Головна сторінка » Вирощування бузку в саду – що робити, щоб вони довго цвіли?
Вирощування бузку

Вирощування бузку в саду – що робити, щоб вони довго цвіли?

Вирощування бузку в саду – що робити, щоб вони довго цвіли? Бузок, яку в народі називають «бузок», є одним з найбільш красиво квітучих весняних садових чагарників. Щільні волоті білих, рожевих або бузкових квіток підкорюють своїм виглядом і запахом. Крім того, його легко вирощувати й не доставляє жодних проблем. Що про це варто знати?

Чому варто садити бузок в саду?

Бузок звичайний (Syringa vulgare), попри схожість назви, не має спорідненості з бузком (лат. Sambucus). Це один з найпопулярніших і найменш вибагливих садових чагарників. Цвіте з травня до пізньої весни, і більшість сортів мають характерний, красивий, сильний запах.

Бузок – привабливі та ароматні квіти, які можуть прикрасити будь-який сад. Ось кілька причин, чому варто посадити бузок у своєму саду:

 • Красивий зовнішній вигляд
 • Бузок є одним з найкрасивіших садових квітів завдяки своїм великим барвистим квітам і витонченим листям.
 • Запашні
 • квіти бузку відомі своїм інтенсивним і приємним ароматом, який поширюється по саду.
 • Багаторічні рослини
 • Бузок – це багаторічні рослини, які можуть рости багато років, даруючи вам радість своєю присутністю протягом багатьох сезонів.
 • Легко вирощувати
 • Бузок легко вирощувати й не вимагає багато уваги. Просто поливайте їх регулярно й обрізайте після цвітіння, щоб вони росли здоровими.
 • Різноманітність
 • Існує багато різноманітних сортів бузку, тож ви можете вибрати різні кольори та форми квіток, які підходять для вашого саду.
Цікаво  Обрізка фруктових дерев осінню
фото

  Де садити бузок?

  Бузок можна вирощувати як чагарник, в дикому вигляді або як одноствольне дерево. Виростає до кількох метрів у висоту. Перше цвітіння може настати через 2-3 роки після посадки (в хороших умовах). Вражаючі білі, рожеві й бузкові волоті досягають до 15 см в довжину. Вони приваблюють метеликів та інших комах.

  Чагарник в основному асоціюється з дачними садами. З нього можна створювати неформовані живоплоти, висаджувати як солітер (наприклад, біля паркану, біля входу в будинок) або використовувати для створення багатовидових композицій. Водночас це одна з найцінніших рослин для зрізання. Низькі сорти відмінно підходять для контейнерів або для посадки біля невисоких огорож.

  Вирощування бузку

  Вирощування бузку – найкрасивіші сорти бузку звичайного

  • Білий : «Mme Florent Stepman», «Mme Lemoine», «Excellent», «Miss Ellen», «Willmott», «Jan Van Tol»
  • Рожево-бузковий : «Кетрін Хавемейер»,« Чарльз» Hoser’
  • Різні кольори (з окантовкою) : ‘Сенсація’
  • Біло-рожеве : «Краса»
  • Світло-жовтий : ‘Primrose’
  • З незвичайним листям : “Aucubaefolia”
  фото

  Цікаві види бузку

  Традиційно в садах вирощують бузок звичайний (Syringa vulgaris), але ця група значно ширша і включає також інші варті уваги види та ботанічні різновиди.

  • Бузок угорський (Syringa josikaea) – чагарник, що досягає до 4 м висоти. Росте повільно. Річний приріст близько 30 см. Має більш видовжене листя, ніж у бузку звичайного. Цвіте в червні. Квітки бузку зібрані у вузькі волоті до 20 см завдовжки.
  • Бузок китайський (Syringa x chinensis) – має досить правильну, іноді кулясту форму. Виростає до 5 м у висоту. Він дає яйцеподібні листя та великі волотисте бузкові суцвіття. Цвіте в травні.
  • Бузок дрібнолиста (Syringa microphylla) – мініатюрний чагарник, що досягає до 1,5 м у висоту. Листя 3-4 см завдовжки, рожеві суцвіття 5-10 см завдовжки. Деякі сорти (наприклад, «Суперба») цвітіння повторюють.
  • Бузок Мейєра (Syringa meyeri) – зазвичай виростає до 1,5 м у висоту. На стовбур часто прищеплюють наявні в продажу екземпляри. Листя дрібні, яйцеподібні, хвилясті. Квітки утворюють дрібні, але численні волоті. Цвіте на рубежі травня-червня.
  • Бузок волохатий (Syringa villosa) – досить рідкісний вид. Виростає до 3 м заввишки. Він дає характерні великі еліптичні листя, вкриті волосками. Рожево-бузкові квітки зібрані в пухкі волоті.
  Цікаво  Ампельні вуличні квіти в саду і на балконі
  Вирощування бузку

  Вимоги й вирощування бузку

  Розташування

  Бузок віддає перевагу сонячним місцям – це час цвітіння найбільш рясно. Він також добре переносить умови півтіні. У тіні він буде цвісти найменше, а в екстремальних умовах – ні.

  Посадка

  Добре переносить різні типи ґрунтів, тому вирощувати бузок легко. Його можна садити восени або навесні. Бузок любить водопроникний і перегнійний ґрунт. Перед посадкою лунку варто збагатити органічними добривами, наприклад, компостом.

  Цікаво  Яблуня догляд: як посадити, обрізати й удобрювати?
  фото

  Полив

  Молоді екземпляри бузку рекомендується поливати, більш дорослі досить добре переносять посуху. Хороших результатів дає і мульчування. Шар мульчі з соломи або кори зменшує випаровування води з ґрунту та ступінь забур’яненості.

  Підживлення

  Навесні варто підгодувати бузок багатокомпонентними добривами (бажано з підвищеною дозою фосфору). Варто замульчувати рослини гноєм або компостом.

  Зрізання

  Відцвілі суцвіття бузку видаляють, щоб вони не послабили рослину. Це також стимулює розвиток квітів наступного року. Кожні 3-4 роки варто проводити рентген і санітарний розріз. Потім видаляють слабкі, занадто щільні, деформовані й спрямовані всередину крони пагони. Рекомендується проводити роботи після цвітіння. Після радикальної обрізки рослина може не цвісти 2 роки. Іноді доводиться видаляти кореневі нащадки (з них можна розмножити рослини).

  Вирощування бузку

  Зимуючий

  Бузок повністю морозостійкий.

  Дивіться також: Бирючина – догляд, посадка та вимоги

  Прокрутити вгору