Головна сторінка » Білі лілії квіти – все, що вам потрібно знати
Білі лілії квіти

Білі лілії квіти – все, що вам потрібно знати

Білі лілії квіти – все, що вам потрібно знати. Лілія біла (Lilium candidum) — багаторічна рослина родини лілійних (Liliaceae). У дикому вигляді зустрічається в Західній Азії та Південній Європі (Балкани). У багатьох країнах світу, в тому числі в Україні, його культивують як декоративну рослину.

Її також називають лілією святого Йосипа, і вона кілька разів згадується в Біблії. У християн він є символом духовної чистоти й воскресіння, а в давнину (в Середземномор’ї) був атрибутом незайманості й родючості.

Це високорослий багаторічник – в середньому досягає 120 см у висоту (в хороших умовах до 2 м!). Утворює великі розетки вічнозеленого листя. На відміну від більшості лілій, її цибулина має дуже неглибоке коріння – іноді вона виступає над рівнем землі. Ефектні воронкоподібні білі квітки розвиваються на пагоні суцвіття в 1-4 ряди.

Цікаво  Лілія для ставків - як посадити латаття в ставку?

Вимоги та вирощування

Білу лілію слід вирощувати на сонячних тихих, захищених від вітру місцях. Оптимальним є родючий, багатий гумусом, помірно вологий ґрунт зі слаболужною реакцією.

Висаджують цибулю в середині літа (останній термін – середина серпня) на глибину 3-5 см. Попередньо їх варто обробити протигрибковою підгодівлею (лілія чутлива до грибкових захворювань, що з’являються при надмірному зволоженні – особливо до сірої гнилі). Вид морозостійкий.

Цікаво  Лілія амазонська, як за нею доглядати
фото

Під час посухи рослини необхідно поливати (вони мають велику потребу незадовго до та під час утворення квітів). Їх варто кілька разів (з весни до початку літа) підгодувати органічними добривами (або мінеральними добривами з підвищеним вмістом фосфору).

Множення

Через кілька тижнів після цвітіння (коли підсохне надземна частина) її потрібно викопати й трохи підсушити. На цьому етапі лілію можна розмножувати, відокремлюючи придаткові цибулини. Цибулини знову висаджують в ґрунт. Рекомендується міняти їх положення кожні кілька років. Сіянці з молодих цибулин зацвітають через 3-5 років.

Цікаво  Багаторічні вуличні квіти для саду без викопування

Спосіб розмноження посівом з насіння або живців луски в домашніх умовах можливий, але набагато менш ефективний.

квіти

Застосування

Біла лілія — королева клумб — у багаторічних композиціях її варто розміщувати на відкритому місці. Підходить для садів незалежно від стилю оформлення. Варто не забути влітку засадити місце, де вона росла, іншим видом (не допускаючи утворення порожніх плям). Як і всі лілії, вона підходить для горщиків і є відомою зрізаною квіткою. Це також добре відома рослина, яку століттями використовували в парфумерії.

Дивіться також: Азіатська лілія – вирощування, вимоги й догляд

Прокрутка до верху