Головна сторінка » Весняні садові квіти: квітучі сорти
Весняні садові квіти

Весняні садові квіти: квітучі сорти

Весняні садові квіти: квітучі сорти. Весняні квіти – зазвичай дуже подобаються садівникам – перші кольори в саду з’являються завдяки їм! Вирощувати їх не складно і, звичайно, варто урізноманітнити свою клумбу або альпінарій. Знайомимося з найпопулярнішими.

Нарциси

Це одна з найпопулярніших весняних цибулинних квітів. Висаджуємо нарциси в землю у вересні, щоб у березні, навесні, насолоджуватися їх красою в саду. Ці рослини прості у вирощуванні й невибагливі. Вони люблять сонячні або злегка затінені місця і водопроникний, вологий і перегнійний ґрунт – але це не обов’язково для успішного їх вирощування. Цибулини нарцисів багаторічні, але кожні 2-3 роки, краще в липні, їх бажано викопувати, просушувати й пересаджувати у вересні.

Весняні садові квіти

Садимо їх на глибину приблизно в 3 рази більше висоти цибулини, бажано в спеціальні кошики, які захистять їх від пошкодження шкідниками. Зрізані нарциси красиво виглядають у вазі – але вони не люблять компанії в ній, тому що виділяють речовини, шкідливі для інших квітів. Якщо ми хочемо включити їх в букет, то додаємо їх тільки після того, як вони постоять один день в окремій вазі. Чим відрізняється нарцис від нарциса? Нарцис – це просто жовтий нарцис.

Крокуси

Вони часто є першими квітами, які сповіщають весну. Іноді їх різнокольорові квіти пробивають сніг, створюючи неповторне видовище. Якщо хтось із вас бачив майже фіолетову галявину з квітучими крокусами, ви точно не забудете цей краєвид ще довго. Крокуси люблять перегнійний ґрунт, водопроникну і досить вологу, бажано слабокислу.

Цікаво  Волошка - вирощування і використання волошки в саду.
фото

Висаджуємо їх у вересні в ґрунт, там вони зимують і ранньою весною починають цвісти. Віддають перевагу сонячним або злегка затіненим місцям. Найкраще вони виглядають, якщо їх посадити групами. Вони бувають багатьох кольорів – найпопулярнішими є фіолетовий, жовтий, білий.

Весняні садові квіти – проліски

Ми часто можемо зустріти проліски в природі. Вони часто з’являються, наприклад, в лісових гаях. Ці дикорослі охороняються, але проліски садові з успіхом можна вирощувати в домашніх умовах. Проліски легко виростити. Віддають перевагу напівтінисті місця та родючий і дуже вологий ґрунт. Вони ідеально підходять для рокаріїв, а також добре почуватимуться під деревами.

Весняні садові квіти

Вони проростають через дочірні цибулини, з часом створюючи красиві білі килими. Висаджуємо в ґрунт у вересні, зимують в ґрунті й починають цвісти ранньою весною (лютий-березень).

Гіацинти

Гіацинт – цибулинна рослина з красивим, великим і густим суцвіттям. Він поставляється в багатьох кольорах. Його часто оформляють в горщиковому вигляді. З нього можна створювати красиві композиції в декоративних горщиках або скляних місткостях. У саду любить родючий ґрунт (нейтральна реакція) і сонячне або напівзатінене місце.

фото

Висаджують цибулини в ґрунт у вересні, вони зимують в ґрунті й зацвітають приблизно у квітні. Після цвітіння зрізаємо суцвіття, залишаючи листя, купуємо цибулю в червні, зберігаємо в сухому місці й знову садимо в землю у вересні.

Цікаво  Коли обрізати персики?

Сапфіри

Вам подобаються виноградні гіацинти? Це маленькі й дуже чарівні цибулинні рослини. Як і всі цибулинні цього виду, ми їх висаджуємо в ґрунт у вересні, зимують вони в ґрунті, а навесні красиво цвітуть і прикрашають наш сад, можуть рости на одному місці до декількох років.

Весняні садові квіти

Найкраще вони виглядають у групі. Вони будуть красиво виглядати, наприклад, на альпінарії. Найчастіше вони блакитні, але зустрічаються також білі та рожеві гіацинти.

Весняні садові квіти – тюльпани

Дуже популярні весняні цибулинні квіти. Існує велика кількість сортів – вони відрізняються забарвленням, зовнішнім виглядом квітки й висотою. Ми можемо знайти їх у чорному кольорі, з тонкими смугами, з одними пелюстками або повними. Висаджуємо їх восени в ґрунт, вони зимують в землі, приблизно в березні проростають і у квітні зацвітають.

фото

Після цвітіння зрізають суцвіття, залишаючи листя. У липні, коли листя підсохне, цибулини викопуємо, просушуємо і зберігаємо в добре провітрюваному місці, а у вересні знову садимо в землю. Вони люблять вологий, родючий і проникний ґрунт і сонячні місця. Гарно виглядають на клумбах, а також як зрізані квіти.

Цікаво  Лілія деревоподібна - посадка і вирощування

Первоцвіти

Первоцвіт — рослина, що росте в природі й знаходиться під охороною. Ми можемо зустріти його на луках, галявинах і в заростях. Він має численні лікувальні властивості. У нашому домашньому саду ми можемо вирощувати садові примули, яких існує багато різновидів. Вони відрізняються, серед іншого: зовнішній вигляд і забарвлення суцвіть.

Весняні садові квіти

Найпопулярнішими сортами є примула зубчаста, висока або безстебельна (популярна примула). Вирощувати його можна як на клумбі, так і в горщику або балконному контейнері. Красиво виглядає в рокарії й по краях клумб. Любить сонячні або напівзатінені місця та вологий, водопроникний і родючий ґрунт.

Весняні садові квіти – анемони

Найпопулярніші з них часто можна зустріти в лісах, а дикорослі — анемони деревні. Однак існують і садові сорти. Умови, в яких вони добре ростуть, залежать від сорту. Японська, гібридна і павутинна анемона любить затінені місця і вологий ґрунт. Анемона деревна також любить тінисті місця, але ґрунт може бути сухим.

фото

Анемона звичайна віддає перевагу сонячним місцям. Серед цікавих сортів варто відзначити анемону японську, яка восени розпускається рожевим кольором. Як бачите, анемони можуть прикрашати наш сад з весни до осені. Це, мабуть, найбільша перевага цих квітів – окрім їх гарного зовнішнього вигляду, звичайно.

Дивіться також: Види садових квітів – найпопулярніщі квіти для вашого саду

Прокрутка до верху