіст). Як неважко здогадатися, мається на увазі хвостата форма суцвіття. Рід Anthurium отримав польську назву «kitnia» в 1894 році, але вже в 1900 році професор Юзеф Ростафінський використав назву «anthurium»

Антуріум належать до сімейства Picaceae – того ж сімейства, з якого походять антуріум, заміокулькас, каладіум і багато інших відомих декоративних рослин. Серед понад 900 видів антуріумів з Південної та Центральної Америки та Карибського басейну деякі дуже вимогливі до місця розташування. Перш за все, їм потрібна правильна температура і висока вологість повітря. На щастя, є також ряд менш примхливих і вимогливих видів, які з успіхом можна вирощувати в горщиках у квартирі.

Рекомендовані види й сорти антуріума

Як це зазвичай буває з декоративними рослинами, оригінальні ботанічні види антуріума не часто зустрічаються в горщикових культурах. Найчастіше це міжвидові гібриди й селекційні сорти. У горщиках найчастіше вирощують три види:

 • Антуріум Андрего (Anthurium andraeanum) – зелене, шкірясте листя (від серцеподібної до стрілоподібної) довжиною до 40 см; яскраво-червона оболонка суцвіття; качан жовтий, 6-8 см дл.
 • Антуріум Шерцера (Anthurium scherzerianum Schott) – темно-зелені, шкірясті, стрілоподібне листя до 30 см завдовжки й до 6 см завширшки; червона оболонка суцвіття; лапка оранжево-червона або червона, зігнута або спірально закручена.
 • Чарівний антуріум (Anthurium crystallinum – дуже декоративне листя, серцеподібної форми зі сріблясто-білим жилкуванням; непоказне суцвіття, зеленувато-жовта лопатка до 12 см.
Цікаво  Японська фатсія - невибаглива рослина. Як за нею доглядати?

Кімнатні квіти антуріум догляд – улюблені сорти антуріума:

 • «Акрополь» – кремово-білий
 • ‘Princess Alexia Jade’ – біла квітка з рожевим качаном
 • ‘Prince of Orange’ – помаранчева квітка з яскраво-жовтим качаном
 • ‘Pico Bello’ – рожевий
 • «White Champion» – біла квітка зі світло-зеленим качаном, що стає білим
 • ‘Otazu’ – бордово-коричневі квітки з білим качаном з жовтим кінчиком
 • ‘Pistace’ – світло-зелений.
квіти

Де виростити антуріум?

Будучи мешканцем тропічних лісів, антуріуму не потрібні прямі сонячні промені для росту та розвитку квітів. У квартирі для квітки ідеально світле місце біля вікна, але не на сонці. Якщо буде занадто темно, то листя антуріума витягнуться і стануть тонкими, а квітки не будуть розвиватися.

 • Світло: яскраве, але не під прямими сонячними променями.
 • Температура: протягом періоду росту постійна від 19 до 23°C.
 • Вологість повітря: максимально висока.

Для антуріума найкраще підійде східне або західне вікно. Якщо антуріум захищений від південного сонця віконною шторою або іншою рослиною, можливе і південне вікно.

Який субстрат вибрати для догляду за антуріумом?

На своїй батьківщині антуріуми ростуть або на землі, або на деревах як епіфіти – вони не паразити, їм потрібна лише опора. Вони не створюють розвиненої кореневої системи. Листя часто ростуть прямо з м’ясистих коренів. Для вирощування антуріума в горщику субстрат повинен мати високий вміст кислої торф’яної землі, містити листову землю, компост або квіткову землю і пісок, а також мати pH в межах 4,5-5,5.

Кімнатні квіти антуріум догляд – полив і підживлення антуріума

На піку розвитку антуріум необхідно рясно поливати. Його коренева грудка повинна бути постійно рівномірно вологою. Слід уникати як сильної сухості, так і застою води. Найкраще поливати антуріум м’якою дощовою водою або занурювати у воду всю кореневу грудку на кілька хвилин.

Цікаво  Рослини у великих горщиках

Під час інтенсивного росту (з квітня по серпень) антуріум потрібно підгодовувати рідкими добривами кожні два тижні. Крім того, рослинам для оптимального розвитку потрібна висока вологість повітря. Тому їх добре регулярно обприскувати м’якою водою.

Як пересадити антуріум навесні?

Ранньою весною молоді рослини пересаджують у більші горщики. У випадку старих антуріумів кореневу грудку також можна розділити та розмножити рослини в цей час. Антуріум необхідно пересаджувати, якщо коріння вже проростають через отвір у дні горщика. Загалом, маленький горщик для рослини не проблема. Трохи обмежений простір для кореневої системи зазвичай благотворно позначається на зростанні антуріума.

 • На дно горщика покладіть шар дренажу з крупного гравію, дрібного щебеню і шматочків кераміки.
 • Новий горщик не повинен бути набагато більше старого.
 • Старий субстрат слід обтрусити від коренів.
 • Після посадки рослини притисніть субстрат, щоб не було порожніх місць.
 • Ретельно полийте водою.

Як і всі рослини, які поливають водопровідною водою, антуріум також слід пересаджувати принаймні кожні два роки. Завдяки постійному надходженню кальцію з водою для поливу, він накопичується в субстраті й підвищує pH-фактор. При недостатній кислотності ґрунту антуріум почне слабшати. Внесення добрив в цій ситуації мало допоможе. Рослині терміново потрібно отримати новий субстрат. Просто видаліть якомога більше старого ґрунту. Горщик більшого розміру не потрібен.

Кімнатні квіти антуріум догляд

Як розмножити антуріум?

Розмноження антуріума з насіння можливо, але дуже важко. Часто насіння не визрівають, погано сходять або дають слабкі сходи. Кращим способом отримання нових рослин антуріума є розмноження поділом. Це працює лише з добре вирощеними, старими рослинами. При пересадці їх можна розділити. Коріння антуріума необхідно акуратно відокремити. Зазвичай коренева грудка складається з кількох частин, які можна відокремити гострим продезінфікованим ножем.

Кімнатні квіти антуріум догляд – омолодження та обрізка рослини

У процесі природного росту нижні листки антуріума відмирають, а зверху поступово виростають нові. Через деякий час рослина значною мірою втрачає свій декоративний вигляд і вимагає омолодження. Для цього потрібно зрізати верхівку рослини, залишивши певну кількість міжвузлів, і укоренити її у воді або вологому ґрунті.

Цікаво  Кімнатні рослини пальмові

Обрізають тільки засохле листя або квіткові пагони. Антуріум не переносить радикальної обрізки.

Зимівля – фаза спокою квітки

Антуріум не потребує зимівлі в прямому сенсі. Він зберігає листя цілий рік, але після фази цвітіння необхідна фаза спокою, щоб стимулювати виробництво квітів у наступному сезоні. Взимку антуріум слід витримувати від шести до восьми тижнів при температурі приблизно 15°C.

 • Ще чітка позиція;
 • незамерзаюче приміщення;
 • скорочений полив (тільки коли ґрунт трохи підсохне);
 • без запліднення.

Також не можна допускати пересихання антуріума в цей період. Після закінчення фази спокою рослину потрібно рясніше полити й перенести в більш тепле місце. Коли починають розвиватися нові пагони, регулярні підживлення відновлюються. Взимку в першу чергу важлива правильна вологість повітря. Антуріум дуже чутливий до низької вологості. У той час як антуріуми Андре і Шерцера віддають перевагу 55-70% відносної вологості, листяний шедевр Anthurium charma найкраще росте при 80% (або принаймні 60%). З центральним опаленням це досить складно підтримувати.

Кімнатні квіти антуріум догляд – чистка і догляд за листям антуріума

Оскільки великі шкірясте листя антуріума сприйнятливі до пилу, їх потрібно регулярно протирати вологою губкою. Антуріум кристалічний тут також більш чутливий. Для нього рекомендується очищати листя обприскуванням м’якою водою.

Увага! Листя і стебла антуріума містять кристали оксалату кальцію. Споживання може призвести до шлунково-кишкових розладів. Може виникнути блювота та діарея. Попадання на шкіру або слизову оболонку може викликати висип, почервоніння, набряк язика та горла. Симптоми зазвичай слабкі й швидко проходять. При підозрі на отруєння негайно зверніться до лікаря.

Дивіться також: Кімнатні квіти герань в домашніх умовах

Прокрутити вгору