Головна сторінка » Багаторічні садові квіти фото і назва, які найлегше вирощувати
Багаторічні садові квіти фото і назва

Багаторічні садові квіти фото і назва, які найлегше вирощувати

Багаторічні садові квіти фото і назва, які найлегше вирощувати. Багато рослин вимагають ретельного догляду, але є й такі, які, посадивши один раз, «розростаються» самі по собі. Ми рекомендуємо багаторічники, які дуже легко вирощувати.

Багаторічники є одними з найцінніших садових рослин. Вони можуть залишатися в одному положенні роками, стаючи основою клумбових композицій.

Деякі з них, однак, потребують різних видів догляду, таких як обрізка, підживлення або викопування, щоб зберегти свій гарний вигляд. Деякі з них також недовговічні й потребують омолодження лише через 2-3 роки, інакше вони відстають у рості, ростуть у висоту, погано цвітуть або навіть гинуть (наприклад, журавель, бородатий ірис).

Однак є також такі, які насправді не вимагають особливого догляду, щоб виглядати красиво і добре рости. Варто лише забезпечити їм відповідне положення, і з кожним роком вони будуть ставати все красивішими, не поглинаючи нашої уваги.

Лілейники – довговічні та стійкі

До близької групи таких багаторічників належать, серед інших, лілейники. Ці привабливі рослини з безліччю красивих сортів невибагливі й довговічні, тому їм не потрібно приділяти надмірної уваги. Люблять родючий, багатий гумусом і злегка вологий ґрунт, але добре переносять різні ґрунти й морозостійкі.

Цікаво  Утеплення будинку пінопластом - покрокова інструкція
фото

Вони не потребують підгодівлі та обрізки, але якщо вони хочуть рясно цвісти, їм необхідно забезпечити сонячне місце. Посаджені в правильному місці, вони будуть красиво рости й рясно цвісти, ставши чудовою прикрасою будь-якого саду.

Багаторічні садові квіти фото і назва – Герань

Також герані дуже красиві й витончені багаторічники, багато з яких чудово виглядають в саду. Одні воліють півтінь і вологий ґрунт, інші — сонце, але всі вони прості у вирощуванні й невибагливі. Вони не потребують підгодівлі, обрізки або щорічної викопки й в цілому добре переносять низькі температури.

Багаторічні садові квіти фото і назва

У саду вони можуть рости біля ставка або на клумбі (наприклад, герань кантабрійська, герань червона, герань велика), а також у півтіні під деревами (герань коренева, герань траурна).

Жіноча мантія з красивими листочками

Ще один простий у вирощуванні й невибагливий багаторічник – це м’який бабинець, також відомий як гостролистник. Весь сезон його прикрашають оригінальне листя і приємної форми, а влітку ще й дрібні, зелено-жовті, численні квіти. Цікавою особливістю дамської мантії є замшевий волосок на листках, завдяки якому крапельки води збираються на поверхні листової пластинки, додаючи рослині чарівності у вологу погоду.

Цікаво  Цибулини лілій - вирощування, вимоги й догляд

Жінка добре росте на сонці або в півтіні й не має особливих вимог до ґрунту, хоча віддає перевагу багатому гумусу, водопроникному, злегка вологому ґрунту. Він добре переносить низькі температури й не потребує підгодівлі, але після цвітіння його квіти варто зрізати, бо тоді він виглядає гарніше.

Багаторічні садові квіти фото і назва – бадан

Бадан серцелистий також майже не вимагає догляду і невибагливий багаторічник. Протягом усього сезону його прикрашають великі круглі блискуче листя, але навесні на перший план виходять привабливі дзвонові квіти, зібрані у велике суцвіття на верхівці жорсткого прямостоячого стебла.

фото

Бадан може рости як у півтіні, так і на сонці, і не має особливих вимог до ґрунту. Хоча він віддає перевагу родючому, злегка вологому ґрунту, він також може впоратися з більш слабкими та сухими.

Цікаво  Садові ялини – цікаві факти, вирощування та використання

Рослина не вимагає обрізки, частого омолодження, підгодівлі або зимового захисту. Також дуже рідко хворіє або піддається нападу шкідників. Завдяки своїй витривалості його навіть висаджують на кладовищах.

Юка Каролінгська – красиво квітуча

Каролінгська юка також є невибагливим і водночас дуже привабливим багаторічником. Його оригінальний вигляд привносить в сад нотку екзотики, а великі дзвонові кремові квіти, що з’являються влітку на верхівці високого жорсткого стебла, затьмарюють своєю красою інші рослини.

На одному місці юка може рости багато років, але цвісти вона буде тільки на сонячному місці й в водопроникному легкому ґрунті.

Інші багаторічники вирощувати дуже легко

Багаторічні садові квіти фото і назва

До простих у вирощуванні багаторічних рослин також відносяться:

 • Синя гвоздика,
 • флокси,
 • айстри багаторічні (кущові, новоанглійські й новобельгійські),
 • помаранчеві мови (вони повинні мати вологу півтінь),
 • волотисті флокси (їх недолік – чутливість до борошнистої роси),
 • сибірські іриси (потрібен вологий ґрунт),
 • конвалії (розлога рослина),
 • клопогон (потребує вологої півтіні),
 • анемона великоквіткова,
 • барвінок звичайний (розлога рослина),
 • деревій звичайний
 • funkies (волога півтінь, іноді атакують равлики).

Дивіться також: Багаторічні садові рослини та багаторічні чагарники

Прокрутка до верху