Головна сторінка » Як удобрювати кімнатні квіти
Як удобрювати кімнатні квіти

Як удобрювати кімнатні квіти

Як удобрювати кімнатні квіти. Чим удобрювати кімнатні квіти – питання, яке задають багато людей, у яких вдома є квіти. Перш ніж відповісти на питання, як це зробити, варто подумати, навіщо це потрібно робити? Домашні квіти, як і будь-які зелені рослини, виробляють необхідні поживні речовини в процесі фотосинтезу. Частину, що залишилася, отримують із ґрунту. Садову землю можна відновити й удобрити. Органіка рослинного і тваринного походження, яка постійно відкладається в ньому, робить це можливим. Кімнатним квітам не все так легко…

Чому ми удобрюємо кімнатні квіти?

Всі зелені рослини, незалежно від того, декоративні вони чи квітучі, потребують відповідних поживних речовин. В основному це стосується макроелементів азоту, калію і фосфору та мікроелементів, таких як залізо, марганець і цинк у відповідних пропорціях. Відповідна добавка дозволяє рослинам правильно рости й забезпечує належне цвітіння і плодоношення. У природних умовах рослини отримують ці речовини з ґрунту. Однак горщикові рослини мають важкий доступ до свіжих ресурсів. Адже горщики для квітів мають обмежену місткість.

Як удобрювати кімнатні квіти

Вміст поживних речовин у добривах

Перш ніж вибрати правильне добриво, ми повинні проаналізувати потребу рослин у відповідних поживних речовинах – азот – прискорює ріст рослин, стимулює їх ріст швидше, але надлишок послаблює цвітіння. Фосфор – підтримує ріст кореневої системи, зміцнює рослину і готує її до зимового спокою, ідеально підходить в кінці вегетації рослини. Калій – завдяки йому ми можемо розраховувати на набагато рясніше цвітіння і плодоношення рослин.

Цікаво  Сад у склі
квіти

Як удобрювати кімнатні квіти – види добрив

Варто відзначити, що в магазинах представлені однокомпонентні й багатокомпонентні добрива, а також спеціалізовані добрива, призначені для конкретних видів рослин. При цьому в садівничих магазинах можна знайти добрива в різних формах. Препарати випускаються в різних формах. Добрива тривалої дії – у вигляді паличок, втиснутих безпосередньо в землю, у формі гранул, які ми змішуємо з ґрунтом, натуральні добрива, такі як біогумус, ріжкова мука, гуано. Концентрати – препарати у вигляді концентратів, які змішуються у відповідних пропорціях з водою. Вони гарантують негайну дію. Аплікатори – правильно сконструйовані контейнери, який поміщається безпосередньо в горщик і дозволяє рідині текти прямо в ґрунт.

Цікаво  Догляд за кімнатними квітами восени й взимку

Особисто я рекомендую розводити препарати у воді, якою потім поливаємо квіти, адже рослина отримує і воду, і поживні речовини в потрібній кількості.

Вибір правильного добрива

Вибрана вами форма добрива не має великого значення, тому що будь-яке добриво краще, ніж жодне. Однак потрібно пам’ятати, що велика кількість добрива для кімнатних квітів не означає кращого ефекту. Особисто я рекомендую добрива, які спеціально рекомендовані для конкретних видів рослин. На ринку є спеціальні добрива, призначені для конкретних видів рослин – для папоротей, пальм, квітучих рослин, сукулентів і кактусів або рослин з декоративним листям. Однак завжди пам’ятайте про те, щоб прочитати інструкцію, яка містить відповідне дозування.

Як удобрювати кімнатні квіти

Коли удобрювати кімнатні квіти

У більшості випадків вегетаційний період рослин припадає на період з березня по жовтень. Саме в цей період рослини готуються до більш швидкого росту, цвітіння або більш пізнього плодоношення. Весна стимулює рослину до появи нових пагонів і розвитку. Однак для цього потрібна правильна кількість добрив. В іншому випадку може зупинитися ріст рослини, пожовтіти й побліднути листя, бути відсутнім або бути недостатнім цвітіння, а в крайньому разі рослина може загинути. Необхідно пам’ятати, що є рослини, які не потребують періоду спокою або цвітуть взимку і на них ці правила не поширюються. До них відносять папороті, драцени, юки, гіацинти, фікуси, азалії, каланхое, цикламени, пуансеттії., тобто віфлеємські зірки.

Цікаво  Кімнатна квітка різдвяник

Як удобрювати кімнатні квіти – чим удобрювати кімнатні квіти?

Ми дійшли до суті, перш за все РЕГУЛЯРНО. Завдяки цьому ми не призведемо до стерилізації ґрунту та містяться в ньому поживних речовин. Регулярно удобрювана рослина буде рости здоровою і цвісти. Водночас він також буде більш стійким до патогенів. Удобрені квіти неодмінно віддячать належним чином, радуючи око господаря. Варто відзначати у своєму календарі дні, коли ви вносите добрива у рослини, або встановити нагадування на телефоні. Звичайно, ви також можете найняти садівника, який запам’ятає все це за вас. Всі роботи слід проводити відповідно до інструкції на упаковуванні вибраного вами товару.

квіти

Дивіться також: Кімнатні рослини декоративної форми

Прокрутити вгору