Головна сторінка » Берескет – догляд і посадка веретена
Берескет - догляд

Берескет – догляд і посадка веретена

Берескет – догляд і посадка веретена. На нашій планеті налічується 220 видів бересклетів, з яких 130 є вічнозеленими рослинами. З цього природного багатства ми отримали трохи більше десятка, але цього достатньо, враховуючи, що багато видів мають декоративні садові форми.

Видові характеристики різних веретен не виключають спільних загальних характеристик. Напіввідмітини дрібних квіток, схожих на воскові, розпускаються при розгортанні листя. У середній смузі веретена зазвичай зацвітає в другій половині травня.

Листя прямі, гладкі, розташовані один проти одного. У вересні, буквально через тиждень, з’являються білі, жовті, помаранчеві, рожеві, червоні, кармінові й фіолетові смуги. Один лист можна пофарбувати в кілька кольорів. І з кожним тижнем червоних фарб стає все більше.

Плід бересклету — суха шкіряста коробочка з білими, червоними або коричнево-чорними насіннями. Вони вкриті м’ясистою тканиною – проростком. Залежно від виду буває помаранчевого, червоного або червоно-коричневого кольору.

Стримані влітку світло-зелені коробочки у вересні стають жовтими, рожевими, малиновими, малиновими, бордовими або темно-фіолетовими. Після дозрівання коробочка лопається і з неї тонкими нитками вирізують насіння, наполовину занурюючи їх у легкий присемянник.

Всі берекстети вимагають родючості ґрунту, не переносять застою води, добре реагують на вапнування. Іржавіє і при затіненні, але найбільшої декоративності досягає на сонячних місцях. Добре переносять обрізку та пересадку, вважаються ідеальними рослинами для живоплотів.

Берескет – догляд

Ще в сиву давнину люди використовували дерев’яні веретена для виготовлення голок, шпильок, веретена. Не випадково італійська, англійська та французька назви spindle перекладаються як веретено.

Плоди, насіння та інші його частини з давніх часів використовуються в народній медицині як бактерицидний засіб для лікування шлунково-кишкових захворювань. І сьогодні для багатьох народів гіркі плоди в розм’якшеному вигляді служать глистогінним і ранозагоювальним засобом.

Помаранчеве присемянниковое речовина використовується для фарбування марокканської шкіри, а в Індії жінки цим барвником роблять пляму на лобі.

B XX встановлено, що коріння веретена, розкидані по Україні, насичені високою гутаперчею, з якої отримують смолу шляхом додавання гутаперчі, близької за якістю до натурального каучуку.

Як бачите, бересклет дуже корисна рослина, всі його частини принесли цінність. Однак нас все ж більше цікавить його здатність прикрасити ділянку в середній смузі, а значить, ми познайомимося з бересклетом, який може рости в наших садах.

Бересклет – сорти й види

Родова назва бруслини – Euonymus -Перекладається зі Стародавньої Греції як вабить краса. Ми познайомимо вас із зимовими, витривалими та яскравими представниками цієї славної раси.

У лісах середньої смуги росте веретеночник , названий так через велику кількість чорно-бурих сосочків на корі головного мозку. Це красивий кущ висотою 2-3 м з ніжною кроною з подовжених листків. Дрібні коричнево-червоні квітки в травні ледь помітні. Восени з’являються коробочки з м’ясистими червонуватими сходами, а листя стає жовто-рожевим. Цей чагарник не боїться затінення і зимових холодів, а його коріння найбагатші на подагру (до 32%).

Цікаво  Обрізання фруктових дерев весною

Великою популярністю серед садівників користується ще більш витончений веретенолист європейський із західних регіонів Європи. Цей високий кущ (4-5 м) восени здається охопленим вогнем. Забарвлення листя стає червоним, плодів – пурпурно-червоним. Додайте до цього помаранчеві саджанці, які в міру дозрівання переростають у чорні насіння. Виведено понад 20 садових форм, серед яких рослини з плакучими гілками та різнокольоровими або пурпуровими листками.

Яскраве осіннє забарвлення крони й висока зимостійкість.Дуже цінуються в садівництві далекосхідні белоккуплеты, є маака веретеноподібна. Зовні він схожий на європейський, більш стійкий до холодів. На сонячних місцях росте одноствольним деревом. На початку осені цілий місяць весь кущ ніби був покритий. Темно-рожеві плоди з червоними присемянниками висіли серед червоного листя. Їм прикрашають рослини до приходу стійких заморозків.

Веретено – це в природі велике багатостовбурне дерево, що досягає 8 м, але зазвичай росте кущами. Має привабливі крилаті карміново-червоні плоди (діаметром до 15 мм), прикріплені до довгих стебел, і жовте листя у вересні. Дуже красивий під час плодоношення. Його головна вимога – постійна висока вологість.

Такі ж барвисті листя й ошатні плоди має веретенокрилка, яка виростає не більше 2 м. Дуже красива восени невисока веретеноподібна Зибольда. Його червонуваті плоди ефектно виглядають на тлі сліпучо червоного листя. Після осіннього опадання вони продовжують висіти, після чого гілки можна зрізати для зимового букета.

фото

Сахалінський веретеноподібний відноситься до невисоких кущів (1,5-2 м). У травні на ньому з’являються бордові квіти, а восени серед золотистих яйцевидне листя можна побачити кулясті темно-рожеві плоди, які мають сплощені трикутні крила. Плодові листочки розкриваються в теплу погоду в серпні, з яких покриваються насіння, покриті темно-помаранчевими присемянниками.

Лист трафаретний росте високим чагарником (до 5 м) в лісах Криму, Кавказу та Західної Європи. Має великі (до 12 см) широкі еліптичні листя на коротких черешках. Фіолетові й червоні коробчаті кульки мають 5 лопатей і вузькі округлі крильця, а насіння майже повністю вкрите помаранчевими присемянниками. Восени листя набуває світлого забарвлення, такого ж, як в аналогічного джмеля Максимовича, родом з Уссурійського краю, який має темно-лаково-червону коробочку з п’ятьма короткими крилами й оранжево-жовтими присемянниками.

Свята Біблія – ​​невисокий чагарник (до 1,5 м) родом з Китаю і Японії. Відрізняється зазубреними по краях листям. З серпня по жовтень дає малиново-червоне листя і пурпурно-кармінові плоди, з яких на тонких нитках звисають яскраво-червоні сходи й чорні насіння. Цей вид невибагливий до ґрунту і тіньовитривалий.

Цікаво  Яблуня догляд: як посадити, обрізати й удобрювати?

Серед веретен є невеликі кущики, придатні для створення бордюрів і посадки в альпінарії серед каменів. Це такі веретена, як карликове, японське, форчун. Але вони теплолюбні, плоди у нас вирощують рідко, тому їм буде важко милуватися їхньою екзотичною красою, хоча ці рослини найчастіше пропонуються на ринку.

Хоча у багатьох веретенок на пагонах є чотиригранні коркоподібні вирости, у ялинового веретена вони найбільш широкі й міцні. Крім того, екзотичний вигляд кущ, що виростає до 2,5 м, дає химерні розгалужені пагони. Восени з’являються рожеві коробочки з темно-червоними або фіолетовими присемянниками, а листя стає яскравим.

Всі веретена можуть стати гідною прикрасою вашого саду. На великій ділянці в тінистій частині, врослі високими деревами, можуть бути зручні сорти Червоний каскад або Атропурпурея європейська веретена, а поруч з березами й соснами можна посадити бородавчасту веретену.

Поруч з яблунями, сливами й грушами групами можна розміщувати крилатих, широколистих або павуків Максимовича з декоративними плодами. На відкритій галявині краще садити меку веретеноподібну, бо вона гірше інших видів тіньовитривала. А в тінистому місці на околиці ділянки виходить оригінальна сахалінська жива огорожа або велика. Обидва види швидко ростуть після обрізки.

Берескет – догляд – інструкція по посадці

Найкращим матеріалом для посадки бересклету є 3-5-річні кущі з закритими коренями, тобто в горщиках. Садити можна навесні й восени. Якщо розсади бересклету знайти не вдалося, придбайте насіння. Розсада повністю успадковує красу материнської рослини.

Де і як зменшити тепло

Оскільки більшість веретенок зимостійкі й добре переносять півтінь, їх можна висаджувати під пологом великих рослин. Високі кущі добре підходять для створення живоплоту вздовж паркану. А ось евромускулу поряд з дитячим майданчиком садити не можна, тому що її яскраві плоди, що привертають увагу дітей, неїстівні, а деякі види навіть отруйні.

Вибираючи місце для посадки, потрібно вчитися! Слід зазначити, що бересклет погано переносить застій води й потребує ґрунту з хорошим дренажем. Він також має бути плідним і добре зробленим. Якщо сюжет кислий. вносять вапно з розрахунку 300 г на 1 м2. Бідний ґрунт підживлюють органічними й мінеральними добривами з розрахунку 1 кг торфогнойового компосту на 2 м 10, 80 г суперфосфату і калійної селітри.

Посадочні ями готують заздалегідь. Для 2-3-річних кущів глибина викопування і діаметр 40 см. Якщо ґрунт важкий суглинок або глина, внесіть в кожну посадкову ямку компост (або перегній), торф і пісок в рівних кількостях. Щотижня за 2-3 години перед посадкою у верхній шар додають 5 кг перепрілого компосту, 200 г суперфосфату, 200 г деревної золи, 300 г вапна або доломіту.

Цікаво  Лілія тигрова - посадка, вимоги та догляд

Поради:

Дорослі кущі, особливо старше 7 років, краще не пересаджувати

Якщо були куплені саджанці з відкритим корінням і підлягають транспортуванню, коріння необхідно загорнути у вологу тканину або щільний папір. Перед посадкою перець бажано замочити в рівних частинах води й глини, додавши кілька крупинок марганцівки.

При посадці горбок з поживної суміші присипають шаром родючого ґрунту, щоб добриво не обпекло коріння. кореневу шийку саджанця опускають в ґрунт на глибину не більше 2 см. Після посадки землю навколо коренів добре притискають, а потім акуратно поливають відром води. Коли земля повністю насититься вологою, присипте її торфом.

Якщо потрібно пересадити джмеля на нове місце, обережно перекопайте весняний кущ з усіх боків і, прищипнувши, перенесіть його в нову яму діаметром 60 см. Після цього регулярно поливайте, поки не розпуститься листя.

Берескет - догляд

Берескет – підживлення, полив та боротьба зі шкідниками та хворобами

У всій красі веретена постануть восени при достатній вологості ґрунту. Молоді рослини особливо потребують поливу в спекотні літні періоди. Кущі страждають від нестачі вологи й на супіщаних або глинистих ґрунтах, які розтріскуються в посуху.

Однак це не означає, що завжди потрібно поливати банку біля втулки шпинделя. Поливати краще рідше, але рясно, зволожуючи ґрунт на глибину 40 см. Для дорослих особин норма поливу 30-40 м2 / л, за сезон досить поливають 4-6 разів. При невеликій кількості опадів для посіву в другій половині жовтня необхідний полив, що сприятиме кращій зимівлі вуликів.

Частково скорочує полив шляхом мульчування ґрунту. Для цього очищені від бур’янів стовбури присипають торфом, тирсою, стружкою або стружкою (шар 4-6 см). Під мульчею довше зберігається волога і відпадає необхідність регулярного розпушування ґрунту.

Всі дорослі рослини з підживленням веретеном приносять користь. Щороку навесні потрібна органічна вода: суспензія, розведена у 8-10 разів, або пташиний послід, розсіяний у 20 разів. До і після цвітіння куща вносять 1 г суперфосфату і 2 г калійної солі на 30 м 10 з кола біля стовбура.

Веретено легко переносить обрізку, яку краще проводити навесні, до розпускання бруньок. Повністю вирізають пошкоджені, гнилі, слабкі та старіючі гілки. Садові випари покривають ділянки зрізів.

Веретена рідко страждають від шкідників і хвороб. Лише в окремі роки на рослинах можна спостерігати ураження попелиць або совки, гусениць, які обв’язують пагони густою сіткою й об’їдають листя. При виявленні гнізд молі їх слід негайно видалити з куща, не чекаючи, поки гусениці проникнуть на інші рослини.

Дивіться також: Магнолія – вирощування, догляд, сорти, обрізка

Прокрутка до верху