Головна сторінка » Гіацинти – догляд і вирощування в саду
Гіацинти – догляд

Гіацинти – догляд і вирощування в саду

Гіацинти – догляд і вирощування в саду. Гіацинт — популярна цибулинна рослина, яка цвіте навесні. Її можна вирощувати вдома, на терасі або балконі, але найкрасивіше вона виглядає в саду. Маленькі дзвонові квіти гіацинта прикрашають оточення буянням інтенсивних фарб, серед яких: фіолетовий, синій, рожевий і червоний. Вони виділяють сильний, п’янкий аромат, який одних радує, інших дратує, але нікого не залишає байдужим.

Ми садимо гіацинти восени, як і інші цибулинні весняного цвітіння. Якщо ви хочете, щоб вони додали кольору вашому саду в наступному сезоні, настав час діяти. Ми радимо коли садити гіацинти в саду, як садити гіацинти покроково і як правильно за ними доглядати.

Гіацинти – догляд – коли цвітуть садові гіацинти?

Гіацинти, посаджені восени, зацвітуть у квітні наступного року. За сприятливої ​​погоди перші бруньки та листочки можуть з’явитися вже в березні. Виглядають гіацинти ефектно, але термін їх життя досить короткий. Цвітуть вони лише 2-3 тижні, а після цього починають поступово відмирати. Однак усе, що нам потрібно робити, це належним чином піклуватися про них, і вони відродяться знову в наступному сезоні.

Коли садити гіацинти в ґрунт?

Кращий час для посадки гіацинтів в ґрунт – вересень і початок жовтня. Ранньою осінню температура сприятлива і ґрунт досягає відповідної вологості. Висаджені в ґрунт цибулини встигають вкоренитися і підготуватися до майбутньої зими.

Гіацинти – догляд – покрокова посадка гіацинтів в саду

квіти

Вибір і підготовка цибулин гіацинта

При вирощуванні гіацинтів вибирайте тільки здорові цибулини без ознак захворювань. Уникайте розсади, вкритої пліснявою, плямами та забарвленнями, а також тих, що вже дали сходи або виділяють неприємний запах. Розмір цибулини не менш важливий, оскільки від нього залежить, наскільки рясно буде цвісти гіацинт. Чим більше цибулина, тим більше квітів з’явиться на грядці.

Цікаво  Волошка - вирощування і використання волошки в саду.

Деякі садівники рекомендують перед посадкою замочити цибулини в фунгіциді. Крім того, варто придбати ажурні кошики, які захищають коріння рослин від шкідників і полегшують вилучення цибулин із землі після цвітіння.

Вибір місця для вирощування гіацинта

Наступним кроком є ​​вибір правильного місця вирощування. Гіацинти люблять добре сонячні місця (або частково затінені), тихі та захищені від вітру місця. Однак у них невеликі вимоги до типу і властивостей ґрунту. Тільки погано переносять кислий ґрунт і вологі ділянки з високим рівнем ґрунтових вод. Вони добре почуваються, коли ґрунт родючий, легкий, добре дренований і має pH, близький до нейтрального. Перед посадкою цибулин ґрунт добре розпушити, очистити від бур’янів і внести компост.

Посадка цибулин гіацинтів

Висаджуйте цибулини п’ятою вниз, з інтервалом приблизно 15-25 см. Щоб визначити, наскільки глибоко їх слід закопати, просто помножте довжину конкретної цибулини на три. Оптимальна глибина становить приблизно 10-20 см. На завершення вирівнюємо землю, щоб усунути западини, де може накопичуватися вода.

Зимівля гіацинтів в саду

Гіацинти нестійкі до морозів, тому на зиму клумбу необхідно вкривати корою, соломою або шаром листя. Завдяки цьому ми забезпечимо рослинам належні умови для вегетації. Якщо все піде за планом, то гіацинти зацвітуть у квітні наступного року.

Цікаво  Найкращі сорти полуниці: посадка та догляд
Гіацинти – догляд

Садовий гіацинт – вирощування посаджених цибулин

Як доглядати за гіацинтами, коли вони цвітуть? Вирощування гіацинтів у саду не є складним завданням, але вимагає певних зусиль. Якщо весна посушлива, потрібно регулярно поливати клумбу. Крім того, слід використовувати добрива, які забезпечують рослини необхідними мінеральними й поживними речовинами.

Підживлення гіацинтів в саду

Навесні удобрюємо гіацинти азотними добривами. Завдяки такій обробці цибулини стають міцнішими й менш сприйнятливими до хвороб, рясніше цвітуть і дають гарніші квіти. Найкраще вносити добрива на рубежі березня-квітня, коли з землі з’являться перші листочки й бутони. Досить внести одну дозу добрива, якщо цибулини були висаджені минулої осені, або дві дози – якщо гіацинти ростуть на одному місці ще рік поспіль.

Гіацинти, які не пересаджували кілька років, також слід удобрити восени. Найкращий час для підгодівлі – рубіж вересня-жовтня, коли цибулини починають пускати коріння. У цю пору року слід використовувати багатокомпонентні добрива.

Полив садових гіацинтів

У період цвітіння гіацинтам потрібно забезпечити злегка вологий ґрунт. Поливаючи рослини, направляйте струмінь води прямо на землю, щоб уникнути намочування листя. Краплі води, що осідають на їх поверхню, притягують сонячне світло, створюючи ризик опіків і розвитку бактерій і грибків.

Догляд за листям гіацинта

У травні квіти гіацинта поступово починають в’янути. Не забувайте обрізати листя, поки вони повністю не висохнуть. Якщо ми видаляємо листя занадто рано, ми послаблюємо цибулину і зменшуємо ймовірність того, що вона зацвіте наступного сезону.

Цікаво  Айстри – як садити, доглядати й вирощувати?
квіти

Гіацинти – догляд після цвітіння

Коли квіти гіацинта зів’януть і листя засохне, ми можемо викопати цибулини, зберігати їх до осені й знову посадити. Досвідчені садівники радять щороку висаджувати цибулини в іншому місці. Така дія знижує ризик захворювання рослин або ураження їх шкідниками.

Витягнуті з землі цибулини необхідно просушити та очистити від коренів і відмерлих пагонів. Потім віднесіть їх додому та зберігайте в сухому темному місці (наприклад, у паперовому пакеті чи картонній коробці). Не забудьте уважно оглянути кожну цибулину і залишити тільки ті екземпляри, які абсолютно здорові. Якщо на розсаді є видимі ознаки захворювання, її потрібно викинути на смітник або спалити.

Деякі люди залишають цибулини гіацинтів у землі та залишають їх рости на одному місці кілька сезонів. Вирощені таким способом гіацинти можуть прожити максимум 3-4 роки. Після закінчення цього часу їх квітки стають мізерними або зовсім зникають. Щоб цибулини надовго зберегли гарний стан і бездоганне здоров’я, не забувайте регулярно їх удобрювати. Підгодовувати рослини добривами необхідно як навесні, так і восени.

Гіацинти – догляд

Гіацинти вимагають певної уваги, але як тільки вони відцвітуть, вони винагороджуються винятково красивим зовнішнім виглядом. Вони приносять в сад підбадьорливий подих весни й радісну енергію. Садова клумба, прикрашена різноколірними головками гіацинтів, може оточувати галявину, витися вздовж доріжки або виринути з моря зелені, як барвистий острівець.

Дивіться також: Садові фіалки – чудові квіти! Як виростити фіалки в саду?

Прокрутити вгору