Головна сторінка » Біла полуниця, ананас полуниця. Як виростити біло плідну полуницю?
Біла полуниця

Біла полуниця, ананас полуниця. Як виростити біло плідну полуницю?

Біла полуниця, ананас полуниця. Як виростити біло плідну полуницю? Біла полуниця стає все більш популярною в останні роки. Плід Pineberry поєднує в собі неповторний смак полуниці та ананаса і має незвичайний колір. Полуниця, яка походить зі старовинних південноамериканських ферм, успішно прийшла і в нашу країну, рекомендована як для українського, так і для контейнерного вирощування. Як вирощувати полуницю ананас і доглядати за нею?

Що таке Pineberry?

Пайнберрі (від англійського pineapple – ананас і strawberry – полуниця), тобто ананасову полуницю, вивели в Нідерландах, повернувшись до забутого, але століттями відомого сорту з Південної Америки. Хоча може здатися, що пайнберрі є щось середнє між ананасом і полуницею, це не так. Ананасова полуниця, як і більшість інших сортів полуниці (Fragaria x ananassa), є схрещуванням двох видів лісової суниці (Fragaria virginiana) і чилійської суниці (Fragaria chiloensis), і, крім назви та смаку, вона не має нічого спільного з ананасом.

Полуниця з білими фруктами

Завдяки селекції були створені сосни зі спочатку зеленими плодами, які при дозріванні були білими з карміново-червоними насінням. Але найбільша перевага кедрової ягоди – не колір, а смак, що нагадує ананас. Великою перевагою Pineberry є, безсумнівно, простота його вирощування – його можна висаджувати як в ґрунт, так і в різні типи горщиків і контейнерів, а значить, вирощувати його можна не тільки на плантаціях, а й на любителях – на ділянках, сади, тераси та балкони.

Цікаво  Вейгела - як доглядати за цією рослиною?
фото

Умови вирощування полуниці білої

Полуниця ананасова потребує теплого сонячного або напівзатіненого місця, а також родючого гумусного та слабокислого ґрунту та регулярного поливу. Не любить холодних, сирих і важких ґрунтів, піщаних і сухих ґрунтів, а також затінених місць. Потім він росте дуже повільно і дає поодинокі дрібні кислі плоди.

Пайнберрі морозостійкий, не уражається популярними хворобами та шкідниками полуниці, тому не потребує обприскування, безпечний для садівників-аматорів і рекомендований для органічного вирощування. Цікавий і той факт, що птахи не цікавляться білою полуницею і не поїдають урожай.

Посадка білої полуниці

Білу суницю можна садити з березня по жовтень, цвіте вона на рубежі квітня-травня, а плоди зазвичай дозрівають у червні-липні. При посадці на поверхню ґрунту під рослини варто укласти шар торфу.

Цікаво  Чорнобривці - догляд в саду

Яка на смак біла полуниця?

Стигла кедра ідеально підходить для десертів і найкраще їсти її в сирому вигляді без будь-яких добавок. Вони мають близько 2,5 см в діаметрі, добре транспортуються і, що найголовніше, вони солодкі, соковиті та ароматні, ідеальні для дітей.

Саджанці сосни формують куртини розміром близько 20 см (до 40 см) з досить довгими присосками (пологонами), тому їх можна вирощувати й в підвісних контейнерах, де вони також будуть неабиякою прикрасою.

Біла полуниця

Його також можна досить легко розмножити за допомогою довгих столонів, яких Pineberry виробляє у великій кількості. Після вкорінення молоді рослини, що ростуть на погонах, можна відокремити від материнського куща і висадити на постійне місце (або в контейнер). Навесні (квітень), перед наступним сезоном, кущі потрібно очистити від засохлого листя і підгодувати добривами – краще органічними. Також можна використовувати водорозчинні мінеральні добрива, але в них потрібно бути обережними з дозами, щоб не пере підгодувати рослини. Це дозволить отримати більші листя і менші плоди.

Цікаво  Осіння обрізка саду - коли, що і як обрізати?
полуниця

Вирощування полуниці білої в горщиках

Якщо ми маємо намір вирощувати сосну в горщиках на балконах і терасах, ми повинні пам’ятати про належний захист рослин взимку, щоб їх кореневі грудки не вимерзли. Місткості необхідно захистити від морозу (наприклад, агротканиною, пінополістиролом, картоном, соломою) або прикопати горщики в землю на зиму або перенести в прохолодне приміщення, де температура не опускається нижче 0 градусів Цельсія.

Пайнберрі – сорт «White Dream».

Сорт “Біла мрія” є найбільш популярним серед ананасових полуниць завдяки своїй високій стійкості до захворювань і шкідників, а також здатності переносити низькі температури. Його плоди мають великий розмір і білу шкірку (і м’яку білу м’якість) з ніжним рожевим відтінком, збирають їх зазвичай в червні. Сорт “Біла мрія” ідеально підходить для вирощування як для задоволення власних потреб, будь то в ґрунті або у горщиках на балконах.

Дивіться також: Полуниця – догляд, обрізка і зимівля: поради по догляду

Прокрутити вгору