Головна сторінка » Кипариси в саду: характеристика, сорти та догляд
Кипариси в саду

Кипариси в саду: характеристика, сорти та догляд

Кипариси в саду: характеристика, сорти та догляд. Такі хвойні рослини, як кипарис і кипарис, чудові рослини для саду; зокрема, вони чудово виглядають як живоплоти, оскільки їхнє листя вічнозелене та досить високе, щоб ми могли насолоджуватися нашою приватною територією, не хвилюючись про небажані погляди незнайомих людей чи сильний вітер. Але який догляд за кипарисом? Здається, що їх дуже легко виростити, але чи так це насправді?

Характеристика кипарисів і кипарисових дерев

На початку слід зазначити, що в нашій країні найбільшою популярність мають дрібніші хвойні рослини, які називаються кипарисами (Chamaecyparis), також у просторіччі їх називають кипарисами, а кипариси (Cupressus) зустрічаються рідко, тому що вони не переносять холоду і не вижили б у нашому кліматі. Однак обидва види належать до сімейства кипарисових.

Кипарис – ідеальне хвойне дерево для прикраси саду або тераси. Він широко використовується для захисту від вітру та декору. Хамеципарис походить з Азії та Північної Америки. Листя кипариса в молодому віці голчасті, а в дозрілому вигляді нагадують луску. Вони укладаються один на одного протилежними парами. Мають насичений зелений колір зі світлими відтінками. Його плоди — маленькі круглі шишки. Кора у них червонувата. Деякі підвиди кипариса можуть досягати висоти понад 60 метрів.

Кипарис – це чагарник, який високо цінується як захист від вітру і зазвичай зустрічається на терасах і в садах. Ці чагарники не рекомендуються в прибережних районах, оскільки морські вітри можуть їх пошкодити, а також сухі та жаркі вітри. Важливо підтримувати вологість ґрунту цілий рік. Карликові або повільно зростаючі сорти популярні й широко використовуються в садах; їх також можна вирощувати в горщиках.

Цікаво  Лілія амазонська, як за нею доглядати

Сорти кипарисовика

Існує кілька різновидів кипарисів, які походять із Північної Америки та Східної Азії. Нижче наводимо короткий опис 3 найпопулярніших з них. Саджанці всіх 3-х сортів ви можете знайти в магазині.

Кипариси в саду

Кипарисовик Лавсона

Походить з північно-західної частини американського континенту. Це рослина середнього повільного росту, з тонкими, конічними екземплярами, з гілками, що доходять до землі. Широко використовується для виробництва невеликих кипарисів на штамбі, завдяки своїй красі, густому листю та прямостоячій формі.

Кипарис тупочешуйчатый

Його також називають кипарисом хінокі. Походить з Японії. Має пірамідальну форму і повільно росте. Його гілки плоскі й ростуть віялом, а листя світло-зелені з білими мітками на нижній стороні. Ідеально підходить для посадки в рокарії та горщики. Влітку рекомендується обприскувати листя водою хоча б раз на день.

Кипарисовик гороховий

Цей вид помилкового кипариса родом з Японії й має конічну форму, з більш широкою основою і відкритими гілками. Зростає повільно і зазвичай не досягає 5 метрів, тому дуже цінується в садових прикрасах.

Кипариси в саду – догляд за кипарисом

У наступних розділах цього тексту ми пояснимо загальні рекомендації щодо догляду як за кипарисами, так і за кипарисами. Кипариси в саду дуже чутливі до надлишку вологи, за кілька днів у них загниває коріння і буріє листя, а потім рослина гине. Цю проблему викликають грибки, в такому випадку роду Phytophthora або Seiridium, які бачать можливість атакувати, коли рослину починають надмірно поливати. Однак їх можна запобігти, поливаючи кущі за потреби. Насправді полив освоїти найважче. Тому почнемо розмову саме на цю тему.

Цікаво  Лілії в саду - посадка і вирощування - все, що вам потрібно знати
фото

Як часто потрібно поливати кипариси?

Залежно від клімату їх, як правило, слід поливати один або два рази на тиждень, до трьох разів на тиждень. Пам’ятайте, що чим спекотніший і сухіший клімат, тим більше вам потрібно буде їх поливати, тому що ґрунт залишатиметься вологим менший час.

Слід також пам’ятати, що є певні види, такі як Cupressus arizonica, відомий як аризонський кипарис, які дуже добре переносять посуху, але не настільки проти повеней. Тому ці дерева можна припинити поливати після другого-третього року, поки вони висаджені в ґрунт і випадає не менше 350-400 міліметрів опадів на рік. Варто пам’ятати, що кипарисам для здорового росту потрібна не тільки вода, але і «їжа». Тому їх слід удобрювати з ранньої весни до пізнього літа або спеціальним добривом для хвойних, або, якщо хочете, компостом.

Цікаво  Драконова лілія - як виростити
Кипариси в саду

Як садити кипариси?

Пересаджувати кипариси в горщик складно. Їхнє коріння не дуже стійке до турбування, тому горщикові кипариси не слід часто міняти горщики, і слід уникати надмірного турбування, висаджуючи їх у саду. Варто пам’ятати про те, що саджанці кипариса краще висаджувати в кінці зими, перш ніж він знову почне рости. Так їм буде легше одужати.

фото

Кипариси в саду – шкідники та хвороби

Як правило, ці кущі досить витривалі, але в жаркому сухому середовищі вони можуть бути уражені борошнистою росою та бурильником, а в дуже вологому середовищі або при надмірному поливі вони сприйнятливі до відмирання кипариса, викликаного грибком Seiridium. Зі шкідниками добре можна боротися за допомогою діатомової землі, а також шляхом правильного поливу та підживлення дерев. Також навесні та в кінці літа бажано проводити профілактичні обробки фунгіцидами широкого спектру дії відповідно до інструкції на упаковці.

Кипариси в саду

Кипариси в саду – коли обрізати кипариси?

Існують певні дерева, які не слід обрізати, тому що вони довго заживають або тому, що вони не можуть розвиватися відповідно до свого виду. Одними з них є хвойні. Їх не слід обрізати, якщо вони не мають сухих гілок, і в цьому випадку рану слід покрити садовою маззю як запобіжний захід.

Дивіться також: Тамарикс в саду – посадка, догляд і властивості

Прокрутка до верху