Головна сторінка » Бамбук – вирощування в саду
Бамбук - вирощування в саду

Бамбук – вирощування в саду

Бамбук – вирощування в саду. Екзотичні бамбуки досі є рідкістю в Україні. Хоча в багатьох країнах Західної Європи вони стали постійним місцем у громадських зелених зонах і присадибних садах, лише деякі з 1,5 тис. види добре почуватимуться на нашому ґрунті. На жаль, ми точно не зможемо виростити тропічні види, які виростають до 30 метрів у висоту і ростуть до 1 метра! Тому ми повинні обмежитися нижчими бамбуками, які зустрічаються в природі в помірному кліматі. На щастя, є з чого вибрати!

Який бамбук варто вирощувати в Україні.

Неможливо залишити без уваги екзотичний вигляд бамбукових палиць і заспокійливий шум, який супроводжує їхні танці на вітрі. Зарості бамбука, хоч і відрізняються від наших місцевих рослин, чудово підійдуть в Українськом саду не лише як фон для інших рослин чи живоплоту, але і як головний елемент східного куточка, прикраса ставка чи вічнозелений акцент. на клумбі.

На цьому все не закінчується! Ці незвичайні трави мають ще багато незаперечних переваг. Вони надзвичайно довговічні, стійкі до хвороб і шкідників, а значить, не вимагають застосування будь-яких хімічних обробок. Також вони безпечні для дітей і тварин, не отруйні, і багато з них можна успішно використовувати в кулінарних цілях. Також вони не викликають алергії, оскільки цвітуть раз на кілька десятків років і не утворюють пилу. Крім того, бамбукові зарості охоче вибирають птахи для гніздування.

Цікаво  Лаванда в саду - як виростити й доглядати за лавандою в саду?
фото

Рекомендовані види

Простіше кажучи, ми можемо припустити, що садові бамбуки поділяються на кучуваті бамбуки (наприклад, фаргезію), які ростуть у контрольованому режимі, віддають перевагу тінистим і напівтінистим місцям, лише деякі з яких можуть рости на сонці, і бамбук колоноподібний (наприклад, phyllostachys) – росте в контрольованому режимі, неконтрольоване, віддає перевагу сонячним місцям, лише деякі з них можуть рости в півтіні або легкій тіні.

Бамбук - вирощування в саду

Це види, які відрізняються високою морозостійкістю і добре ростуть на всій території країни

Філостахіс біссетський (Phyllostachys bissetii) — представник деревних бамбуків, у центральній Україні виростає приблизно до 5 метрів у висоту. Її зелені пагони можуть досягати 2-2,5 см в діаметрі. Віддає перевагу сонячним місцям, але може рости й в півтіні. Рекомендується для живоплотів і окремих посадок. Це експансивний вид і вимагає використання кореневих бар’єрів для обмеження розширення рослини.

Однак Fargesia rufa, яка виростає у висоту 2-2,5 метра, не є експансивною рослиною. Зелені пагони зі злегка помаранчевими піхвами не перевищують 1 см в діаметрі й не дуже помітні через густого листя, майже з рівня землі. Пагони цього виду мають властивість поширюватися в сторони. Рекомендується для окремих і групових посадок, а також для широких живоплотів (також фігурних). Цей вид можна успішно висаджувати в невеликих садах.

Цікаво  Чорнобривці - догляд в саду

Курильська саса (Sasa kurilensis) — вищий ґрунтопокривний бамбук. У наших кліматичних умовах він досягає висоти від 1 до 1,2 м. Це найпівнічніший з усіх бамбуків, що ростуть на Землі. У природі росте на Курилах, що гарантує дуже високу морозостійкість в нашому кліматі. Його головною декоративною перевагою є великі темно-зелене листя. Найкраще росте в легкій або півтіні. Рекомендується для групових посадок і низьких живоплотів.

Цікавим низьким ґрунтопокривним бамбуком є ​​широко розповсюджена саселла (Sasella ramosa). Виростає до 60-110 см у висоту. Можна вирощувати як на сонячних, так і напівзатінених місцях. Він чудово працює як дернова рослина, бордюрна рослина або низька жива огорожа.

фото

У найтепліших регіонах країни, від Нижньої Сілезії до Щецина та Померанії, ви можете вибрати більший асортимент бамбука, наприклад). Ці бамбуки більш чутливі до морозів, сильніше пошкоджуються взимку, можуть бути примхливими або взагалі не пережити зиму в наших умовах (особливо на північному сході країни).

Цікаво  Тюльпани - все, що вам потрібно про них знати!

Бамбук – вирощування в саду – бамбуковий куточок

Для бамбука потрібні тихі місця, захищені від морозних вітрів, особливо неприємних для вічнозелених рослин. Більшість видів віддають перевагу легким водопроникним ґрунтам, багатим поживними речовинами. Всупереч поширеній думці, бамбук не терпить затоплення! Належні умови води часто є ключем до успіху в їх вирощуванні, оскільки вони потребують великої кількості води, але вони не терплять накопичення води навколо кореневищ.

Бамбук - вирощування в саду

Бамбук – вирощування в саду – що любить бамбук

  • Грунт – водопроникний, добре дренований, багатий органікою.
  • Догляд – бамбук вимагає рясного поливу; молоді, щойно посаджені екземпляри 2-3 рази на тиждень, а старші 1-2 рази на тиждень. Вони мають високі потреби в поживних речовинах, тому найкраще підгодовувати їх органічними добривами. Також варто замульчувати землю навколо бамбука компостом, корою й опалим листям. Мульчування зменшує втрату води з землі та пригнічує ріст бур’янів.
  • Зимовий захист – щойно посаджені екземпляри вимагають ретельного укриття шаром мульчі (не менше 10-15 см). Пагони більш дрібних екземплярів можна пригнути до землі й засипати снігом, а дуже великі бамбуки – агротканиною.

Дивіться також: Буддлея давідія – сорти, посадка, вирощування, догляд.

Прокрутка до верху