Головна сторінка » Вазон лілія – що варто знати про вирощування на балконі?
Вазон лілія

Вазон лілія – що варто знати про вирощування на балконі?

Вазон лілія – що варто знати про вирощування на балконі? Садові лілії — красиві, розлогі квіти, які також випускаються в горщиках. Вони менші за лілії, посаджені в саду. Тут відбирають сорти, що досягають максимум 35 см у висоту. Лілії не надто вибагливі рослини, але для їх успішного вирощування на балконі необхідно пам’ятати основні правила.

Вирощування лілій на балконі – розташування та підготовка розсади

Для вирощування лілій потрібно знайти для них сонячне місце, щоб квіти були на сонці, а коріння в тіні. Лілії в горщики можна садити в середині березня. Звичайно, якщо планується вирощування на відкритому повітрі на терасі або балконі, краще почекати ще кілька тижнів. Найкращий горщик для посадки – близько 40 см заввишки. По-перше, необхідно виконати достатній дренаж. Для цього буде використовуватися Leca.

Вам потрібно лише кілька сантиметрів, а потім використовувати садову землю або землю, призначену для балконних рослин. Цибулини лілій висаджують на глибину, що втричі перевищує їх висоту. Зазвичай це максимум 15 см. Варто пам’ятати, що в горщик діаметром 20 см поміщається не більше п’яти цибулин лілій. У випадку з азіатськими ліліями цвітіння потрібно чекати 2-3 місяці, а східними – навіть 5 місяців. Як правило, лілії цвітуть з червня по серпень.

Цікаво  Кімнатна рослина лілія - вирощування лілій в горщику

Догляд за ліліями в горщиках – що потрібно пам’ятати?

Як і всі кімнатні рослини, лілії також вимагають правильного догляду. Необхідно підживлювати їх багатокомпонентним добривом, призначеним для цибулинних рослин, а також проводити регулярний полив. Важливо, щоб добриво не містило занадто багато азоту, щоб не обмежувати цвітіння цих рослин. Пам’ятайте, що лілії люблять злегка вологий ґрунт, тому необхідно стежити, щоб вона не пересихала повністю. Не менш важливо не перезволожувати рослини, оскільки цибулини можуть почати гнити, що призведе до швидкого розвитку грибкових захворювань.

Лілії цвітуть близько 3 тижнів. Після закінчення цього часу, коли вони почнуть в’янути, полив слід обмежити, а коли листя повністю пожовтіє, полив припинити зовсім. У вересні або на початку жовтня цибулини викопують і перевіряють на наявність хвороб, тобто на наявність плям, нальоту і зміни кольору. Потім їх слід зберігати в сухому, темному і прохолодному місці при температурі 2-4 градуси до весни. Завдяки цьому лілії знову зможуть рясно зацвісти.

Цікаво  Квітка гарденії - догляд та поради

Підгортання лілій і використання горщика з дренажем

При вирощуванні лілій в горщиках дуже важливо підібрати горщики не тільки правильного розміру, а й оснащені дренажем. Це необхідно для видалення зайвої вологи. Це знижує ризик загнивання цибулин через занадто рясний полив. Коли квіти почнуть підсихати, їх необхідно підгортати, щоб вони не забирали енергію нових бутонів.

Завдяки цьому рослина може виглядати бездоганно протягом усього вегетаційного періоду, а цибулини краще підготуватися до зими. Усі цибулинні рослини, включаючи крокуси та тюльпани, піддаються цьому процесу, тому для тих, хто знайомий із доглядом за ними, лілії не становлять особливої ​​складності.

Цікаво  Хойя (Хойя). Догляд за рослиною в горщику
квіти

Які сорти лілій вибрати для балкона?

Лілія ідеально підходить для групових посадок, якщо вони не дуже густі. Серед азіатських сортів можна вибрати ефектний Оранж Піксі або Пінк Піксі. Поєднання лілій Crimson Pixie й Ivory Pixie може виглядати красиво. Також можна вибрати цікаві двоколірні різновиди, наприклад, лілію з червоно-чорними або жовто-коричневими пелюстками. Крапчастий малюнок додає естетичної цінності. Варто пам’ятати, що не можна садити лілії занадто високо, щоб не оголити кореневу грудку. Виглядає це погано, а повторний полив може спричинити загнивання рослини.

Завдяки ліліям ваш балкон може стати невпізнанним. Таке вирощування можна поєднувати з вирощуванням інших цибулинних рослин. Вибираючи рослини з різними вегетаційними періодами, ви зможете насолоджуватися прекрасними квітами з весни. У випадку з ліліями можна вибрати тюльпани в горщиках, бажано ранніх сортів. У свою чергу, ви можете милуватися квітами лілій протягом усього святкового сезону.

Дивіться також: Білі лілії квіти – все, що вам потрібно знати

Прокрутка до верху