Головна сторінка » Підрізка дерев – правильна обрізка дерев
Підрізка дерев

Підрізка дерев – правильна обрізка дерев

Підрізка дерев – правильна обрізка дерев. Регулярна обрізка дерев є дуже раціональним рішенням, хоча в природі дерева можуть обійтися і без такої обробки. Таким чином ви можете надати рослинам правильну форму, стимулюючи їх до цвітіння та плодоношення. Крім того, обрізаючи дерева, ми підтримуємо їх розвиток і водночас запобігаємо хворобам та грибковим інфекціям. Тут ви дізнаєтесь, коли найкраще обрізати дерева та які методи найкращі.

Коли найкраще обрізати дерева?

Як і в інших садово-городніх роботах, для обрізки дерев діє наступне правило: важливий час! Найкращі місяці для цієї роботи – лютий і березень, коли спадуть найсильніші морози. Занадто рання обрізка може послабити стійкість дерев до низьких температур; Якщо зволікати з обрізанням надовго, ми можемо пошкодити нирки, які вже сформувалися. Обрізку важливо проводити тільки в безморозні дні.

Цікаво  Садові фіалки - чудові квіти! Як виростити фіалки в саду?

Правильна техніка обрізки

Завжди використовуйте гострі інструменти, щоб забезпечити рівномірне зрізання.Щоб зберегти природну форму росту, основні гілки слід обрізати таким чином, щоб крона рівномірно зменшувалася.

Підрізка дерев

Підрізка дерев – зрізання гілок

Завжди ріжте над водоймою під невеликим кутом, щоб вода могла вільно текти. Необхідно залишити характерне потовщення біля основи гілки, щоб рана дерева швидше зажила. Потовщення відбувається внаслідок з’єднання тканини гілки з тканиною стовбура: з кожним роком гілка все раніше починає рости, набираючи товщину. Протягом року стовбур також починає рости, розрізаючись на гілку.

Не ставте пилку занадто близько до стовбура, щоб не пошкодити потовщення. У такій ситуації рана може не закритися, і дерево може бути більш сприйнятливим до грибка.

Однак не зрізайте гілки занадто далеко від стовбура! Занадто довгі пні, які на жаргоні садівників називаються «вішками для капелюхів», не можуть нормально рости. Результат: грибки або гнильні бактерії можуть легше проникати в гілки, прискорюючи їх загибель.

Цікаво  Вуличні квіти які люблять тінь
фото

Підрізка дерев – укорочення гілок

Якщо ми хочемо тільки вкоротити гілки, їх слід зрізати безпосередньо в місці потовщення між стовбуром і гілкою. Важливо: обов’язково зверніть увагу на бруньки, зробивши діагональний надріз над ними (приблизно 5 мм), щоб забезпечити кращий дренаж води. Також у цьому випадку не залишайте надто багато пагона над брунькою і не обрізайте пагони під занадто великим кутом, щоб залишилася рана не була надто великою.

Підрізка дерев

Правила поводження з дуже товстими гілками

Товсті гілки потрібно зрізати в три прийоми, щоб ріжуча рана була якомога меншою. Після обрізки необхідний догляд для загоєння рани й запобігання життєдіяльності вірусів, бактерій і грибків. Тут ми крок за кроком покажемо, як це зробити.

  • Спочатку відріжте гілку наполовину від низу. Тримайте відстань приблизно 50 см від стовбура.
  • Потім зріжте гілку зверху, приблизно в 60 см від стовбура.
  • Частину, що залишилася, потрібно зрізати таким чином, щоб на стовбурі залишилося характерне потовщення у вигляді кільця.
  • Щоб рослина самостійно закрила рану, знадобиться багато років. За цей час в дерево можуть проникнути віруси, бактерії та грибки. Тому ранову поверхню після розрізання слід добре очистити від опилок, розрівнявши зазубрені рани ножем.
  • Щоб прискорити процес загоєння, відразу після надрізу слід додатково нанести на велику поверхню рановий засіб, приблизно на 2 см вище краю рани. Поверхню слід перевіряти кожні два-три роки та за необхідності наносити повторно.
Цікаво  Квіти латаття - посадка

Дивіться також: Підрізка фруктових дерев – як і коли обрізати плодові дерева

Прокрутка до верху