Головна сторінка » Жовта малина – путівник від А до Я
Жовта малина

Жовта малина – путівник від А до Я

Жовта малина – путівник від А до Я. Малина – один з найпопулярніших фруктів, який, завдяки своєму солодкому смаку, дуже часто вирощують в садах і на присадибних ділянках. Сорти жовтої малини стають все більш популярними, бо вони надзвичайно смачні, а також радують своїм незвичайним кольором. У яких сортів малини жовті плоди? Коли жовтіє малина і як за нею доглядати?

У якої малини жовті плоди?

Найпопулярніші сорти

  • ‘Ранкова роса’,
  • важко знайти “Золоту королеву”
  • і найменш використовуваний «Валентина».

‘Morning Rosa’ найчастіше використовується в аматорському вирощуванні й, що варто відзначити, виведена в Україні. У наших умовах почувається чудово. ‘Голден Квін’ – сорт із США. Його відносять до десертних сортів завдяки великим і солодким плодам. «Валентина» відрізняється в першу чергу кольором плодів, який є оранжево-рожевим, що надає йому ще більш цікавого вигляду.

Які особливості жовтої малини?

  • Урожай жовтої малини не дуже рясний, але плоди великі, тверді й дуже смачні.
  • Вирощування всіх сортів жовтої малини, а також місце розташування і вимоги однакові.
  • Morning Dew і Golden Queen стійкі до відмирання пагонів – хвороби, яка часто зустрічається серед інших сортів малини.
  • На жаль, жовта малина схильна до сірої плісняви, з якою, втім, можна досить легко боротися натуральними препаратами.
Цікаво  Тигрова лілія: види, значення і поради по догляду
фото

Коли й на яких пагонах плодоносить жовта малина?

Плодоносити жовта малина може двічі на рік : влітку (липень) і восени (з вересня по жовтень), тому її ще називають осінньою малиною.

Перше плодоношення відбувається на пагонах минулого року, а друге — на пагонах цього року, а це означає, що від правильності обрізки залежить кількість урожаю і те, чи з’являться вони один або два рази за сезон. Тому це одна з найважливіших процедур догляду при вирощуванні жовтої малини.

Де і як посадити жовту малину?

Вимоги, термін виконання, посада та досвід

  • Кущі вимагають досить багато місця, тому їх слід висаджувати на відстані 50х200 см. Посадку краще проводити навесні або восени, помістивши кущики в підготовлені лунки й рівномірно розправивши коріння, щоб рослина стояла вертикально.
  • Кущі малини найкраще висаджувати в теплих і сонячних місцях, які забезпечать солодкі плоди, але рослина також буде добре рости в півтіні.
  • Субстрат має бути родючим, багатим на поживні речовини та вологим (але без тенденції до утримання води), а реакція має бути злегка лужною (приблизно 6,5 pH).
Цікаво  Арункус - вирощування в саду

При осінній посадці необхідно також зробити горбки, щоб захистити коріння від промерзання.

Як доглядати за жовтою малиною?

Полив, підживлення, захист

Жовта малина потребує постійного доступу до води, тому не можна допускати пересихання землі, але і заливати кущі теж не можна. Жовта малина може потребувати більш частого поливу влітку.

Не менш важлива правильна підгодівля, яку слід проводити ранньою весною і в червні. Найкраще для цього підійдуть багатокомпонентні добрива, які містять усі мікроелементи у відповідних пропорціях. Відмінно підійдуть спеціалізовані добрива, наприклад, добрива для полуниці або добрива для плодових кущів.

Не морозостійкі сорти й щойно висаджені екземпляри необхідно захистити від заморозків, зробивши насипи з тирси, кори або компосту або накривши основу куща агротканиною.

малина

Як обрізати жовту малину?

Важлива косметична процедура

Як вже говорилося раніше, правильна обрізка малини – одна з найважливіших процедур по догляду, яка дозволяє домогтися подвійного плодоношення за один сезон.

Першу обрізку проводять відразу після посадки, якщо це сталося навесні або наступної весни після осінньої посадки. Всі пагони необхідно обрізати приблизно на 3 см над землею, що дозволить отримати перші плоди восени.

Цікаво  Лілія кандідум – познайомтеся з цим білосніжним видом

У наступні роки обрізку проводять у липні після збору врожаю і видаляють усі плодоносні гілочки. Завдяки цьому плодоношення повториться влітку і восени, але урожай буде не надто рясним.

Часто садівники вирішують одноразово обрізати всі пагони до 3 см над землею – плодоносити рослина буде тільки восени, але рясно. Це також знижує ризик багатьох захворювань.

Що приготувати з жовтої малини? Чи корисна жовта малина для соку?

Жовта малина має цікавий жовто-оранжевий колір, який, однак, не впливає на її смак. Плоди смачні, солодкі та насичені ароматом, тому вони ідеально підходять для споживання в сирому вигляді, а також для приготування консервів.

З них варто приготувати варення, варення або тісто для тортів. Вони також ідеально підходять для соку або як доповнення до десертів. Великою перевагою жовтої малини є її більша довговічність, що полегшує її транспортування та зберігання, ніж червону малину. Також плоди не схильні до швидкого гниття, що дозволяє їм довше зберігатися.

Дивіться також: Коли пересаджувати малину і як це робити

Прокрутити вгору