Головна сторінка » Топ – 5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року
Топ-5 найдальнобійніших електромобілів

Топ – 5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року

Топ – 5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року. Ці машини – найкращі з найкращих. Електричні вершки, батарейна еліта. І стоять вони відповідно

При спробі скласти топ найдальнобійніших автомобілів завжди виникає безліч питань. За якою методикою рахувати? Чи варто враховувати вартість самої машини? Чи варто вмикати моделі, які ще не вийшли на ринок?

Наприклад, при складанні аналогічного топу, китайські колеги поставили на перше місце NIO ET7, хоча точні цифри його запасу ходу не може назвати навіть виробник, постійно ставлячи чарівний знак “+” навпроти цифри “1000”, яка розпливчасто позначає що здатний китайський седан. У своєму матеріалі ми вирішили нестандартно підійти до цього питання і склали топ-5 не просто далекобійних, але також функціональних і бажаних електромобілів.

5 місце – BMW i4

Нерідко сьогодні можна зустріти автолюбителя, якому не подобаються сучасні Tesla чи Polestar. Вся справа в їхньому електромобільному вигляді. Але якщо взяти зовнішність класичного бензинового седана і об’єднати його з електричними компонентами? Вийде BMW i4, який напевно прийде до смаку навіть консерваторам.

Електромобіль оснащений батареєю ємністю 84 кВтг, з яких 80,7 кВтг “реальні”, тобто справжня ємність трохи менша за паспортну і це нормальна ситуація. Запас ходу WLTP становить близько 563 кілометрів, проте це в ідеальних умовах. Тому навряд ми помилимося, якщо скажемо, що під час звичайної експлуатації реальна дальність ходу швидше за все виявиться трохи менше 500 км.

Цікаво  Mitsubishi i miev

Проте модель має серйозний козир. BMW i4 можна заряджати за допомогою зарядного пристрою потужністю до 200 кВт, що швидко поповнить запас енергії електромобіля. При цьому у машини багато версій. Наприклад, якщо майбутньому власнику потрібно більше потужності, то він завжди може придивитися до модифікації М50, але якщо на чільному місці далекобійність, то ми радимо саме комплектацію eDrive40.

Топ-5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року BMW i4

Топ-5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року

4 місце – Porsche Taycan

Як ми вже сказали на початку, в сьогоднішнє рівняння доданий фактор “бажаності”. І навряд чи хтось не хоче Porsche Taycan! Було б чудово включити сюди і родинний Audi e-Tron GT, але, враховуючи їхню схожість, логічно було залишити тільки одного. Якщо мова йде про далекобійні моделі, то варто придивитися до Taycan у версії GTS, яка вийде цього року.

Завдяки батареї ємністю 93,4 кВтг, електромобіль напевно зможе долати відчутно більше 500 кілометрів. На жаль, поки що в Porsche не оголосили офіційних цифр запасу ходу. При цьому модель набагато швидше заряджає свою батарею, ніж більшість конкурентів.

Тут заряджання постійним струмом може досягати 262 кВт, при цьому вона триматиме близько 200 кВт до 60% батареї. Додайте до цього комфорт і розкіш, і ви отримаєте приголомшливий електромобіль, який можна було б зарахувати до класу “Гран туризмо”, адже ця машина для дійсно далеких туристичних поїздок!

Цікаво  Toyota bZ4X Електричний кросовер: серійна версія

2022 Porsche Taycan GTS Sedan та GTS Sport Turismo

Топ-5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року

3 місце – Mercedes EQS 450+

Схоже, що топ-5 найдальнобійніших електромобілів плавно стає “топом німецьких електрокарів”. І Mercedes-Benz EQS 450+ тут ​​більш ніж доречний. Він не найпродуктивніший у лінійці EQS, тому якщо потрібно більше “коней” під капотом, то краще вибрати варіант від AMG. Однак запас ходу відчутно впаде, а нам цього не треба! Отже, наш вибір зупиняється саме на версії “450+”. Та і її розгін до 100 км/год за 6,2 с. все одно дуже непоганий результат.

EQS 450+ оснащений ємною батареєю на 107,8 кВтг. Це дуже багато, приблизно на 10% більше, ніж у Tesla. Цілком імовірно, що EQS здатний проїхати близько 650 кілометрів, а в оптимальних умовах ще більше. І досягається це не тільки за рахунок батареї як такої, адже у моделі майже найнижчий коефіцієнт лобового опору серед усіх серійних автомобілів.

Топ-5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року Mercedes-Benz EQS

Топ-5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року

2 місце – Lucid Air

За час майже повного панування Tesla на ринку електромобілів, у дітей Ілона Маска з’являлося безліч потенційних “вбивць”. Проте, мабуть, ніхто не підбирався так близько до цього статусу, як Lucid Air.

Однією з головних переваг седана по праву можна назвати жахливо великий запас ходу, завдяки якому машина носить статус “дальнобійної у світі”. Спеціальне виконання Dream Edition Range дозволяє проїхати 832 кілометри на одній зарядці за методикою EPA.

Цікаво  Lucid Air - електромобіль оголошені характеристики та ціни

При цьому Lucid заряджається значно швидше, ніж Tesla. Але є кілька факторів, які не дозволяють поставити Air на перше місце. І головна, мабуть, проблема полягає у відсутності надійних зарядних пристроїв, які можуть витримувати до 350 кВт потужності. Та й розвинутої зарядної мережі на зразок Tesla Supercharger у виробника немає, а поодинокі ЕСС компаній Electrify America або IONITY, здатні швидкозаряджати такі машини, особливої ​​погоди не роблять.

Топ-5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року Lucid Air Dream Edition

Lucid Air Dream Edition

1 місце – Tesla Model S Long Range

Tesla Model S – вже досить старий електромобіль. Щоправда, щоразу Ілон Маск показує, що машина мало не нескінченний потенціал для модернізації.

І комплектація Long Range тут стоїть окремо, адже в “Теслі” завжди орієнтувалися на енергоефективність, а не ємність батареї, яка у електромобіля, до речі, близько 100 кВтг. Запас ходу – 663 кілометри. Так, це не так багато, як у Lucid Air, але Tesla має величезну перевагу перед конкурентами в особі розвиненої зарядної мережі Supercharger, яка нівелює всі мінуси Model S Long Range.

Топ-5 найдальнобійніших електромобілів 2022 року Tesla Model S 2021

Tesla Model S 2021

Підсумки

Напевно, у кожного буде своя думка на цю добірку. Проте ми постаралися зібрати найбажаніші та найнеймовірніші електромобілі, намагаючись дотриматись хоч якоїсь логіки та балансу, враховуючи всі тонкощі експлуатації.

Прокрутити вгору