Головна сторінка » Квіти аліссум – посадка, вирощування і догляд за аліссумом
Квіти аліссум

Квіти аліссум – посадка, вирощування і догляд за аліссумом

Квіти аліссум – посадка, вирощування і догляд за аліссумом. Гіацинти – це категорія привабливих і довговічних садових квітів, але з ботанічної точки зору вони вже не зовсім актуальні. Попри те, що переважна більшість видів входять до роду Alyssum, два дуже популярних Alyssum були перенесені вченими до інших таксономічних одиниць.

Ботанічні сумніви цілком виправдані – рослини, відомі як лізуми, мають досить схожі форми та вимоги. Серед приблизно 200 видів, виявлених на Землі та включених до родини Brassicaceae, є багаторічні, однорічні рослини та напівчагарники, але це різноманіття пов’язане насамперед із широким ареалом поширення. У природному стані левине гніздо росте не тільки на більшій частині Європи, але і в Азії, Північній Америці й навіть Північній Африці. У природному середовищі України можна зустріти чотири види :

  • Alyssum desertorum – досить рідкісний вид з біло-жовтими квітками, зустрічається в основному в Мазовії;
  • Alyssum alyssoides – типовий для помірного клімату, з білими квітками;
  • аліссум гірський, також званий ліссум гірський (Alyssum montanum) – зустрічається в долинах більших річок, із золотисто-жовтими квітами; внесено до Червоного списку рослин, близьких до загрози;
  • ясен кам’яний (Aurinia saxatalis) – поширений лише в Півнівських горах, але дуже охоче культивується; Характеризується декоративними жовтими квітками, що утворюють парасольки.

Саме мереживний скельний, також званий мережевиком скельним, був переведений в новий рід Aurinia, який включає всього 10 видів. Подібна доля спіткала приморського метелика, який з Alyssum maritimum став видом Lobularia maritima. Рід Lobularia включає всього 5 видів, характерних для басейну Середземного моря, Канарських островів і островів Зеленого Мису. Однак морський абрикос охоче культивується в декоративних цілях завдяки його медовим ароматам і дуже декоративним квітам білих, рожевих або фіолетових відтінків, які зібрані в привабливі кулясті суцвіття.

Взагалі аліссуми найчастіше утворюють досить компактні стебла, що досягають максимум 20 см у висоту – виняток становить аліссум скельний, який виростає до 30 см. Листя довгасті, зазвичай скупчені в нижній частині рослини, а квітки найчастіше скупчені, але вони досить сильно відрізняються між видами. Класичний мотиль цвіте у квітні – травні, а мотиль приморський цвіте протягом усього вегетаційного періоду.

Цікаво  Вирощування гліцинії - що робити, щоб він красиво цвів?

Аліссум – вимоги до ґрунту

Більшість з них не дуже примхливі й процвітають навіть на біднішому, сухому ґрунті з нейтральним pH. В основному їм подобається піщаний і кам’янистий ґрунт з високим вмістом вапняку. Щоб рослини залишалися здоровими, необхідна висока проникність, як і сонце, якого ніколи не буває забагато. Інтенсивне світло сприяє інтенсивному росту рослин і викликає їх рясне цвітіння. Винятком у цьому відношенні є морський метелик, який віддає перевагу родючим ґрунтам і найкраще розвивається у злегка вологому місці.

Квіти аліссум

Квіти аліссум

Посадка і вирощування лиссумов

Найпростіше сіяти абрикос у квітні (на березі моря в травні), прямо на грядку, не засипаючи її землею – просто злегка втисніть насіння в землю. Окремі насіння слід розташовувати через кожні 20 см, щоб дати рослинам простір для росту. Приморські метелики трохи менші, тому для них достатньо відстані 10-15 см.

Також не виникає проблем з придбанням гарбуза, як однорічного, так і багаторічного, у вигляді готової розсади, яку зазвичай висаджують на грядки в травні. У випадку з рослинами в горщиках, перш за все, забезпечте достатній дренаж.

Коли амарант відцвіте, бажано зрізати всі квіти – при сприятливих умовах у рослини є шанс зацвісти вдруге в цьому ж році, зазвичай на початку осені. У однорічних видів видалення окремих старих суцвіть подовжує загальний період цвітіння.

фото

Квіти аліссум – полив і підживлення

Аліссуми не люблять вологи й навіть томляться у вологому ґрунті, тому поливати їх взагалі небажано. У грядці з відповідним рівнем водопроникності вони впораються без нашого втручання, за винятком екстремальних періодів тривалої посухи. Рослини в горщиках можуть вимагати періодичного поливу в разі відсутності дощу, але ґрунт завжди повинен встигати трохи просохнути перед наступним поливом. Однак морський метелик не любить посуху і потребує регулярного зрошення, але без перезволоження. Внесення добрив зазвичай не потрібне або навіть доцільне, оскільки більшість метеликів віддають перевагу бідним ґрунтам. Однак гірському і скельному лиссуму піде на користь періодичне вапнування ділянки, а лиссуму приморському час від часу підгодівля добривом для квітучих рослин – це продовжить період цвітіння.

Цікаво  Обрізка старих плодових дерев - як повернути їм славу?

Розмноження метеликів

Аліссум успішно можна розмножити стебловими живцями. Для цього в серпні відбираємо у рослин напівздерев’янілі пагони й кладемо їх у горщик зі злегка вологим піском. Після вкорінення розсаду можна висаджувати на останнє місце в саду у вересні.

Крім того, для розмноження можна використовувати насіння, зібране з коробочок, які з’являються на місці зів’ялих квіток. Потім навесні їх висівають безпосередньо в ґрунт. Однак цей метод не дає хороших результатів у випадку з благородними садовими сортами, особливо лізсумом приморським, оскільки нащадки рідко бувають схожі на батьківські рослини.

Квіти аліссум

Охорона метеликів

Абрикос гірський і абрикос скельний — рослини, чудово пристосовані до помірного клімату, їм не зашкодить зима та морози. Тому їх не потрібно жодним чином захищати. А абрикос приморський – однорічна рослина, яку щороку потрібно сіяти заново. Однак у сприятливих умовах може цвісти до пізньої осені, тому вирощування однозначно варте зусиль.

Хвороби та шкідники зазвичай тримаються трохи далі від метеликів. Єдина серйозна проблема при вирощуванні – це надлишок вологи, який часто призводить до загнивання коренів – на жаль, такій рослині вже не допомогти і його необхідно повністю видалити.

фото

Квіти аліссум – чарівники в саду

Через невисоку висоту амаранти найчастіше використовують як бордюрні рослини, здатні створювати широкі та щільні смуги, що відокремлюють, наприклад, газон від грядки. Вони легко закривають наявну поверхню ґрунту, тому їх можна використовувати для декорування важко освоюваних куточків саду з неродючим сухим ґрунтом. Дизайнери зелених насаджень особливо рекомендують використовувати білі сорти аліссуму для позначення країв доріжок у т.зв. «місячні сади», тобто композиції, призначені для милування вночі.

Цікаво  Обрізання молодих дерев весною - як це зробити правильно?

Крім того, аліссум належать до числа рослин, придатних для рок-аріїв, чудово почуваючи себе на напіввисохлий кам’янистій землі й витончено оточуючи довколишні камені. Кам’яний попіл тут є найкращим вибором, оскільки він легко росте навіть у непривітних ущелинах скель. Скельні та гірські абрикоси також висаджують на стінах, де вони становлять цікавий колірний акцент.

Вони також виглядають дуже привабливо, якщо їх посадити в горщики, окремо або з іншими видами подібного розміру, наприклад, лобеліями. Однорічний приморський метелик ідеально підходить для цієї ролі, оскільки має властивість витончено звисати над краями ящиків і горщиків. Крім того, амаранти часто поєднують з коломбінами й декоративною шавлією, і вони також забезпечують гарне середовище для високих кущів троянд.

Квіти аліссум

Квіти аліссум – красиві сорти

В європейських садах ми часто бачимо різнокольорові сорти приморського амаранту, які радують тривалим періодом цвітіння і чудовим ароматом, що приваблює десятки комах. Найпривабливіші сорти, які легко доступні в Україні, включають вражаючий білоквітковий «Giga White», лимонного кольору «Aphrodite Lemon», бузково-білий «Wonderland Blue» та інтенсивно-фіолетовий «Easter Bonnet Violet». Серед пропонованого насіння ви також можете знайти суміші «мікс», що поєднують такі привабливі відтінки квітів, як абрикосовий, лососевий або червоний!

Ми також любимо купувати садові сорти ліссуму скельного, які завжди залишаються інтенсивно жовтими, але завдяки генетичним поліпшенням радують своєю щільною формою та пишним цвітом.

Величезний вибір сучасних сортів аліссумів забезпечує не тільки оптимальний візуальний ефект і продовжений сезон, але й можливість вибору різних видів рослин – від сланких до каскадних. Це різноманіття неможливо переоцінити, облаштовуючи колоритне оточення домашньої тераси.

Дивіться також: Гіацинти – догляд і вирощування в саду

Прокрутка до верху