Головна сторінка » Форзиції в саду – як за ними доглядати? Ефективні поради!
Форзиції в саду

Форзиції в саду – як за ними доглядати? Ефективні поради!

Форзиції в саду – як за ними доглядати? Ефективні поради! Коли зима закінчується, сад повільно починає набирати кольорів. Одним із найвірніших вісників весни є форзиція. Його сліпучо-золоті квіти дуже рано стають окрасою ще холодного саду. Як за ним доглядати? Перегляньте наші поради!

Численні види, гібриди й незліченна кількість сортів форзиції невибагливі у вирощуванні, і навіть недосвідчений садівник зможе успішно доглядати за ними. Щоб полегшити роботу, ось кілька порад.

Правильна посадка форзиції

Березень – ідеальне вікно для посадки форзиції. Грунт уже повністю відтанув і серйозних перепадів температури немає. Операцію посадки можна легко здійснити всього за кілька кроків:

 • Помістіть розсаду, ще в горщиках, у відро з водою.
 • Викопайте яму, яка у два рази перевищує розмір кореневої грудки саджанця.
 • Збагатіть місце посадки компостом або іншим органічним добривом.
 • Вийміть саджанець форзиції з горщика і помістіть його в лунку рівно такої ж глибини, як і в горщику.
 • Грунт навколо молодої рослини притисніть, не сильно ущільнюючи, і рясно полийте.
 • Шар мульчі з листя, обрізків газону або кори особливо корисний на початкових стадіях росту форзиції.

Вибір місця для форзиції

Форзиція розвиває свій оптимальний потенціал у теплому та сонячному місці. Оскільки ця весняна красуня – форзиція характеризується гнучким характером, також переносить напівзатінені або затінені місця. Природно, що в умовах обмеженого сонячного світла слід враховувати пишність квітів, а також більш повільне зростання куща. Є дві речі, які не виносять форзиції: одна занадто суха, а друга – занадто волога. Навіть короткочасна сухість може нашкодити форзиції. Також не витримує застою води; у вологому ґрунті його коріння починає швидко загнивати.

Цікаво  Білі лілії квіти - все, що вам потрібно знати
фото

Форзиції в саду – відповідні відстані посадки

Відстань між рослинами залежить від властивостей обраного сорту форзиції та її призначення. Висаджуючи як солітер, він повинен бути на відстані не менше метра від інших рослин, тому що з часом утворює розгалужену кореневу систему. Що стосується форми живоплоту, досвід показує такі значення:

 • Сорти, що ростуть до 300 см у висоту: відстань 50 см для стриженої живоплоту та 100 см для квіткової огорожі.
 • Низькі сорти висотою до 150 см: відстань 35 см для стриженої живоплоту та 70 см для квіткової огорожі.

Субстрат, придатний для форзиції

Форзиція росте на будь-якому хорошому садовому ґрунті, а ідеальний ґрунт — родючий і гумусний. Форзиція переносить низький або помірний вміст кальцію, як і легку тенденцію до кислих значень pH. Однак не можна стикатися з рослиною застоєм води або надмірно ущільненим ґрунтом.

Цікаво  Посадка деревовидних лілій - опис, вирощування, сорти й вимоги
Форзиції в саду

Правильна обрізка форзиції

Основою професійного догляду за форзицією є обрізка. Час процедури так само важливий, як і сам зріз. Для підтримки кущів форзиції в хорошому стані необхідна обрізка кожні 2-3 роки. Це робиться наступним чином:

 • Після цвітіння форзицію необхідно обрізати.
 • Виберіть похмурий день без опадів.
 • Занадто довгі пагони вкорочують на дві третини.
 • Ножиці ставлять на 2-3 мм вище сплячої бруньки.
 • Видаляють пагони, які спрямовані всередину і перехрещують один одного.

Хоча формуюча обрізка зазвичай необхідна кожні кілька років, оголювати кущ слід щороку. Як тільки форзиція відцвіте, зріжте всі відмерлі пагони біля основи. Це також звільняє місце для молодих пагонів, коли старі їх заглушають. Зрештою, світло і повітря повинні досягати всіх ділянок форзиції, щоб кущ мав красивий, правильний і гармонійний силует.

Форзиції в саду – полив форзиції

Як рослина з плоскою кореневою системою, форзиція швидко відчуває нестачу вологи в літню спеку. Якщо природні опади не забезпечують достатню кількість води, форзиції потрібно регулярно поливати. В обмеженому просторі місткості кущ поливають, як тільки підсохне верхній шар ґрунту на глибину 3-4 см.

Цікаво  Осіння обрізка фруктових дерев - 4 найважливіших правила
фото

Підживлення форзиції

Форзиції дійсно дуже універсальні; ростуть практично на будь-яких ґрунтах, виносять сонце і тінь. Додаткові підгодівлі також не потрібні. Тільки кущі, вирощені в контейнерах, які не можуть широко розвинути своє коріння, потрібно час від часу підгодовувати добривом. Однак, їздячи по городу з тачкою компосту, варто в період з квітня по серпень підгодувати форзицію органічними добривами. Для форзиції в контейнері підійде покупне рідке добриво.

Форзиції в саду

Форзиції в саду – зимуюча форзиція

Форзиція повністю зимостійка, якщо вона здатна пустити достатню кількість коренів. Щонайпізніше з другого року після посадки спеціальний захист від морозу не потрібен. Виняток становлять лише молоді рослини, висаджені восени, а також кущі в контейнерах. Це робиться, наприклад, так:

 • Перед першими заморозками молоді рослини вкутують джутовою тканиною або садовим нетканим матеріалом.
 • Кореневу зону вкривають шаром соломи, компосту або цетину.
 • Місткість загортають у плівку і ставлять на дерев’яну основу.
 • Субстрат засипають тирсою, деревною ватою або листям.

Якщо морози настають без снігового покриву, то неглибока коренева система форзиції швидко страждає від посухи. Якщо снігу немає, нічого не залишається, як поливати декоративні кущі в теплі дні.

Дивіться також: Бамбук – вирощування в саду

Прокрутка до верху