Головна сторінка » Підрізка фруктових дерев – як і коли обрізати плодові дерева
Підрізка фруктових дерев

Підрізка фруктових дерев – як і коли обрізати плодові дерева

Підрізка фруктових дерев – як і коли обрізати плодові дерева. Обрізка плодових дерев – одна з основних процедур по догляду за садом. Якщо робити це вміло і правильно, це позитивно позначиться на врожайності рослин.

Для здорового розвитку плодових дерев і кущів важлива не тільки вміла обрізка, а й зручний для даного виду рослин термін обрізки. Дізнайтеся, як підрізати фруктові дерева і коли це робити.

Коли підрізати плодові дерева?

Найбільш часто вибирається і найкращий час для обрізки плодових дерев досвідченими садоводами – кінець зими або рання весна. Плодові дерева і кущі також можна обрізати навесні й влітку, але восени цього робити не можна. Обрізані восени дерева будуть менш стійкі до морозів, а навесні підморозки можуть загинути.

Починати обрізку плодових дерев можна навіть у січні. Однак для обробки в цей термін слід вибрати найбільш морозостійкі види, а більш чутливі залишити на весну. Обрізка дерев ранньою весною особливо рекомендована плодівниками через уповільнені процеси життєдіяльності рослин – обрізка не викликає великих змін. З приходом весни обрізані дерева, щоб заповнити втрати після обрізки, виділяють велику кількість гормону росту. Передвесняна обрізка стимулює рослини до відновлення втрат і росту нових листків і бруньок.

Цікаво  Ранні садові квіти - перевірте, коли зацвітають

При літній обрізці плодових дерев видаляємо пагони, які загущають і затінюють крону. Обрізка в середині літа дозволить отримати більш рясний урожай. Після зрізання плоди повинні бути більшими, краще забарвленими, а на дереві буде багато квіткових бруньок. У яблуні літню обрізку проводять за 4 тижні до збору врожаю. Кісточкові дерева, такі як вишні, черешні та сливи, слід обрізати після збору врожаю. Робимо це в сухий сонячний день, що сприяє загоєнню ран після порізів.

Підрізка фруктових дерев

Якими інструментами потрібно обрізати плодові дерева?

Щоб правильно обрізати плодові дерева, слід вибрати відповідні садові інструменти, які не зашкодять рослині під час процедури. Для цього варто придбати садові пилки та секатори. Ручні секатори корисні для зрізання менших пагонів, тоді як для товстих пагонів або тих, що розташовані високо на дереві, ми використовуємо дворучні секатори. У разі дуже товстих гілок секатора може виявитися недостатньо – тоді найкращим вибором буде садова пилка.

Цікаво  Лілія звичайна - догляд, посадка та вирощування

Зрізаючи фруктові дерева, не забудьте продезінфікувати леза садових інструментів. На недезінфікованому лезі грибки та бактерії легко поширюються з хворого куща на інші рослини. Для дезінфекції інструментів можна використовувати денатурований спирт.

фото

Підрізка фруктових дерев – як правильно обрізати плодові дерева?

Першу обрізку багатьох фруктових дерев слід проводити відразу ж після посадки, яка в більшості випадків припадає на весну. Дерева лише з напрямною, які не розгалужуються, обрізають на висоті 70–90 см. Якщо у нас розгалужена рослина, ми зрізаємо всі бічні пагони нижче 50 см, а ті, що залишилися, вкорочуємо на ⅓ довжини. Саму направляючу вкорочуємо на висоті 30-40 см, обрізаючи навскоси над брунькою.

Цікаво  Піони саджанці,як і коли садити? Керівництво по посадці й пересадці

Подібним чином обрізаємо плодові дерева взимку і влітку. Починаємо з вирізання гілок, які затінюють крону дерева, також вкорочуємо ті, що перекривають один одного. Також можна вирізати один з двох пересічних пагонів. Плодові дерева слід обрізати під кутом 45 градусів. У випадку з гілками їх обрізаємо за потовщенням основи, а пагони вкорочуємо приблизно на ⅓ довжини, зрізуючи їх за живою брунькою.

Підрізка фруктових дерев

Обрізка рослин, хоч і необхідна, залишає рани, в яких можуть гніздитися бактерії та грибки. Тому не забувайте обрізати плодові дерева в сухий і сонячний день, що знизить ризик зараження. Після зрізання великі рани можна намазати садовою маззю й обприскати, щоб захистити пошкоджені частини рослини.

Дивіться також: Технологія обрізки дерев – чим і як обрізати високі дерева

Прокрутка до верху