Головна сторінка » Драцена – вирощування в домашніх умовах
Драцена - вирощування в домашніх умовах

Драцена – вирощування в домашніх умовах

Драцена – вирощування в домашніх умовах. Драцена — одне з найбільш часто вибираних горшкових рослин, які вирощують у наших будинках. Його популярність пояснюється не тільки його цікавим, екзотичним зовнішнім виглядом, але, перш за все, низькою вимогливістю рослини. Як доглядати за драценою, коли пересаджувати і як часто удобрювати? Дізнайтеся, що потрібно драцені для гарного росту.

Драцена (сімейство Asparagaceae) — це сукуленти, які в природі зустрічаються в Африці, Азії, Австралії та Мексиці. Окремі види можуть сильно відрізнятися розміром, кольором і формою листя. Багато з них можна успішно вирощувати в горщику. Драцена – прекрасна прикраса будинку, а оскільки не вимагає складного догляду, підходить навіть людям, які не мають т.зв. «Руки до квітів». Ця рослина може багато чого витерпіти. Він зберігає воду в стовбурі, тому добре справляється, навіть якщо ми забуваємо його полити. Його варто мати не тільки з естетичних міркувань. Дослідження показали, що драцена покращує якість повітря в приміщенні – нейтралізує забруднювачі та поглинає шкідливі сполуки, наприклад формальдегіди.

Драцена – вирощування в домашніх умовах – драцена: опис і сорти

Існує близько 40 видів драцен. Деякі з них являють собою дерева заввишки кілька метрів з товстим стовбуром, як, наприклад, драцена драконова, яку ще називають драконовим деревом, або драцена перевернута. Інші більше схожі на чагарники. Квітка драцени зазвичай сильно пахне. Рослини цвітуть кремово-білими квітками, зібраними в суцвіття, що нагадують колоски.

Цікаво  Кімнатні рослини з червоними квітами
Драцена -  вирощування в домашніх умовах

Найпопулярнішим видом, який вирощують у горщиках, є драцена маргіната, також звана драценою маргіната, яка походить з Мадагаскару. Закінчується пишним шлейфом тонких і гострокінцевих листя, які залежно від сорту можуть мати різний колір. Часто вони різноколірні. У природі досягає до 3 метрів у висоту, в домашніх умовах не більше 2 метрів. Драцена запашна, також відома як Драцена запашна, також дуже популярна. Походить з Африки. На відміну від драцени крайової, вона має більш товстий стовбур і ширші ланцетні листя, які ростуть у формі парасольки з пагона. Вони можуть досягати довжини до 1 метра. Зеленувато-білі квітки, зібрані в волоті, виділяють сильний аромат.

Також цікава драцена Сандера, яка походить з Азії та іноді її називають «щасливим бамбуком» через велику схожість цих двох рослин. Буває навіть, що дехто приймає його за бамбук. Його дуже легко вирощувати й навіть можна рости просто у воді. Ще один вид, який заслуговує на увагу, це Dracaena surculosa, розгалужена драцена з овальним листям, покритим різноколірними плямами.

Драцена: вирощування і вимоги

Як доглядати за драценою в домашніх умовах? Існує кілька особливих умов, які потрібні драцені. Виростити цю рослину дуже просто. При дотриманні основних вимог деякі види драцен можуть навіть зацвісти в домашніх умовах. Перше правило, яке слід запам’ятати – драцени люблять тепло. Тому температура в приміщенні, де вони вирощуються, не повинна опускатися нижче 15°C.

Цікаво  Оформлення балкона квітами: 10 ідей для літа на балконі
квіти

Друге, що потрібно драцені – це сонячне світло. Ця рослина любить багато світла. Сорти з різноколірним листям потребують найбільше сонця, але вони можуть почати в’янути, якщо їх помістити в тінь. Деякі види добре приживаються на підвіконні, що виходить на південь, але пам’ятайте, що занадто сильні промені можуть обпалити листя. Найкраще забезпечити бабці світле місце з розсіяним світлом.

Драцена – вирощування в домашніх умовах – драцена: догляд в домашніх умовах

Догляд за драценою в домашніх умовах дуже простий. Це квітка, яка зазвичай досить добре переносить складні умови, включаючи сухе повітря. Проте, якщо обприскати листя драцени, вона нагородить вас прекрасним зовнішнім виглядом. Про це варто подбати, особливо взимку, коли через опалювальний сезон вологість у квартирі може бути недостатньою. Це стосується в основному видів із різноколірним листям, яким зазвичай потрібно більше вологи. Листя драцени необхідно регулярно протирати від пилу вологою ганчіркою або ватним диском.

Як поливати драцену? Досить помірно, особливо восени та взимку, коли рослина перебуває в стані спокою. Навесні й влітку поливаємо драцену трохи частіше, хоча робити це потрібно помірковано. Найкраще дотримуватися правила, що ми робимо це тільки тоді, коли земля в горщику суха. Драцена не любить надлишку вологи, і стояти у воді їй не корисно. Занадто вологий ґрунт може призвести до загнивання коренів. З іншого боку, надмірне висихання призводить до опадання листя.

Цікаво  Фікус кімнатна рослина
Драцена -  вирощування в домашніх умовах

Драцена: пересадка і підживлення

Для такої рослини, як драцена, ідеально підходить родючий, багатий гумусом і водопроникний ґрунт. Догляд також включає підживлення. З березня по серпень, коли драцена знаходиться в період росту, її потрібно підгодовувати розчином комплексного добрива один раз у два тижні. Однак, оскільки драцени стійкі, навіть якщо робити це рідше, нічого не вийде. Восени й взимку даємо рослині відпочити та повністю утримуємося від підгодівлі.

Молоді драцени ростуть дуже швидко, тому щороку їх потрібно пересаджувати в більші горщики. Для старих рослин достатньо пересадки раз на два-три роки. Кожен раз новий горщик повинен бути лише трохи більше попереднього. На дно варто покласти садовий керамзит або дрібну гальку, щоб забезпечити рослині належний дренаж. Для пересадки драцен можна використовувати універсальний ґрунт для горшкових рослин або спеціальну суміш для пальм і драцен, доступну в багатьох садівничих магазинах.

Якщо ми хочемо розмножити драцену, ми можемо використовувати верхівкові живці, зроблені навесні. Бажано обприскати їх фунгіцидом, потім помістити в торф і зберігати в місці з температурою близько 25°C. Після вкорінення їх можна висаджувати у водопроникний ґрунт. Інший спосіб – розмноження стебловими живцями, але це займає набагато більше часу.

Дивіться також: Кімнатні рослини кактусові – види, догляд, полив.

Прокрутити вгору