Головна сторінка » Буддлея давідія – сорти, посадка, вирощування, догляд.
Буддлея давідія

Буддлея давідія – сорти, посадка, вирощування, догляд.

Буддлея давідія – сорти, посадка, вирощування, догляд. Красива рослина, яка привабить своїми перевагами багатьох садівників і садівників-аматорів. Влітку він приваблює багато видів метеликів, звідси його назва кущовий метелик. Якщо ви ніде їх не знайдете, довкола цього куща обов’язково блукає якась особина. Нині її можна зустріти практично по всьому світу, але до недавнього часу характерна Буддлея Давідія зустрічалася лише в Китаї та Японії. Цей чагарник все частіше можна зустріти на прилеглих ділянках. Багато людей дотепер не впізнають цю рослину, але її красивий, неповторний вигляд приваблює нових покупців.

Buddleia davidii – морфологія

Дуже цікавий чагарник, який може досягати висоти приблизно до 5 метрів. Дугоподібні пагони закінчуються красивими суцвіттями. Буддлея має блідо-зелене листя довжиною 25 см, вкрите тонкими волосками. Більшість з них опадає взимку.

Багатьом, напевно, цікаво, коли зацвітає Буддлея Давіді ? Залежно від сорту ви отримаєте білі, рожеві, блакитні й навіть фіолетові квіти. На ринку постійно з’являються нові екземпляри. Суцвіття мають характерний запах, період цвітіння з середини літа до початку осені. Завдяки його інтенсивному запаху сад приваблює багатьох метеликів.

Цікаво  Садові весняні квіти – 10 найпопулярніших видів

Buddleia davidii – вирощування

Період посадки чагарнику припадає на весну або осінь. Буддлея любить купатися в сонячних променях, тому найкращим варіантом буде добре освітлене місце з родючим і добре дренованим ґрунтом. Пам’ятайте, що вологість повітря не повинна бути занадто високою, а ґрунт – глинисто-піщаним. Посуха несприятлива для буддлеї й в цей час кущ потрібно поливати. Ця рослина дуже терпима, люди, які не можуть посадити її у своєму саду, можуть легко вирощувати її в горщиках. Одна умова. На зиму рослину слід перенести в парник. Буддлея – стійка рослина, під час заморозків звертайте увагу на молоді пагони, вони чутливі до ранніх заморозків. Перш ніж правильно вибрати місце, переконайтеся, що немає протягів – занадто повітряне місце погано себе почуває.

квіти

Буддлея давідія – догляд

Варто подумати про розширення своєї колекції, це дуже простий крок. Беруть напівздерев’янілі живці, найбільш сприятливий час, звичайно, друга половина літа, наступний термін – з середини осені до кінця весни, потім беруть здерев’янілі живці. Варто подумати про збільшення колекції.

Цікаво  Піони квіти - вирощування і догляд. Коли і як садити?

Buddleia davidii любить обрізку, тому, щоб вона красиво цвіла і добре розвивалася, її потрібно щовесни зрізати приблизно на 20 см над землею. Найкращий місяць – квітень або березень, коли відносно тепло. Відсутність обрізки призводить до того, що рослина набуває неправильної форми, не розгалужується і, як ми вже зазначали, погано або зовсім не цвіте. Після зрізання рослину необхідно вкрити.

Буддлея давідія

Buddleia davidii – зрізання

Обрізку слід починати з обрізання всіх тонких, що лежать гілками. Після зими також видаляємо мертві та підмерзлі гілки. Як і для будь-якої обрізки, варто вибирати суху, бажано сонячну погоду, і зрізати гострим інструментом навскоси.

Влітку ґрунт потрібно злегка рихлити, буддлея дуже чутлива до нестачі повітря. Багато садівники рекомендують мульчувати ґрунт навколо куща, використовуючи соснову кору, розкислий торф, листя або тирсу. Цей процес запобігає втратам тепла та захищає ґрунт від підкислення.

квіти

Буддлея давідія – сорти

На ринку представлено багато різновидів, найпопулярніші:

  • Black Knight – сорт з пурпуровими квітками
  • Darmoor – сорт з малиновими квітками
  • Harlequin – сорт з червоно-фіолетовими квітками, кремово-білим листям
  • Nanho Blue – сорт з ніжно-блакитними квітками
  • Alba – сорт з білими квітками
  • White Bouquet – сорт з квіти білі з жовтою серединкою
  • White Profusion – сорт характеризується білими квітками з жовтою серединкою, вважається найкрасивішим серед білих.
Цікаво  Обрізка молодих дерев
Буддлея давідія

Зараз можна знайти набагато більше сортів (вони також продаються в наборах, наприклад Buddleja Tricolor), кожен знайде для себе щось цікаве, варто садити однорічні та дворічні сорти, старші погано переносять пересадку через можливість пошкодження кореневої системи. Таке часто трапляється в розсадниках, коли рослина довго росте в ґрунті. Вигідніше купити буддлею Давида, звичайно ж, в контейнері, на цьому ми впевнені, що купленій рослині нічого не зашкодило.
Перевірені розплідники – дуже цінні виробники, але красивих, унікальних, здорових екземплярів на ринку поки мало. Кожен саджанець перед покупкою необхідно ретельно оглянути на наявність шкідників та інших хвороб. Після зараження рослина може часто хворіти й, що більш важливо, заражати інші рослини.

Дивіться також: Мигдаль трилопатевий – коли він цвіте? Як доглядати

Прокрутка до верху