Головна сторінка » Кипарис сантоліна – як виростити, обрізати й укласти в зиму цю рослину
Кипарис сантоліна

Кипарис сантоліна – як виростити, обрізати й укласти в зиму цю рослину

Кипарис сантоліна – як виростити, обрізати й укласти в зиму цю рослину. Сантоліна – декоративна рослина. Пишемо про вимоги до нього, як вирощувати й доглядати, чи можна перезимувати сантоліну.

Все більшої популярності набирає до недавнього часу маловідомий в нашій країні сантоліна хамеципариссус.

Кипарис сантолина – що це за рослина і як воно виглядає?

Окрасою сантоліни є кущиста напівкругла форма і дрібні, лускаті, гребінчасто-перисті листя, густо покривають тонкі, частково здерев’янілі пагони. Він невисокий – виростає приблизно до 20-30/40 см. Листя мають не тільки оригінальну структуру, але і незвичайний, сріблясто-сірий колір і приємний аромат, завдяки чому рослина відразу привертає увагу.

На початку літа (червень-липень) додатковою прикрасою сантоліни є дрібні, інтенсивно-жовті, кошикоподібні суцвіття (квітки трубчасті, без язичків). Вони нагадують напівкруглі «ґудзики», що підносяться над сріблястою купою листя. Попри те, що вони чарівні, багато людей цінують форму рослини більше, ніж вони самі.

Вирощування сантоліни на балконі, терасі й в саду

Завдяки численним декоративним цінностям сантоліна може бути надзвичайно привабливою прикрасою балкона чи тераси. Він красиво виглядає на гравійному бордюрі, стіні або альпінарії, але також ідеально підходить для створення низьких рядів або бордюрів уздовж доріжок і тротуарів.

Цікаво  Багаторічні квіти для саду без викопування

З його допомогою також можна заповнювати порожні місця в клумбових композиціях, особливо з трав і середземноморських рослин (зокрема лаванди, шавлії, чебрецю, розмарину, італійського геліхрізуму, меридіан). Також добре виглядає в компанії хвойних (наприклад, різних сортів ялівцю).

Рослину також можна вирощувати в контейнерах на балконах і терасах, тим більше, що сильний запах сантоліни відлякує комах.

квіти

Які вимоги до вирощування сантоліни?

Кипарис Сантоліна походить з Південної Європи, де його можна знайти на кам’янистих, гравійних субстратах і в теплих, сонячних місцях. Він любить сонце і віддає перевагу бідним, водопроникним і навіть гравійним ґрунтам, тому що тільки тоді він може повністю продемонструвати свою красу. У родючому і вологому ґрунті його пагони починають витягуватися і вилягати, а листя зеленіє, тому зневажливе ставлення рослина переносить набагато краще, ніж надмірний догляд.

Під час вегетації не потребує ні поливу, бо добре переносить посуху, ні добрива, бо не любить родючого ґрунту. Також не потребує захисту від хвороб і шкідників, до яких він стійкий.

Цікаво  Обрізки плодових дерев - як і коли обрізати
Кипарис сантоліна

Кипарис сантоліна – як перезимувати сантоліна

Сантоліна, однак, середньостійка до морозів, тому може перезимувати в ґрунті тільки в теплих районах країни, під укриттям (гілочками нарциса) і в добре дренованих місцях (вологий ґрунт дуже небезпечний для неї в зиму).

Якщо ми не можемо забезпечити рослині належні умови для зимівлі в землі, краще виростити її в горщиках і перенести на зиму у світле прохолодне приміщення (температура бл. 5-10°C, наприклад, засклена веранда). , світлий гараж), де може формуватись, щоб дожити до весни.

квіти

Обрізка сантоліни – коли і як це робити

Важливим кроком у вирощуванні сантоліни є її систематична стрижка, яка допомагає зберегти красиву, компактну, щільну, напівсферичну форму рослини. Процедуру проводять навіть двічі на рік, інакше чагарник починає втрачати свою красу і набувати неохайну форму, розпускаючи пагони в сторони.

Найважливішим у цьому випадку є весняна обрізка, яка проводиться відразу після появи молодої порослі на пагонах, але після того, як пройдуть більш сильні весняні заморозки. Потім рослину обрізають досить радикально, навіть на висоту 10-15 см над землею, але пам’ятайте, що не варто рубати стару деревину, тому що тоді кущ може не відновитися і засохнути. Тільки якщо ми хочемо рясного цвітіння, весняну обрізку можна зробити слабшою (пагони обрізають на висоті приблизно 20 см над землею).

Цікаво  Деревоподібні лілії, лілії садові та латаття. Сорти,вирощування та догляд в домашньому саду

Другий раз обрізаємо сантоліну після цвітіння, але тоді обробка повинна бути набагато делікатнішою і косметичною, а не омолоджуючою (ми обрізаємо лише верхівки пагонів, зберігаючи кущисту форму куща).

Кипарис сантоліна

Кипарис сантоліна – як розмножити сантоліну

Під час літнього зрізання можна також взяти з рослини трав’янисті стеблові живці, які добре вкорінюються у вологому ґрунті. Зиму їх потрібно зберігати в горщиках у прохолодному світлому приміщенні, а навесні наступного року висадити на постійне місце.

Також сантоліну можна отримати з насіння, висіяного в теплому місці ранньою весною (березень). Підрощену розсаду поміщають в горщики й висаджують на постійне місце після того, як пройдуть весняні заморозки (після 15 травня).

Дивіться також: Берескет – догляд і посадка веретена

Прокрутка до верху