Головна сторінка » Кімнатна рослина заміокулькас
Кімнатна рослина заміокулькас

Кімнатна рослина заміокулькас

Кімнатна рослина заміокулькас. Заміокулькас – красиве кімнатна рослина, яке славиться своєю довговічністю. Він чудово підійде як офісна рослина або подарунок новачкам, які люблять домашню зелень. Зустрічайте майстра виживання рослин!

Заміокулькас – кімнатна рослина, що славиться своєю довговічністю та розумною потребою. Завдяки своїй стійкості до несприятливих умов навколишнього середовища, це одна з найпопулярніших кімнатних рослин – ідеальна для забудькуватих людей, в офісі чи магазині. Завдяки невисокій вимогливості вирощування заміокулькаса нескладне і з ним впорається навіть невміла людина. Ця незвичайна рослина добре переносить сухе повітря, недолік світла і періодичну сухість, а також славиться своєю здатністю очищати повітря від шкідливих речовин. Єдине, що може йому нашкодити, так це надмірний полив!

Прочитавши нашу статтю, ви дізнаєтеся про секрети догляду за заміокулькасом і про те, як зробити так, щоб він красиво ріс. Також ви дізнаєтеся, чому у заміокулькаса жовтіє листя і як його розмножити.

Зовнішній вигляд і походження заміокулькаса

Заміокулькас – багаторічна трав’яниста рослина з сімейства свіркових. У природі зустрічається в Африці, в субтропічному і тропічному кліматі. Там мешкає у вологих лісах і лісистих саванах, місцеві жителі використовують його в лікувальних цілях. В інших частинах світу його культивують переважно як кімнатну декоративну рослину.

Зовнішній вигляд заміокулькаса складно сплутати з якимось іншим рослиною. Характерна щільна і компактна форма, що складається з довгих прямостоячих пагонів, відразу виділяється серед інших видів. Пагони, часто вкриті коричневими плямами неправильної форми, прикрашені м’ясистими, гострокінцевим листям з красивим блиском. Вони ростуть з цибулинних кореневищ, розташованих під землею. Кілька років, доглянутий заміокулькас може досягати більше метра у висоту.

У домашньому вирощуванні найпопулярніші сорти: інтенсивно-зелений заміокулькас заміолистний, заміокулькас вороновий, листя якого майже чорні, і заміокулькас дзензі, з густо розташованими м’ясистими листовими пластинками.

Як доглядати за заміокулькасом?

Заміокулькас не випадково називають залізняком. Він добре себе почуває в домашніх умовах, і його вирощування не викликає жодних проблем, з ним впораються навіть зовсім новачки в домашньому рослинництві.

Основний догляд за заміокулькасом зводиться до поливу і протирання його листя від пилу. Робимо це за допомогою м’якої вологої тканини. Для цієї обробки ми можемо використовувати воду з кількома краплями лимонного соку або олії німу, яка полірує листя та запобігає нападам шкідників. На літр теплої води достатньо кількох крапель олії німу та трохи м’якої миючої рідини.

Цікаво  Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста
квіти

Кімнатна рослина заміокулькас – яке положення підійде для заміокулькаса?

Інсоляція
У природі заміокулькас росте в тіні більш високих рослин. Також найкраще почуватиметься в наших квартирах у напівтінистому місці. Його можна поставити в глибині світлої кімнати або на північному підвіконні. Він обов’язково повинен бути трохи далі від інтенсивних прямих сонячних променів. Яскраві сонячні промені не рекомендуються, тому що вони легко можуть спалити його декоративні, м’ясисте листя. Надто яскраве сонце може призвести до опіків і плям на них.

Пагони заміокулькаса вигинаються до світла, тому для підтримки гарної форми горщик необхідно регулярно повертати. Заміокулькас – повітроочисна рослина, яке ідеально підходить для спальні.

Температура
Оптимальна температура також є важливим фактором при вирощуванні заміокулькаса. Найкраще рослина себе почуває при кімнатній температурі. Влітку оптимальна температура 20-25°C. Взимку рослина впадає в стан спокою і вважає за краще залишатися в трохи прохолодніших приміщеннях (16-18°C). Будьте обережні з холодними протягами, до яких заміокулькас, як теплолюбна рослина, чутливий. Занадто низькі температури можуть спричинити втрату частини листя.

Вологість повітря
Заміокулькас – рослина, яка добре переносить широкий діапазон вологості повітря. Його особливо цінують за його стійкість до посухи та умов, які можуть виявитися фатальними для більшості видів. Його можна сміливо розміщувати в офісі або домашньому коридорі, де часто буває сухим і теплим повітрям.

Полив заміокулькаса


Заміокулькас запасає воду в м’ясистих листках, товстих пагонах і цибулинних підземних кореневищах, тому не вимагає частого поливу. Він добре переносить невелике пересихання, тому, якщо ми забудемо його полити, нічого страшного не станеться.

Кімнатна рослина заміокулькас

Однак надлишок води в субстраті може йому зашкодити. Занадто частий і занадто рясний полив може викликати застій води в кореневій системі й привести до загнивання коренів.

У вегетаційний період поливати заміокулькас краще, коли ґрунт всередині горщика майже висохне. Взимку полив слід обмежити. Між поливами субстрат повинен повністю просохнути. Пам’ятайте, що заміокулькас краще пересушити, ніж перелити!

Для поливу використовуйте відстояну і фільтровану воду кімнатної температури.

Коли пересаджувати і який субстрат краще для заміокулькаса?

Пересаджувати заміокулькас у свіжий ґрунт найкраще відразу після покупки. Новий субстрат повинен бути легким, водопроникним і добре дренованим, зі слабокислою реакцією. Ідеально підійде спеціальна суміш для сукулентів, що містить пісок та інші розпушувачі, що запобігають застою води.

квіти

Заміокулькас віддає перевагу тісним контейнерам, але коли коренева грудка дуже велика, рослину слід пересадити в більший горщик. Молоді рослини можна пересаджувати щороку. Дорослі заміокулькаси потрібно пересаджувати приблизно кожні 2-3 роки, а більш дорослим великим рослинам потрібно лише замінити верхній шар субстрату. Важливо, щоб горщик, в якому росте заміокулькас, мав дренаж, який дозволить стікати зайвій воді після поливу рослини. Не можна забувати про дренажний шар з керамзиту на дні.

Цікаво  Кімнатні рослини монстера
Кімнатна рослина заміокулькас


Кімнатна рослина заміокулькас – підживлення заміокулькаса

Внесення добрив – це процедура, яка допомагає зберегти здоров’я заміокулькаса. Навесні й влітку варто підгодовувати рослину половинною дозою добрива для зелених рослин, рекомендованої на упаковуванні, кожні 3-4 поливу. Поживні речовини, що містяться в добриві, сприятимуть правильному росту, розвитку нових листочків і соковитого кольору.

Розмноження заміокулькаса

Розмножити заміокулькас дуже просто, тому ми легко можемо розширити свою колекцію рослин або поділитися саджанцем з друзями. Розмножувати заміокулькас можна кількома способами – поділом кореневища або укоріненням листових або пагонових живців.

Кореневище ми можемо легко розділити при пересадці. Потім необхідно механічно відокремити цибулинні кореневища і розсадити їх в окремі горщики. З часом з кореневищ виростуть нові пагони.

Другий спосіб полягає в укоріненні стеблових або листових живців у воді або субстраті, які через деякий час пустять коріння і бульбоподібні кореневища, з яких з’являться нові пагони. Однак це трохи складніший і довготривалий метод. Детальніше про розмноження кімнатних рослин ви можете прочитати в статті« Розмноження рослини – як розмножити й укоренити рослини »

Чому у заміокулькаса жовтіє листя?

Пожовтіння листя заміокулькаса може бути викликано різними причинами. Нижче ми розглянемо найпопулярніші з них і розповімо, як з ними боротися.

Поступове пожовтіння найстаріших пагонів і листя є природним процесом і не повинно викликати занепокоєння. Пожовклі пагони необхідно вирізати гострим стерильним інструментом, на їх місці з часом виростуть нові.

Залягання пагонів набік і жовтіє листя найчастіше є симптомом перезволоження рослини. Занадто вологий ґрунт і застій води в кореневій системі можуть викликати загнивання коренів. Про те, як врятувати перезволожену рослину, можна прочитати в статті« Плями на листках – як розпізнати грибкові захворювання кімнатних рослин ».

Засихання листя заміокулькаса й опадання стебла можуть бути ознакою сухості. Поливати таку рослину потрібно поступово, поливаючи невеликою кількістю води.

Відцвілі листя і пагони, що лежать з боків горщика, можуть свідчити про відсутність підгодівлі. Для зміцнення кореневої системи варто використовувати гумінові кислоти.

Цікаво  Невибагливі кімнатні квіти

Симптомом нестачі світла може бути пожовтіння і скручування листя, витягування пагонів. Потрібно перенести рослину в більш світле місце, захищене від прямих сонячних променів.

Кімнатна рослина заміокулькас – хвороби й шкідники заміокулькаса

Заміокулькас – стійка рослина не тільки до недбалого догляду. Він також рідко стає жертвою паразитів або хвороб. Наші спостереження показують, що найчастіше на ньому можна виявити борошнистого червця або павутинного кліща, якого ми привозимо з ринком. Перш ніж купувати рослину в неперевіреному місці, варто її уважно оглянути. Якщо шкідники атакують рослину, яка вже є у вас вдома, прочитайте нашу базу статей, де ми крок за кроком пояснюємо, як з ними боротися.

Щоб захистити рослину від хвороб, найкраще подбати про основи її здоров’я – помірно поливати й регулярно вносити добрива.

Популярні сорти заміокулькаса

Заміокулькас заміокулькас — найпопулярніший сорт заміокулькаса. Радує витонченими прямостоячими пагонами й блискучим темно-зеленим листям. Чудово підходить як декоративна офісна рослина.

квіти

Заміокулькас ворон

Заміокулькас ворон — темний і загадковий сорт з темно-зеленими, майже чорними листовими пластинками. Його листя радує глибоким кольором і елегантним блиском. Він стане надзвичайно стильною прикрасою кімнати.

Кімнатна рослина заміокулькас

Заміокулькас Зензі

Заміокулькас Зензі відрізняється товстими м’ясистими пагонами й щільно розташованими листям. Завдяки стрункій формі та насиченому кольору, він привнесе екзотичну атмосферу в будь-який інтер’єр!

квіти

Заміокулькас вищий

Zamioculcas supreme — цікавий сорт з великим листям і оригінальною гроноподібною формою, що робить його чудовою прикрасою робочого столу або тумбочки.

Кімнатна рослина заміокулькас

Наднова заміокулькас

Заміокулькас супернова — сорт з темно-зеленим листям, але світліше, ніж у сорту ворон. Він стане елегантним доповненням кімнат, оформлених в темних тонах.

Кімнатна рослина заміокулькас – чому варто мати заміокулькас у своїй колекції?

Сподіваємося, що після прочитання нашої статті ви вже знаєте відповідь на це питання! Заміокулькас – красива і корисна рослина з невисокими вимогами до догляду. Він очищає повітря від шкідливих речовин і надзвичайно стійкий до несприятливих умов, таких як посуха або недолік світла. Це буде ідеальна рослина для забудькуватих людей і частих мандрівників. Завдяки своїй здатності накопичувати воду, він може прожити навіть кілька тижнів без поливу. Це також підійде, якщо ви шукаєте ідею подарунка для когось, хто ніколи раніше не мав справи з рослинами. Щоб виростити заміокулькас, можна сказати, достатньо благих намірів!

Дивіться також: Кімнатна лілія догляд

Прокрутити вгору