Головна сторінка » Види садових квітів – найпопулярніщі квіти для вашого саду
Види садових квітів

Види садових квітів – найпопулярніщі квіти для вашого саду

Види садових квітів – найпопулярніщі квіти для вашого саду. Квітучі багаторічники та сезонні рослини роблять сад веселим. Правильно підібравши кольори квітів, ми зможемо візуально збільшити простір невеликої ділянки. Однак у великому саду ми можемо використовувати квіти, щоб підкреслити важливі фрагменти або елементи малої архітектури.

Якщо ви хочете, щоб ваш сад розцвів цього сезону, найкраще замовити здорову розсаду у надійного джерела навесні.

Красиво квітучі види для саду – надзвичайно численна група рослин. Представляємо 50 найкрасивіших квітів, які дозволять насолоджуватися барвами з весни до осені. До них належать рослини, привабливі навесні, але також декоративні влітку та восени. Хочете, щоб ваш сад був наповнений кольорами, формами та ароматами? Висаджуйте рясно квітучі багаторічники! Якщо ви зробите це навесні, то влітку вас буде оточувати справжнє море фарб.

Як посадити квітучі види в саду?

Краси рослинним композиціям додають квітучі рослини. Однак, щоб максимально використати їх декоративні властивості, їх потрібно висаджувати в зручному місці та поблизу, що буде відповідним фоном для них. Окрім декоративності, квіткові рослини відіграють важливу екологічну роль — їхній нектар приваблює корисних комах, оскільки є для них їжею.

Перш ніж посадити рослину в цільовому місці, перевірте, які вимоги пред’являє вибраний сорт щодо сонячного світла, ґрунту та якої висоти він досягне. Пам’ятайте, що низькі рослини найкраще виглядають у передній частині клумби, на краю доріжки, між камінням або у великому горщику. В центрі клумби варто висаджувати пучкові багаторічники середньої висоти. Варто оточити їх невисоким бордюром з однорічних або багаторічних рослин, або підстрижених карликових чагарників. Однак високі квітучі екземпляри відмінно виглядають на тлі декоративних трав або багаторічників з дрібними квітками, які підкреслять їх красу.

Ірис

Це одні з найкрасивіших рослин для сонячних клумб. Також вони чудово виглядають на берегах струмків і ставків. Найкраще вони розвиваються в теплих місцях, на родючому ґрунті з нейтральним pH. Вони морозостійкі; тільки молоді, щойно посаджені рослини можна захистити перед зимою шаром листя або соломи. Серед ірисів можна зустріти ірис жилковий, що зацвітає ранньою весною, а також ірис борідка літня. Ірис має багато різнокольорових сортів і чудово виглядає поруч з хостами, червонолистими журавлями, жіночими мантями або каррі.

Цікаво  Посадка калини коралової: як доглядати й обрізати калину?
Види садових квітів

Види садових квітів – піонії

Це багаторічні багаторічники або невисокі чагарники з красивими квітами з чудовим ароматом і чудовим листям. Вони утворюють грудки. Вони можуть мати одиночні, напівмахрові або махрові квітки. Найкраще вони ростуть на сонячних місцях, але виносять і легку тінь. Їм потрібен родючий гумусний ґрунт з pH 5-6. Вони чудово виглядають посеред клумби, в сільських і романтичних садах. Підходять для зрізаних квітів.

фото

Орлики

Це багаторічники, які мають оригінальні квіти з характерними шпорцями. Вони невибагливі й прості у вирощуванні, але надзвичайно вдячні. Добре ростуть як на сонячних, так і злегка затінених місцях. Для здорового розвитку колосників їм потрібно забезпечити піщаний, перегнійний, помірно вологий субстрат. Вони гарно виглядають в компанії з сердечками, наперстянками, декоративними аллиумами, а також бруннерами, незабудками, а також на тлі хост або низьких видів папоротей. Вони добре працюють у садах, оформлених у сучасному, лісовому, сільському чи натуралістичному стилях.

Види садових квітів

Даліас

Це величезна, дуже цікава група рослин, які не зимують у землі. Ці рослини з Південної Америки теплолюбні й вимагають викопування на зиму. Вибір сортів для саду величезний; вони відрізняються розміром, кольором і будовою квіток, а також висотою. Низькі, карликові сорти можна висаджувати в контейнерах на балконах і терасах, а більш високі — чудове доповнення клумб. Їм потрібні теплі сонячні місця і родючий помірно вологий ґрунт.

Цікаво  Форзиції в саду – як за ними доглядати? Ефективні поради!
фото

Види садових квітів – флоксі

Це вражаючі багаторічники з чудовими, барвистими й приємно пахнуть квітами. Вони ідеально підходять для англійських, романтичних і сільських садів. Вони чудово поєднуються з високими декоративними травами, а також з багаторічними рослинами, наприклад, лілейниками, шавліями, ліліями та півоніями. Високорослим сортам флоксів потрібні опори. Всі вони краще ростуть на піщаному, багатому гумусом, злегка вологому ґрунті, на сонці або в півтіні.

Види садових квітів

Лілійні

Це характерні багаторічники, які утворюють мальовничі куртки з довгих вузьких листків і дають гарні квіти. Серед різновидів лілійників ви знайдете рослини, які цвітуть різними кольорами, тому кожен знайде те, що підійде для його саду. Лілейникам потрібне сонячне або злегка затінене місце. Найбільш рясно вони цвітуть на родючому, помірно вологому ґрунті. Вони чудово виглядають на клумбах, біля водойм і висаджені вздовж доріжок або під’їздів. Вони можуть рости на одному місці кілька десятків років!

фото

Фанки

Це група багаторічних рослин, які асоціюються в першу чергу з красивим, соковито-зеленим або цікаво забарвленим листям. Функі корисні для заповнення місць на клумбах між квітучими багаторічниками й чагарниками. Також їх можна садити під кронами дерев і в контейнерах. Їм потрібен родючий слабокислий ґрунт. Сорти включають рослини, які ростуть у повній тіні, а також ті, які ростуть у півтіні та на сонці. Квітки хости білі або світло-фіолетові. Вони мають дзвоноподібну форму і виглядають дуже стримано.

Види садових квітів

Види садових квітів – буфлі

Екзотичні на вигляд бісери – це група рослин, які в українських умовах не зимують у землі. Однак вони додають колорит садовим композиціям і можуть заповнювати порожні простори між іншими рослинами. Деякі сорти виростають до 2 м у висоту. У них не тільки красиві квіти, але і винятково красиві велике листя. Найкраще вони ростуть на сонячному, теплому і тихому місці. Їм потрібна перегнійна, родюча, постійно волога земля з pH 6,5-7,0. Їх можна вирощувати у великих горщиках і клумбах.

Цікаво  Квіти садові - найпопулярніші баготорічники
фото

Liles

Вони є одними з найпривабливіших садових рослин. Вони радують своїми ароматними великими квітами все літо. Серед безлічі сортів, доступних для вирощування в садах, можна знайти маленькі лілії для горщиків і бордюрів, а також справжні гіганти. Більшість лілій повинні рости на родючому, гумусному, слабокислому або нейтральному ґрунті. Їх потрібно регулярно поливати, але вода не повинна залишатися в землі навколо рослин. Лілії мають високу потребу в поживних речовинах, але виглядають вони дійсно унікально. Висаджувати їх варто впритул до тераси, поруч з альтанкою або в куточку відпочинку.

Види садових квітів

Види садових квітів – очиток

Ця група багаторічних рослин є однією з найпростіших у вирощуванні. Добре почувається на повному сонці. Очиток можна використовувати на гравійних грядках, в рокаріях та інших місцях з великою сонячною освітленістю. Вони невибагливі до ґрунту і не потребують рясного поливу, тому що запасають воду в листках і стеблах. Вони зацвітають в кінці сезону, приваблюють комах в сад і привабливі до заморозків.

фото

Callies

Ці екзотичні на вигляд рослини зацвітають наприкінці літа і є декоративними як квітами, так і листям. В Україні це сезонні рослини, які потребують рясного удобрення та поливу. Найкраще їх вирощувати в горщиках на сонячних терасах. Їм потрібен легкий і проникний субстрат з нейтральним pH. Чудову компанію для калл складають жоржини, фанкії та папороті.

Види садових квітів

Дивіться також: Високі садові квіти для гарного інтер’єра вашого саду

Прокрутка до верху