Головна сторінка » Високі садові квіти для гарного інтер’єра вашого саду
Високі садові квіти

Високі садові квіти для гарного інтер’єра вашого саду

Високі садові квіти для гарного інтер’єра вашого саду. Деякі багаторічники можуть перевищувати за розміром багато чагарників. Крім правильних розмірів, вони часто відрізняються надзвичайною красою.

Високі садові квіти

Багаторічники, які досягають півтора, а то й двох метрів у висоту, володіють неймовірною енергією. Щороку восени вони втрачають всю надземну частину, сплять зиму, а навесні доводиться починати все спочатку. Вони утворюють потужні нові пагони, покривають їх великою кількістю листя, дають багато квітів, а потім насіння.

Вони функціонують таким чином багато років і, якщо живуть у хороших умовах, ростуть все більше і більше. Це доводить їх неймовірну життєву силу та регенераційні здібності.

Високі багаторічні садові квіти

Якщо рослина хоче вирости високою, їй потрібен час. Тому повного ефекту він зазвичай досягає лише влітку. Але вже навесні багато високорослі види виглядають чудово. Розвиток їх листя і квіткових пагонів часто є цікавим видовищем. Давайте подивимося на гуннеру або ревінь – рослини з великим листям. Навесні вони ще в зародковому стані.

Усі зморшкуваті, з видимими нервами, вони повільно й дещо незграбно виходять зі своїх піхв. Потім вони широко розправляються, як парасольки, і тоді їхні лопаті досягають повного розвитку. У випадку з рекордсменом – гуннером, їх діаметр становить понад пів метра.

Інші рослини виглядають так, ніби орієнтовані виключно на красу квітів. Наприклад, гігантський часник, що виростає до півтора метра у висоту, має вузьке листя, яке швидко відмирає. Над ними гордо височіють фіолетові головки суцвіть, що складаються з крихітних квіток. Подібно і з пустельником – ми майже не помічаємо його вузьких листочків, зосереджено милуючись білою чи жовтою 2-метровою свічкою суцвіття. Лілії

фото

Надзвичайно красиві квіти. Деякі з груп (через велику кількість і різноманітність цих рослин вони були розділені на групи), наприклад орієнпетас і азіатські лілії, виростають до 2 м у висоту, а їхні казково барвисті квіти досягають кількох сантиметрів у діаметрі. Про деякі великі рослини можна сказати, що краса їх квітів відповідає оригінальній структурі їх зелених частин. Наприклад, маклея має жорсткі сірі пагони, вкриті гарно різьбленими листям.

Цікаво  Трубчасті лілії – садова аристократія

Над ними здіймається хмара ніжно-рожевих квіток, зібраних у волоті. Рослина утворює сильно розлогі куртини й досягає 2-2,5 м у висоту. Також можна помітити дивовижну гармонію листя і суцвіть у силуетах трав. Міскантус радує своїм дуже довгим листям, яке шелестить при кожному вітерці. Восени над ними розвиваються пухнасті вуха пастельних кольорів. Ці види утворюють великі скупчення. Інші рослини, наприклад мятлик, зробили вибір на користь контрастів. Біля землі росте купа величезного листя, над ними височіють двометрові пагони, увінчані величезною волоттю дрібних квітів.

Високі квіти для сонячного саду

Садові гіганти вибираємо залежно від освітленості в саду. Якщо ми маємо у своєму розпорядженні добре сонячне місце, варто спробувати юку каролінську. Біля землі пускає вічнозелене шаблеподібне листя, а влітку пускає жорсткі пагони, що закінчуються пишними суцвіттями кольору слонової кістки. Ця рослина добре переносить посуху і піщаний ґрунт.

На подібних місцях люблять рости соняшники. Ці невибагливі рослини утворюють сильно розрослися куртини значних розмірів (досягають 2-2,5 м). Наприкінці червня вони зацвітають жовтим кольором і до осені вкриті квітами.

Високі садові квіти

У нас є великий вибір різновидів у багатьох кольорах (різні відтінки рожевого, блакитного та темно-синього). Цвітуть вони влітку, а їхні свічко подібні суцвіття злітають у небо на висоту до півтора метра.

Цікаво  Чорна малина – ось що вам потрібно знати

Ревінь любить сонячні місця, але досить вологий ґрунт. Найвищим є пальчастий ревінь з великими розсіченими листям і високими суцвіттями.

Високі квіти для саду для тіні

Під кронами дерев також можна зустріти привабливих велетнів. У травні ми милуємося перами квітів кнідарії, що виростають до 1,5-2 м. Схожу лісову атмосферу привносить у сад і папороть королівська. Його листя і спороносні пагони виростають до 2 м. Оригінальний дископодібний таволг

Можна висаджувати у вологій тіні. Його атрибутом є великі кругле листя. Кардіокрінум, також відомий як гімалайська лілія, любить рости в півтіні. Його цибулини дають пагони висотою 2,5 метра, а величезні квіти нагадують лілії.

Де посадити високі багаторічники?

Більшість високорослих рослин можуть рости окремо на клумбі й виглядатимуть привабливо протягом усього сезону. Деякі, як-от соняшник, найкраще підходять для садів із сільським характером, інші (як-от довга трава) вітаються на ділянках зі старими деревами, а треті, як-от декоративні трави, підкреслюють мінімалістичну форму сучасних садів.

фото

Одне можна сказати точно – такі рослини важко помітити навіть на клумбах, де вони височіють над іншими багаторічними рослинами. Якщо ми хочемо об’єднати їх у різножанрові композиції, давайте виберемо компанію, яка має схожі вимоги.

З північного боку високі рослини відкидають тінь. Варто розміщувати невисокі види, які не потребують надто багато сонця, наприклад, функії або герані.

Високорослі багаторічники – вирощування і догляд

Сильно розрослися багаторічники потребують великої кількості будівельного матеріалу – мінеральних солей. Підгодовувати їх варто 1-3 рази навесні й на початку літа з інтервалом у 2-3 тижні добривом для садових рослин.

У міру пожовтіння листя і пагонів або засихання квіток ми їх вирізаємо, щоб вони не спотворювали рослини. Це дозволяє багаторічникам знову зацвісти в кінці літа.

Цікаво  Сніжноягідник прикрашає сад практично цілий рік.

Якщо спостерігається тривала посуха, ми регулярно поливаємо рослини. Останнім часом часті поривчасті вітри, які валить високі рослини. Тому варто підперти їх і підв’язати до опор.

Високі садові квіти

Старі екземпляри багаторічників вимагають омолодження поділом. Найкраще це робити ранньою весною або восени.

Деякі великі багаторічники (наприклад, гуннера) не є повністю морозостійкими. На зиму їх варто вкривати кількома шарами хвойних гілок. Своєю чергою рак-відлюдник чутливий до надлишку вологи в ґрунті під час спокою, тобто взимку. Місце, де він росте, восени вкриваємо так, щоб туди не потрапляла вода.

Найкращі високі садові квіти

 • Анжеліка (Архангеліка) -1,2-1,5 м,
 • Астра новобельгійська (Aster novi-belgii) – 1,5 м,
 • часник гігантський (Allium giganteum) – 1,5 м,
 • королівський довгорог (Osmunda regalis) – 1,8 м,
 • гуннера (Gunnera) – 1,5-2 м,
 • Язик Пржевальського (Ligularia przewalskii) – 1,8 м,
 • юка каролінська (Yucca filamentosa) – 2 м,
 • кардіокрин (Cardiocrinum) – 2-2,5 м,
 • кортадерія – пампаська трава (Cortaderia solleana) ‘Minima’ – 1,5 м,
 • лілії (Lilium) Orienpeta – 2 м,
 • люпин постійний (Lupinus polyphyllus) – 1,5 м,
 • маклея (Macleya) – 2-3 м,
 • Санта-Клаус гігантський (Eryngium giganteum) – 1,5 м,
 • Міскантус (Miscantus) – 1,5-2 м, Крамбе – 1,5 м,
 • дельфініум (Delphinium) – 1,5 м, книда лісова (Aruncus sylvestris) – 1,5-2 м,
 • клопогон (циміціфуга),
 • ехінопс (Echinops) – 1,5 м,
 • рак-відлюдник (Eremurus) – 2,5 м,
 • ревінь пальчастий (Rheum palmatum) – 2-2,5 м,
 • родгерсія каштановолиста (Rodgersia aesculifolia) – 1,2 м,
 • спартанка (Spartina) – 1,5 м,
 • соняшник (Heliopsis) – 2 м,
 • звичайний (Phytolacca) – 2-3 м,
 • дерниста (Deschampsia caespitosa) – 1,5 м

Дивіться також: Жовті садові квіти – топ 20 жовто квітучих рослин

Прокрутка до верху