Головна сторінка » Жовті садові квіти – топ 20 жовто квітучих рослин
Жовті садові квіти

Жовті садові квіти – топ 20 жовто квітучих рослин

Жовті садові квіти – топ 20 жовто квітучих рослин. Жовті квіти ми бачимо досить часто – рекомендуємо 20 рослин, які цвітуть жовтим кольором і варті того, щоб у вашому саду (і на балконі).
Жовті квіти вписуються в будь-який сад. Таке забарвлення квітів чітко виділяється на тлі зелені листя і стебла, тому добре видно лише невелику їх кількість.

Жовті квіти освітлюють і пожвавлюють клумби, і серед рослин, які цвітуть у цьому кольорі, ми можемо знайти одні з найраніших, але також і пізніх рослин. Іншими словами, ми можемо насолоджуватися жовтими квітами з ранньої весни майже до початку зими. Ми рекомендуємо 20 рослин, які мають жовті квіти (в порядку цвітіння).

Ранники

Можливо, ранники не дуже популярні, але поцікавитися ними варто, тому що вони зацвітають виключно рано – найчастіше в лютому, але іноді вже в січні. Ранніки багаторічні й не дуже вибагливі. Добре ростуть під листяними деревами й чагарниками, на клумбах і в рокарії. Однак не дивуйтеся, якщо вони «пропадуть» в середині червня – це нормальне явище, але позначити місце їх зростання варто, щоб не пошкодити їх цибулини під час роботи в саду.

Крокуси

Крокуси, мабуть, одні з найвідоміших ранньовесняних квітів. Вирощувати їх не складно, хоча найкраще вони ростуть на родючому перегнійному ґрунті. Їх квіти мають різне забарвлення, але жовтий є одним з основних кольорів. Цвітуть у лютому/березні та квітні. Як і маргаритки, вони медоносні, тому садити їх тим більше варто, оскільки вони є одними з перших квітів, які дають їжу бджолам.

Жовті садові квіти – первоцвіти (первоцвіти)

Первоцвіти, їх ще називають примулами, мають багато видів, але до найвідоміших – весняної та жовтої – відносяться первоцвіт безстебельний, первоцвіт звичайний і первоцвіт. Найбільші квіти має безстеблова примула, хоча вона і невисока. Часто продається як рослина в горщику – купити його можна вже в кінці зими. Однак первоцвіт звичайний і первоцвіт звичайний — це садові рослини. Обидва мають деякі лікувальні властивості, а також є декоративними.

Примули найкраще ростуть у легкій тіні й повинні мати вологий ґрунт (також влітку, тому що в сухих місцях вони перестають рости).

Жовті садові квіти

Нарциси

Нарцис — різновид нарциса трубчастого і походить від французької назви «жовтий нарцис». І справді – серед безлічі сортів нарцисів ми можемо знайти чимало жовтих, але нарцис однозначно найжовтіший.

Нарциси добре приживаються практично в будь-якому саду. Вони люблять сонце, але можуть рости й в півтіні. Їм найкраще підходить родючий водопроникний ґрунт. Цвітуть з березня/квітня по травень. Мініатюрні сорти також можна придбати в горщиках. Їх можна поставити на балкон чи підвіконня або тримати вдома (але пам’ятайте, що вони віддають перевагу прохолоді теплу і в приміщенні зів’януть набагато швидше).

Нарциси та інші нарциси чудово підходять як зрізані квіти, але будьте обережні: не ставте їх у вазу з іншими квітами.

Цікаво  Лілії в саду - посадка і вирощування - все, що вам потрібно знати

Тюльпани

Тюльпани – надзвичайно популярні весняні квіти. Вони мають багато видів і сортів, що відрізняються розміром, забарвленням і будовою квіток. Ми легко знайдемо цибулини жовтих тюльпанів. Варто знати, що т. Ботанічні тюльпани, хоча і менш ефектні, ніж садові, зацвітають набагато раніше (вже в березні-квітні). Однак садові тюльпани зацвітають трохи пізніше (квітень-травень). Варто звернути увагу на сорти з повними квітками (піоновидні тюльпани, попугайні тюльпани) або з подовженими пелюстками (лілієподібні тюльпани). Хоча навіть «звичайні» чудово прикрасять весняні клумби та вазони.

фото

Керрія (японська золота рибка)

Дуже привабливим, хоча й дещо забутим, чагарником є ​​керія японська. Остання назва добре описує його зовнішній вигляд. Коли відцвітає, кущ стає золотистим з квітами, схожими на жовті помпони. Зло тлін цвіте в травні-червні, але іноді повторює цвітіння у вересні. Керрія виглядає красиво не тільки навесні й влітку, але і взимку – адже вона хоча і втрачає листя, але її стебла мають виразний зелений колір. Злотліну потрібне сонячне і тепле місце, а також родючий і вологий ґрунт.

Жовті садові квіти – азалії

Азалії з жовтими квітками належати до різних видів. Багато з них приємно пахнуть. Ці кущі краще висаджувати на сонячному місці або в півтіні. Дуже важливо, щоб в азалій був кислий ґрунт, тому при їх посадці варто змішати ґрунт з кислим торфом. Ці чагарники морозостійкі, але пошкоджуються холодними вітрами, тому їх слід висаджувати в тихих місцях. Ми можемо насолоджуватися квітами азалії в травні й червні.

Жовті садові квіти

До азалій з жовтими квітками відносяться: Азалія понтійська (її офіційна назва також «азалія жовта»). Вона красива і має ароматні квіти, але ви повинні знати, що вона отруйна (інші азалії також можуть бути токсичними). Шкідливий навіть мед, зібраний виключно з її квіток (це трапляється в місцях, де вона росте великими скупченнями, наприклад, у Туреччині, де вона росте в дикому вигляді).

Лабурнум

Лабурнум, який іноді називають «золотим дощем», являє собою великий кущ або дерево з жовтими квітами. Вони нагадують квіти акації (акації), але яскраво-жовті. Лабурнум не має особливо високих вимог, основні вимоги включають сонячне місце. Він добре справляється із забрудненням повітря, а значить, його досить часто можна зустріти в містах. Але потрібно бути обережним, тому що бабина дуже отруйна (особливо її насіння, але отруйні всі частини рослини, шкідливий і бабиний мед).

фото

Кавказький Омег

Пізньої весни – в травні-червні – клумбу прикрасить омега кавказька (омега східна). Це багаторічна рослина, яку легко вирощувати. Любить як сонце, так і півтінь, але ґрунт у них повинен бути вологим. Квітки омеги нагадують великі ромашки, але суцільно-жовті. У хороших умовах огі добре ростуть, але пам’ятайте, що кожні кілька років їх потрібно омолоджувати (тобто ділити й пересаджувати; це робиться, коли вони закінчують цвісти).

Цікаво  Чорнобривці - догляд в саду

Жовті садові квіти – байденс (перехідник)

Байденс – це рослина, яку можна успішно вирощувати в садах, а також на балконах. Утворює довгі пагони, вкриті жовтими квітами, що нагадують мініатюрні соняшники. Крім чистого жовтого кольору, його пелюстки також можуть бути помаранчевими або коричневими.

Байденам потрібне сонячне місце, але поливати їх потрібно обов’язково – якщо ґрунт буде сухим, рослина загине. Байдени цвітуть все літо, в Україні їх вирощують як однорічні рослини.

Каліфорнійський мак

Каліфорнійський мак, він же езолція, дуже вдячна, але часто недооцінена садова рослина. Ще одна його назва – золотиця – добре описує зовнішній вигляд його квітів. Вони складаються з чотирьох великих жовтих або помаранчевих пелюсток і мають виразний блиск. Каліфорнійський мак цвіте дуже довго, навіть з травня-червня до пізньої осені. Що важливо, він відмінно переносить посуху і не потребує поливу, а також не має особливих вимог до ґрунту. Але має бути сонце. Однорічник, але добре росте з насіння (посів прямо в ґрунт восени або ранньою весною), а також охоче самозасівається.

Тагетес

Тагетеси – надзвичайно витончені квіти. Вони підходять для садів і балконів. Вони мають кілька основних видів (розлогі, прямостоячі, вузьколисті), що відрізняються розміром, габітусом і формою квіток. Серед усіх видів можна зустріти сорти з жовтими квітками. Тагетеси люблять сонце, родючий і вологий ґрунт, але вони можуть впоратися майже з будь-якими умовами. Цвітуть все літо.

Тагетеси однорічні квіти, але їх легко вирощувати, а також можна легко купити готову розсаду.

Жовті садові квіти

Жовті садові квіти – чорнобривці

Серед жовтоцвіту також варто порекомендувати чорнобривці. У них квіти не тільки жовті, а й оранжеві. Особливо добре вони виглядають в дачних і натуралістичних садах, але прикрасять будь-яку клумбу. Їх також можна вирощувати на балконах. Чорнобривці однорічні, але їх варто посіяти один раз (навесні), і вони самозасіваються. Їм підходять сонячні місця і добре дренований ґрунт. Варто знати, що офіційна назва цієї рослини – чорнобривці, і це дійсно корисна трава.

Троянди

Жовті троянди можна зустріти серед різних видів – великоквіткові, бордюрні, плетисті, квітучі. Найчастіше вони мають гарний і насичений аромат. Їх, звичайно, варто мати в саду. Висаджувати троянди потрібно у світлих місцях, але не під сильними сонячними променями. Їх положення також має бути тихим. Щоб троянди добре цвіли, їх потрібно правильно обрізати (залежить від виду), а також потрібно подбати про підживлення і полив. Залежно від виду і сорту троянди можуть цвісти навіть з травня по листопад.

Лілії

Лілії – надзвичайно красиві та популярні квіти. І тому кількість їх видів, сортів і гібридів з року в рік збільшується. Серед них, звичайно, ми також знаходимо жовто квітучі лілії (як садові, так і лілії деревні). Лілії мають репутацію вимогливих і примхливих квітів, але виростити їх не так вже й складно, і в хороших умовах вони не становлять особливих проблем. Але вони повинні мати сонце, родючий, гумусний і водопроникний ґрунт, а також потрібну кількість води (вони не люблять пересихання або перезволоження). Цибулини лілій висаджують навесні або восени й цвітуть з червня по серпень/вересень.

Цікаво  Розмноження лілій, як це зробити

Жовті садові квіти – лілейники

Лилейники схожі на лілії, але менш вибагливі. Це одні з найцінніших багаторічних рослин, які ви можете мати у своєму саду. Посадивши один раз, вони будуть рости й цвісти протягом багатьох років. Найкраще вони цвітуть на сонці й в хорошому ґрунті, але вони терпимі до умов (у тіні цвітуть гірше, але мають гарне листя).

Зараз ми можемо вибирати з сотень сортів лілійників, що відрізняються за розміром і забарвленням квіток (вони походять від декількох видів, включаючи жовтий лілейник). Низькі сорти також підходять для контейнерного вирощування. Жовті лілейники зустрічаються як серед низькорослих сортів (наприклад, Fragrant Returns, Stella de Oro), так і серед високорослих (наприклад, Boney Maroney, El Desperado, Carousel Princess).

Лілейники, залежно від сорту, цвітуть з червня/липня по серпень/вересень.

фото

Соняшники

Ми часто асоціюємо соняшник із вражаючим звичайним соняшником, але у нього набагато більше видів – також менших і з меншими квітами. Варто знати, що популярним останнім часом видом соняшнику є топінамбур (бульбовий соняшник). Умовою успіху у вирощуванні соняшнику є, звичайно, сонце. Вони також повинні мати родючий ґрунт.

Рудбекке

Майже з початку літа і до глибокої осені рудбекії чудово цвітуть. Вони мають кілька видів, включаючи однорічні та дворічні (рудбекія волохата) і багаторічні (наприклад, рудбекія блискуча, рудбекія гола, рудбекія блискуча), причому однорічники зазвичай самосіваються. Різні види також досягають різних розмірів.

Рудбекії мають квіти різних відтінків жовтого, часто з помаранчевим або коричневим відтінком. Більшість видів також мають характерне чорне «око», створене т. внутрішні трубчасті квітки. Рудбекії краще ростуть на родючому, добре дренованому ґрунті та сонячних місцях. Вони не люблять надлишку води, але сухість їм теж не на користь.

Жовті садові квіти – хризантеми

Хризантема буквально означає «золота квітка», хоча у нас є набагато більше кольорів на вибір, ніж просто жовтий. Це квіти, які восени прикрасять сад і цвітуть до заморозків. Раніше були популярні багаторічні хризантеми, але зараз їх витісняють більш декоративні види, вирощувані в горщиках. Однак пошукати таку багаторічну хризантему варто, можна спробувати й горшкову хризантему пересадити в сад (особливо це вдало у випадку з дрібноквітковими).

Жовті садові квіти

Звичайно, жовтих квітів набагато більше. Варто також пам’ятати, що це популярне забарвлення польових квітів, багато з яких є корисними (наприклад, мати-й-мачуха, кульбаба, звіробій, пижмо), а інші також потрапляють у наші сади як декоративні (наприклад, тохеса).

Дивіться також: Каталог багаторічних садових квітів – які вибрати?

Прокрутка до верху