Головна сторінка » Вирощування бузку в саду – що робити, щоб вони довго цвіли?
Вирощування бузку

Вирощування бузку в саду – що робити, щоб вони довго цвіли?

Вирощування бузку в саду – що робити, щоб вони довго цвіли? Бузок, яку в народі називають «бузок», є одним з найбільш красиво квітучих весняних садових чагарників. Щільні волоті білих, рожевих або бузкових квіток підкорюють своїм виглядом і запахом. Крім того, його легко вирощувати й не доставляє жодних проблем. Що про це варто знати?

Чому варто садити бузок в саду?

Бузок звичайний (Syringa vulgare), попри схожість назви, не має спорідненості з бузком (лат. Sambucus). Це один з найпопулярніших і найменш вибагливих садових чагарників. Цвіте з травня до пізньої весни, і більшість сортів мають характерний, красивий, сильний запах.

Бузок – привабливі та ароматні квіти, які можуть прикрасити будь-який сад. Ось кілька причин, чому варто посадити бузок у своєму саду:

 • Красивий зовнішній вигляд
 • Бузок є одним з найкрасивіших садових квітів завдяки своїм великим барвистим квітам і витонченим листям.
 • Запашні
 • квіти бузку відомі своїм інтенсивним і приємним ароматом, який поширюється по саду.
 • Багаторічні рослини
 • Бузок – це багаторічні рослини, які можуть рости багато років, даруючи вам радість своєю присутністю протягом багатьох сезонів.
 • Легко вирощувати
 • Бузок легко вирощувати й не вимагає багато уваги. Просто поливайте їх регулярно й обрізайте після цвітіння, щоб вони росли здоровими.
 • Різноманітність
 • Існує багато різноманітних сортів бузку, тож ви можете вибрати різні кольори та форми квіток, які підходять для вашого саду.
Цікаво  Обрізка садових дерев. Коли і як обрізати дерева і кущі?
фото

  Де садити бузок?

  Бузок можна вирощувати як чагарник, в дикому вигляді або як одноствольне дерево. Виростає до кількох метрів у висоту. Перше цвітіння може настати через 2-3 роки після посадки (в хороших умовах). Вражаючі білі, рожеві й бузкові волоті досягають до 15 см в довжину. Вони приваблюють метеликів та інших комах.

  Чагарник в основному асоціюється з дачними садами. З нього можна створювати неформовані живоплоти, висаджувати як солітер (наприклад, біля паркану, біля входу в будинок) або використовувати для створення багатовидових композицій. Водночас це одна з найцінніших рослин для зрізання. Низькі сорти відмінно підходять для контейнерів або для посадки біля невисоких огорож.

  Вирощування бузку

  Вирощування бузку – найкрасивіші сорти бузку звичайного

  • Білий : «Mme Florent Stepman», «Mme Lemoine», «Excellent», «Miss Ellen», «Willmott», «Jan Van Tol»
  • Рожево-бузковий : «Кетрін Хавемейер»,« Чарльз» Hoser’
  • Різні кольори (з окантовкою) : ‘Сенсація’
  • Біло-рожеве : «Краса»
  • Світло-жовтий : ‘Primrose’
  • З незвичайним листям : “Aucubaefolia”
  фото

  Цікаві види бузку

  Традиційно в садах вирощують бузок звичайний (Syringa vulgaris), але ця група значно ширша і включає також інші варті уваги види та ботанічні різновиди.

  • Бузок угорський (Syringa josikaea) – чагарник, що досягає до 4 м висоти. Росте повільно. Річний приріст близько 30 см. Має більш видовжене листя, ніж у бузку звичайного. Цвіте в червні. Квітки бузку зібрані у вузькі волоті до 20 см завдовжки.
  • Бузок китайський (Syringa x chinensis) – має досить правильну, іноді кулясту форму. Виростає до 5 м у висоту. Він дає яйцеподібні листя та великі волотисте бузкові суцвіття. Цвіте в травні.
  • Бузок дрібнолиста (Syringa microphylla) – мініатюрний чагарник, що досягає до 1,5 м у висоту. Листя 3-4 см завдовжки, рожеві суцвіття 5-10 см завдовжки. Деякі сорти (наприклад, «Суперба») цвітіння повторюють.
  • Бузок Мейєра (Syringa meyeri) – зазвичай виростає до 1,5 м у висоту. На стовбур часто прищеплюють наявні в продажу екземпляри. Листя дрібні, яйцеподібні, хвилясті. Квітки утворюють дрібні, але численні волоті. Цвіте на рубежі травня-червня.
  • Бузок волохатий (Syringa villosa) – досить рідкісний вид. Виростає до 3 м заввишки. Він дає характерні великі еліптичні листя, вкриті волосками. Рожево-бузкові квітки зібрані в пухкі волоті.
  Цікаво  Найкращі сорти полуниці: посадка та догляд
  Вирощування бузку

  Вимоги й вирощування бузку

  Розташування

  Бузок віддає перевагу сонячним місцям – це час цвітіння найбільш рясно. Він також добре переносить умови півтіні. У тіні він буде цвісти найменше, а в екстремальних умовах – ні.

  Посадка

  Добре переносить різні типи ґрунтів, тому вирощувати бузок легко. Його можна садити восени або навесні. Бузок любить водопроникний і перегнійний ґрунт. Перед посадкою лунку варто збагатити органічними добривами, наприклад, компостом.

  Цікаво  Карликові лілії - все, що вам потрібно знати
  фото

  Полив

  Молоді екземпляри бузку рекомендується поливати, більш дорослі досить добре переносять посуху. Хороших результатів дає і мульчування. Шар мульчі з соломи або кори зменшує випаровування води з ґрунту та ступінь забур’яненості.

  Підживлення

  Навесні варто підгодувати бузок багатокомпонентними добривами (бажано з підвищеною дозою фосфору). Варто замульчувати рослини гноєм або компостом.

  Зрізання

  Відцвілі суцвіття бузку видаляють, щоб вони не послабили рослину. Це також стимулює розвиток квітів наступного року. Кожні 3-4 роки варто проводити рентген і санітарний розріз. Потім видаляють слабкі, занадто щільні, деформовані й спрямовані всередину крони пагони. Рекомендується проводити роботи після цвітіння. Після радикальної обрізки рослина може не цвісти 2 роки. Іноді доводиться видаляти кореневі нащадки (з них можна розмножити рослини).

  Вирощування бузку

  Зимуючий

  Бузок повністю морозостійкий.

  Дивіться також: Бирючина – догляд, посадка та вимоги

  Прокрутка до верху