Головна сторінка » Тюльпани в горщику, як за ними доглядати, щоб вони цвіли як можна довше?
Тюльпани в горщику

Тюльпани в горщику, як за ними доглядати, щоб вони цвіли як можна довше?

Тюльпани в горщику, як за ними доглядати, щоб вони цвіли як можна довше? Весна вважається найкрасивішою порою року. Гарні весняні квіти, що з’являються, вселяють у нас оптимізм, особливо коли зима була довгою та морозною. Перші квіти тюльпанів з’являються в саду в березні-квітні, але вже в лютому ми можемо насолоджуватися їх красою у власному домі. Тюльпани в горщиках можна купувати ранньою весною. Варто розмістити їх вдома, щоб принести весну в приміщення.

Коли цвітуть горщикові тюльпани?

Найбільш популярними й цінними весняними квітами є цибулинні, які прикрашають наші сади з ранньої весни. Серед них перше місце займають тюльпани, які можуть похвалитися значною кількістю привабливих сортів. Щоб мати можливість насолоджуватися красивими квітами тюльпанів навесні, їх цибулини варто висадити в сад восени.

Але якщо ми не хочемо чекати їх цвітіння до середини березня (термін цвітіння ботанічних сортів), можна спробувати виростити тюльпани в горщику. Таким чином ми отримаємо квіти в лютому або березні, а якщо почати досить рано, то навіть у січні.

квіти

Така прискорена культивація називається вигонкою і повинна починатися водночас, що і «класична культивація» в саду, тобто восени. Це дуже важливо, тому що для цвітіння цибулин тюльпанів потрібно близько 3-4 місяців переохолодження при низьких температурах (0-9°C).

фото

Витягування цибулин тюльпанів

Для вигонки підходять тільки великі, здорові й механічно непошкоджені цибулини, бажано карликові сорти висотою близько 30 см (наприклад, тюльпани з групи Triumph або групи окремих ранніх тюльпанів і ботанічні тюльпани, наприклад, гібриди з груп Kaufmanniana, Fosteriana або Greigii).

Цікаво  Кімнатні квіти фікус

Високі тюльпани не підходять для вирощування в горщиках, тому що їх пагони надмірно витягуються і через короткий час квіти перестають бути привабливими – починають повисати.

Цибулини тюльпанів, призначені для вигонки, необхідно висаджувати в жовтні в досить великий горщик, наповнений водопроникною слабокислою квітковою землею з піском. На дні посудини повинен бути дренаж і дренажний шар, щоб рослини не піддавалися затопленню.

квіти

Садити цибулю в горщик потрібно досить щільно (рівномірно через кожні 3-4 см), розміщуючи в грунті дрібніше, ніж на городі, тобто приблизно на 2/3 висоти (верхівка цибулі повинна бути трохи вище поверхні землі). ). Горщик з цибулинами ставлять на терасу або в сад до настання морозів. У цей період цибулини зможуть попередньо вкоренитися, що зміцнить їх і дасть гарніші квіти.

Пізньої осені горщик висаджуємо в сад, захищаємо від морозу ваткою або тканиною або ставимо в провітрюване прохолодне приміщення з температурою 0-5°C. Приблизно через 3-4 місяці горщик переставляємо в більш тепле (близько 10°C), але все ще темне місце, а приблизно через тиждень, коли сходи досягнуть приблизно 5-8 див. висоти, заносимо у квартиру і систематично поливаємо.

Цікаво  Кращі квіти для балкона. Які рослини підійдуть на балконі?
фото

Підготовлена ​​цибуля

Якщо ми хочемо насолоджуватися красивими квітами тюльпанів у горщиках, ми повинні почати вирощувати їх восени, але якщо ми не встигли це зробити, ми можемо спробувати виростити підготовлені цибулини (зберігаються сухими при відповідній температурі та охолоджені та підготовлені для посадки в відповідним способом, як правило, за методом примусу +5°C «сухий»), який після посадки в горщик може зацвісти приблизно через 2 місяці.

Цей вид цибулі також підходить для обсмажування в посудині з водою. На жаль, заготовлені цибулини зазвичай цвітуть один раз, тому після цвітіння немає сенсу висаджувати їх в сад.

квіти

Однак, якщо у нас немає багато часу на цей вид вирощування, можна купити в магазині «готові» квітучі тюльпани в горщиках або навіть цілі композиції з цибулинних рослин. Однак, щоб вони деякий час залишалися окрасою нашої квартири, за ними необхідно правильно доглядати.

фото

Догляд за тюльпанами в горщиках

Цвітіння тюльпанів ефектне, але досить коротке, оскільки зазвичай триває не довше десятка або близько того. Однак, щоб він не закінчився ще раніше, потрібно правильно доглядати за рослинами в горщиках.

Світло і температура. Які умови потрібні кімнатним тюльпанам?
Перш за все, їм слід забезпечити дуже світле, провітрюване та відносно прохолодне місце (наприклад, біля незачиненого вікна), трохи далі від радіаторів та інших джерел тепла (наприклад, каміна, печі). При недостатньому освітленні й в занадто теплому приміщенні пагони тюльпанів будуть надмірно витягуватися, а квітки, що розвиваються, будуть дрібними й погано забарвленими.

Цікаво  Найпопулярніші великі кімнатні квіти для дому
квіти

Полив. Як часто потрібно поливати тюльпани в горщиках?
Квітучі в горщиках тюльпани також потрібно поливати систематично, але не дуже рясно, стежачи, щоб зайва вода не залишалася на підставці, оскільки це може призвести до загнивання цибулин. Також варто поставити біля рослин зволожувач повітря або поставити горщик на вологі керамзитові кульки, бо вологе повітря позитивно впливає на ріст і розвиток тюльпанів, а також значно покращує зовнішній вигляд самих квітів.

Після цвітіння. Що робити з віджилими тюльпанами в горщиках?
Відцвілі суцвіття тюльпанів необхідно систематично видаляти. Коли рослини повністю відцвітуть і їх листя засохне, цибулини потрібно вийняти з горщика, очистити від землі й помістити в сухе, прохолодне і провітрюване місце. Вирощені в горщиках цибулини тюльпанів не можна пересаджувати, тому що вони занадто ослаблені, але їх можна з успіхом висадити в сад восени й насолоджуватися весняним цвітінням в наступному сезоні (за винятком підготовлених цибулин).

Дивіться також: Сорти тюльпанів – виберіть улюблені для свого саду та навчіться їх садити!

Прокрутити вгору