Головна сторінка » Мигдаль трилопатевий – коли він цвіте? Як доглядати
Мигдаль трилопатевий

Мигдаль трилопатевий – коли він цвіте? Як доглядати

Мигдаль трилопатевий – коли він цвіте? Як доглядати. Мигдаль трилопатевий – один з найкрасивіших декоративних чагарників, що цвітуть навесні. З цієї причини його часто висаджують в садах. Дізнайтеся, які умови потрібно забезпечити, щоб мигдальне дерево щорічно рясно цвіло. Вирощування та догляд за трилопатевою мигдалиною.

Мигдаль трилопатевий (лат. Prunus triloba), також відомий як мигдаль трилопатевий, вважається одним з найкрасивіших весняно-квітучих чагарників. Він має невеликі розміри, тому підходить навіть для невеликих садів. Крім того, його досить легко вирощувати.

Як виглядає трилопатева мигдалина?

Трилопатева мигдалина походить з Азії – вона росте в природі, серед іншого, у Китаї. В Україні відомий лише з вирощування. Це не дуже високий чагарник (зазвичай досягає 1-2,5 м у висоту, рідко до 3 м), представлений як кущем, так і штамбовою формою.

  • Квітки мигдалю з’являються у квітні-травні, до того, як листя повністю розвинуться. У цей період пагони куща покриваються привабливими біло-рожевими квітами, що виділяють солодкий мигдальний аромат.
  • Листя мигдалю трилопатеві, пилчасті, опушені. Восени вони жовтіють.
  • Плоди мигдалю утворюються рідко. Вони мають форму маленьких волохатих вишеньок. Вони швидко відпадають.
Цікаво  Квіти садові багаторічні для сонячних місць.

Мигдаль трилопатевий є двоюрідним братом сливи, персика та абрикоса. Проти аліки часто роблять щеплення. Основним критерієм вибору при покупці зазвичай є форма – натуральна або на пень, і розмір саджанця. Сорт має тенденцію відходити на другий план, хоча в магазинах або розплідниках можна знайти характерні саджанці, наприклад, сорт «Мультиплекс» з великими персиково-рожевими квітками.

Мигдаль трилопатевий – коли садити?

Вирощені в контейнерах види можна висаджувати протягом усього сезону. Однак оптимальна дата – весна. Відстань між кущами (залежно від форми) 120-200 см.

Мигдаль трилопатевий

Мигдаль трилопатевий – вимоги та вирощування

Мигдаль трилопатевий вважається легкою у вирощуванні рослиною, хоча і вимагає певного догляду. Головне – створити йому хороші умови.

  • Положення для мигдалика. Висаджувати кущі потрібно в теплих, сонячних, тихих місцях. Вони середньоморозостійкі, але в сильніші або безсніжні зими можуть підмерзнути (рекомендується про всяк випадок вкривати). Природно зростаючі кущі більш стійкі до низьких температур.
  • Субстрат для мигдалин. Чагарник віддає перевагу родючий, багатий гумусом, помірно вологий ґрунт. Слід уникати легких, швидко висихаючих (піщаних) і важких, що утворюють кірку (глинисті) ґрунтів.
  • Полив і підживлення мигдалини. Під час посухи мигдальне дерево необхідно поливати. Час від часу можна підгодовувати добривами. Оптимальними є органічні добрива (наприклад, гній і компост). Також варто використовувати мульчу, яка обмежить випаровування води з ґрунту і водночас зменшить забур’яненість.
  • Розмноження мигдалин. Природно зростаючий мигдаль можна розмножити кореневими нащадками, а от прищепленими на штамб це набагато складніше і невигідніше в аматорських умовах.
  • Хвороби мигдаликів. Іноді кущ уражається бурою гниллю кісточкових дерев (моніліоз). Хвороба розвивається на гнилих квітках, а потім на листках, які змінюють колір і скручуються. Якщо не лікувати, це призводить до повної загибелі рослин. Ризик захворювання можна знизити правильною і регулярною обрізкою. Обробка необхідна і для рясного щорічного цвітіння.
Цікаво  Піони деревовидні – сорти, вирощування та догляд. Коли садити деревоподібні піони і як їх розмножити?
фото

Правильне розрізання трилопатевого мигдалика

Кущі мигдалю зацвітають на торішніх пагонах – і це ті знання, якими слід керуватися при обрізанні. Перший зріз рекомендується проводити в травні або червні – після цвітіння. Однорічні пагони потім вкорочують (навіть до 3-4-ї бруньки). Старі пагони можна вкорочувати ще інтенсивніше. У липні рекомендується повторити обробку, видаливши заражені, засохлі, слабкі пагони, що псують форму, і ті, що ростуть усередину крони. Крім того, слід видаляти пагони, що стирчать з підщепи (стосується кущів, щеплених на штамб).

Цікаво  Дерево персик - вирощування та догляд
Мигдаль трилопатевий

Використання мигдалика трилопатевого в саду

Привабливим елементом стає мигдальне дерево, посаджене на багаторічній клумбі. Таким способом дуже часто використовується мигдалина, щеплена на стовбур. Добре поєднується з різними видами багаторічних рослин.

Мигдаль добре працює в чагарникових композиціях. Його варто висаджувати уздовж доріжок і створювати з нього ряди. Підходить для садів різного типу – від сільських і англійських до східних.

Його часто можна зустріти в парках і міських зелених насадженнях, тому що він стійкий до забруднення повітря. Гілки мигдалю розпустилися квітами можна зрізати для ваз.

Дивіться також: Кипариси в саду: характеристика, сорти та догляд

Прокрутка до верху