Головна сторінка » Лілій квіти у вашому саду – дізнайтеся секрети вирощування
Лілій

Лілій квіти у вашому саду – дізнайтеся секрети вирощування

Лілій квіти у вашому саду – дізнайтеся секрети вирощування. Лілія, яку також називають домашньою або садовою, є дуже популярним видом квітучих декоративних рослин. Завдяки великій різноманітності груп, видів і сортів лілії можна зустріти в багатьох садах. Їх можна вирощувати на клумбах, в рокарії, в оточенні дерев і хвойних дерев і навіть в горщиках і контейнерах.

Що потрібно знати про лілії в саду і лілії в горщиках? Які сорти зимують в землі? Чи потрібно викопувати цибулини лілій і коли? Що робити з рослинами після того, як вони відцвітуть? Ось найважливіші правила вирощування лілій.

Які бувають види садових лілій?

Садові лілії – це рід, що налічує понад 115 видів і приблизно 8000 сортів. Вони діляться на 9 груп, які відрізняються морозостійкістю і вимогами.

  • Азіатські лілії

Найбільшу групу складають азіатські лілії, звані азіатськими гібридами. Популярними серед них є біла азіатська лілія і різнокольорові різновиди – жовті, рожеві, помаранчеві й навіть чорні. Рослина характеризується морозостійкістю, легкістю вирощування і простим доглядом.

  • Американські лілії


Ще однією популярною групою є американські лілії, які ще називають гібридами американських видів. Це привабливі та активно зростаючі види з квітками, які часто відрізняються чорними крапками. Прикладом такої рослини є леопардова лілія, яка природно росте в Сполучених Штатах. В українських садах також можна зустріти гібридні лілії трубчасті, які вражають своєю формою квітів і великою різноманітністю.

квіти
  • Східні лілії


Цікавою групою є східні лілії. Вони походять від японських видів і мають винятково красиві квіти. В українських умовах вони не зимують у землі, що значно ускладнює вирощування східних лілій, ніж у випадку з іншими видами цих ефектних рослин.

Лілія – цибулини та час посадки

Садові лілії (сіянці виходять у вигляді дрібніших або більших цибулин) можна висаджувати в ґрунт з весни до осені. Як правильно це зробити?

Де купити цибулини лілій?

Виробник повинен мати достатній досвід у розведенні цих гарних, але вибагливих квітів. Вибирайте розплідники або постачальників, які гарантують вам належну якість.

Цікаво  Пальмовий клен - перевірте, як його вирощувати та доглядати

Коли садити лілії?

У перші сонячні дні квітня-травня слід висаджувати в ґрунт сорти, що пізно зацвітають, і ті, що переносять весняні заморозки. Другий відповідний час для посадки цибулин лілій в саду – з початку вересня до середини жовтня. Пам’ятайте, що не можна починати роботу пізніше, тому що до настання зими рослини не встигнуть прижитися.

На яку глибину садити лілії?

Помістіть цибулини лілій в землю на глибину, що дорівнює потрійній їх висоті. Менші рослини висаджують щільніше (наприклад, 40 х 40 см), а більші види – рідше (наприклад, 50 х 50 см). Цибуля повинна бути свіжою, здоровою і твердою. Пам’ятайте, що після посадки їх потрібно рясно полити.

фото

Лілії в саду – як садити й доглядати?

Яке положення вибрати для лілій?

Положення лілії залежить від того, який вид і сорт ви хочете виростити в саду. Перед посадкою обов’язково з’ясуйте, які умови підійдуть вашій рослині. Більшість лілій в саду найкраще себе почувають в теплому, захищеному від вітру, сонячному або злегка затіненому місці. Якщо ви посадите цю красиву декоративну рослину в правильному місці, вона винагородить вас інтенсивно ароматними й дуже декоративними квітами!

Який ґрунт краще для лілій?

Щоб лілії красиво цвіли, ґрунт, на якій ви будете їх вирощувати, повинен бути родючим і гумусним. Більшість видів рослин (наприклад, східні лілії) люблять слабокислий ґрунт, але є також деякі (наприклад, біла лілія, лілія лабурнум), які віддають перевагу злегка лужному ґрунту. Перевірте, які вимоги до ґрунту мають ваші види лілій, і постійно контролюйте поточну кислотність ґрунту, наприклад, за допомогою електронного pH-метра ґрунту.

Як часто потрібно поливати й удобрювати лілії?

Лілії не люблять пересихання, але також не люблять переливів і застою води. Найкраще поливати їх регулярно, але не надто інтенсивно, і висаджувати на піднятій клумбі, куди буде стікати зайва вода. Всі види лілій варто удобрювати. Завдяки правильному дозуванню поживних речовин вони будуть красиво та інтенсивно цвісти. Використовуйте добриво при вирощуванні лілій з весни до початку липня. Найкраще підійдуть препарати з меншим вмістом азоту, призначені для підгодівлі цибулинних квітів.

Цікаво  Кульбаба – властивості, застосування, вирощування

Чи варто зрізати лілії після того, як вони відцвітуть?

Що робити з ліліями садовими після того, як вони відцвітуть? Якщо ви хочете, щоб наступного року квіти були ще красивішими, варто видалити зів’ялі суцвіття. Завдяки цьому рослина не буде витрачати дорогоцінну енергію на отримання насіння, а спрямує свої сили на збільшення обсягу цибулини. Однак не потрібно видаляти весь пагін (якщо він не сухий). Також зберігайте листя зеленим, навіть у випадку з ліліями після того, як вони відцвіли. Вони дозволяють рослині засвоювати поживні речовини й зміцнюють цибулю, щоб у наступному сезоні вона цвіла ще інтенсивніше.

Лілії садові – зимівля

Деякі лілії морозостійкі й переносять навіть дуже низькі температури. До них відносяться азіатські лілії, лілії трубчасті, гібридні лілії Orienpet, тигрові лілії, лілії мережива, королівські лілії та лілії Генрі. Деякі групи й види садових лілій добре переносять зимівлю в землі, але вимагають ретельного укриття ділянки (наприклад, мульчею, соломою або ялиновим декором).

Наприклад, лілії з групи гібридів Longiflorum необхідно захистити від заморозків, хоча в холодніших регіонах України такого захисту може бути недостатньо. Цибулини білих лілій, також відомих як лілії Святого Йосипа, також можуть потребувати захисту від заморозків. Це красивий і старовинний сорт рослини, про який уже згадувалося в Біблії і який зазвичай вирощують у бабусиних садах.

квіти

Чи потрібно викопувати лілії? Деякі чутливі до холоду сорти потрібно викопати з землі й на зиму перенести в прохолодне приміщення. До них відносяться в першу чергу східні лілії. Коли викопувати морозостійкі сорти? У вересні або на початку жовтня. Очистивши цибулини від зайвої землі, помістіть їх у вологий торф і зберігайте в прохолодному приміщенні до весни. Оптимальна температура вегетації цибулин лілій – максимум 5°C.

Цікаво  Лілія рослина, яка зачаровує своїм виглядом. Деякі корисні поради.

Лілія східна – вирощування і догляд

Східні лілії відрізняються величезними й інтенсивно запашними квітами, які з’являються на пагонах в серпні. Ці рослини родом з Японії дуже декоративні, але вирощування східних лілій може бути складним. Види цієї групи люблять півтінь і погано себе почувають на сонці. Ви також повинні переконатися, що ґрунт, в яку ви садите їх, кислий. Східним ліліям шкодить прохолодне і дощове літо, і перш за все морозні зими – їх обов’язково потрібно викопувати на зиму і зберігати цибулини до весни.

Що варто знати про горщикових лілій?

Деякі види лілій ідеально підходять для вирощування в горщиках і контейнерах. В основному це низькі сорти з групи азіатських лілій і східних лілій. Цибулини рослини висаджують у квітні, як і у випадку з ліліями садовими, на глибину, що втричі перевищує висоту цибулини, і максимум 5-6 штук в місткість. На дно кожного горщика покладіть керамзит, щоб цибулина рослини не загнивала від надлишку вологи.

фото

Як доглядати за ліліями в горщику?

Після посадки цибулі місткість необхідно витримати в приміщенні з постійною температурою приблизно 15°C протягом 3-4 тижнів. Це дозволить цибулинам прижитися. Потім ви можете перенести горщикові лілії на їх остаточне місце, наприклад, на терасу або в кімнату з кімнатною температурою. Регулярно поливайте, тримайте на сонячному місці й підгодовуйте добривом для цибулин.

квіти

Що робити з горщиковими ліліями після цвітіння?

Термін цвітіння лілій в горщику 2-3 тижні. Після цвітіння рослина повинна стояти до тих пір, поки воно повністю не пожовтіє і не почне всихати. Потім поливати раз на тиждень. Коли пагін повністю засохне, викопайте цибулини, очистіть їх і зберігайте до наступної весни в сухому і темному приміщенні з температурою не більше 5°C. Якщо тримати їх при більш високій температурі, наступного року вони можуть не зацвісти.

Дивіться також: Квіти латаття – посадка

Прокрутка до верху