Головна сторінка » Багаторічні садові рослини та багаторічні чагарники
Багаторічні садові рослини

Багаторічні садові рослини та багаторічні чагарники

Багаторічні садові рослини та багаторічні чагарники. Сад – це не лише місце, де можна посидіти та випити післяобідню каву серед красиво квітучих квітів, це, перш за все, уособлення людини, яка цінує естетику та красу природи. Ось чому так багато людей надають великого значення тому, як виглядає сад і які рослини в ньому.

Дуже часто важливо, щоб сад, попри зміни пір року, зберігав свій зелений колір і виглядав красиво. Чи існують багаторічні квіти для саду без викопування, які дозволять досягти такого ефекту? Так, і їх не так вже й мало.

Багаторічні квіти для саду, для клумб, для горщиків на терасі, для рокарія і на балконі

Вибираючи рослини для саду, люди керуються тим, що вони повинні прожити в ньому багато років і щороку цвісти, роблячи подвір’я красивішим і привабливішим. Плануючи свій сад, варто подумати про те, які квіти та багаторічні чагарники розглянути.

Варто отримати поради від людей, які професійно займаються садівництвом і рослинами, оскільки вони володіють найбільшими знаннями, але ви також можете підготуватися самостійно та виконати кілька дуже важливих основних кроків.

Відповідна посада

Перш за все, вирішуючи свій сад і розміщувати в ньому багаторічні садові квіти, слід звернути особливу увагу на місце, яке ви виберете для їх посадки. Слід пам’ятати, що є багаторічні квіти, які люблять сонце, і багаторічні квіти, які люблять тінь, і це ні в якому разі не можна ігнорувати.

Цікаво  Обліпиха в саду – посадка, вирощування та догляд

Крім освітлення сонцем, важливу роль відіграє і земля. Деяким рослинам і чагарникам шкодить занадто вологий ґрунт, іншим потрібна відповідна водопроникність або родючість. Перш ніж розпочинати процес посадки, варто перевірити, який у вас ґрунт – це теж допоможе вибрати найкращі багаторічні рослини для саду, які не доведеться викопувати.

Квіти, багаторічні чагарники невибагливі до саду

Після того, як ви вибрали місце та впевнені щодо ґрунту, ви можете почати шукати ідеальну багаторічну рослину. Вибір, який пропонує садівничий ринок, величезний, тому нижче наведено кілька пропозицій багаторічних рослин і чагарників, які мають велику популярність і не дуже вимогливі до посадки та подальшого догляду.

фото

Багаторічні садові рослини – рододендрони

Рододендрони, також звані рододендронами, є декоративними чагарниками. Є багато сортів, які відрізняються розміром і кольором квіток, але дуже репрезентативні. Цвітіння відбувається щорічно з квітня по червень. У країні походження вони досягають 6-7 метрів у висоту, в Україні популярні сорти до 1,5 метрів у висоту.

Рододендрони вимагають відповідного ґрунту і посадки – добре садити їх групою. Кращим місцем буде тінисте і тихе місце, щоб морози й холодні ранки не позначилися на стані рослин. Люблять суспільство водойм, тому підходять для посадки біля водойми. Грунт для них повинна бути кислою і водопроникною.

Цікаво  Обрізання фруктових дерев весною

Багаторічні садові рослини – азалії

Азалії, які часто плутають з рододендронами, є більш низькорослими кущами й мають менші квіти, але виглядають так само вражаюче. Грунт під ними має бути перегнійним, водопроникним і кислим. Заздалегідь підготовлене для них місце варто перекопати й удобрити компостом. Вибираючи місце для азалії в саду, пам’ятайте, що воно повинно бути досить просторим. Також, як і у випадку з рододендронами, варто створити групу з кількох азалій, адже, зростаючи поруч, вони підкреслюють красу одна одної.

Якщо ви хочете поєднувати їх з іншими рослинами або чагарниками, варто пам’ятати, що азалії добре ростуть під деревами з більш глибокою кореневою системою, наприклад, вони будуть добре працювати, якщо висадити під соснами.

Барбарис

Симпатичне на вигляд багаторічна листяна рослина, яка відмінно підійде в саду, — барбарис. Влітку з’являються нові листя – вони соковито-зелені – восени можна милуватися кольором листя даного сорту: зеленим, жовтим або червоним. Взимку барбарис дає червоні плоди, які привертають увагу і виділяються серед снігу.

Багаторічні садові рослини

Висаджувати цю рослину в саду найкраще в період вегетації, тобто з вересня по кінець листопада або з березня по кінець квітня. Що стосується субстрату, то для барбарису підійде будь-який ґрунт, а місце для посадки має бути теплим і добре освітленим сонцем.

Цікаво  Осіння обрізка саду - коли, що і як обрізати?

Багаторічні садові рослини, зимуючі в землі

До популярних сортів рослин, які зимують в землі, відносяться: півонії, журавлина, півонія, лілейник, лаванда, рудбекія, герань, хоста, котяча м’ята, верес, жайворонок, дзєльжанія, таволга, ехінацея, живочок, айстри, конвалії та очиток великий. Жоден сад не обходиться без багаторічників, тобто багаторічних рослин.

Рослини для квартири

Варто пам’ятати, що таким чином можна доглядати не тільки за садом. Квартиру теж можна облагородити таким чином. Численні багаторічні квіти для балкона, хоч і потребують уваги й правильного догляду, швидко стануть прикрасою, від якої не потрібно буде позбавлятися через один сезон.

Зважуючись на цей хід і розмірковуючи про те, які багаторічні квіти вибрати для балкона, варто враховувати, скільки світла потрапляє на балкон протягом дня.
Найбільш відповідним і надійним вибором є цибулинні рослини, такі як крокуси, тюльпани, гіацинти, нарциси, які висаджують у вересні та жовтні, або фрезії, гладіолуси, тигриці, які висаджують у травні.

Ідеальними багаторічними рослинами для балкону, які не мають особливих вимог, окрім забезпечення ґрунтом, водою та сонцем, також є бадан, садові гвоздики, седуми, рожники та журавлі.

Дивіться також: Весняні садові квіти: квітучі сорти

Прокрутка до верху