Головна сторінка » Кімнатні рослини декоративної форми
Кімнатні рослини декоративної форми

Кімнатні рослини декоративної форми

Кімнатні рослини декоративної форми. Купуючи рослини в горщиках для своєї квартири, ми зазвичай керуємося їх зовнішнім виглядом і вигідною ціною. Тому ми часто купуємо рослини, які потім погано виглядають у нашій квартирі. Тому перед покупкою варто подумати про те, що виросте з цієї невеликої рослини.

Як прикрасити квартиру рослинами?

Купуючи рослини в горщиках для квартири, зазвичай виникає справжня проблема. У садівничих і квіткових магазинах ми можемо помилуватися величезною різноманітністю видів і сортів декоративних рослин. Дуже часто ми купуємо маленькі привабливі рослини, не замислюючись про те, у що вони виростуть і чи впишуться в інтер’єр нашої квартири. Маленькі рослини часто виростають у великі екземпляри, які через кілька років зовсім не підходять для нашого будинку. Як би нас не вразила рослина в магазині, варто добре подумати, як вона виглядатиме через кілька років.

Варто обирати рослини, адаптовані до розмірів квартири – тобто з відповідною формою та силою росту.

  • Великі рослини можуть «завалити» маленьку квартиру. У невеликих квартирах найкраще підійдуть невисокі кущисті та деревоподібні рослини, а також в’юнкі та повзучі рослини, оскільки їх можна розмістити на полицях, повісити на стіну чи у підвісний горщик на стелі – так вони не займатимуть багато місця.
  • Рослини, розміщені на видному місці, привертають увагу рослини з високою, кущоподібною і деревоподібною формою, добре виглядають у великих квартирах. Великі архітектурні рослини найкраще підходять для оформлення великих приміщень, наприклад, представницьких кімнат, холів тощо.
  • Незалежно від розміру нашої квартири, варто взяти на озброєння правило, що чим менше рослин у квартирі, тим краще. Іноді дві або три відкриті рослини виглядають набагато краще, ніж ціла колекція випадкових екземплярів, розміщених де завгодно.
Цікаво  Вазони з довгими листками

Кімнатні рослини декоративної форми – підбірка декоративних горшкових рослин

Габітус рослини – габітус – це сукупність характерних ознак рослини, що складають її зовнішній вигляд. Габітус кімнатних рослин можна розділити на шість основних груп. Це умовний поділ, оскільки межі дуже плавні.

Кімнатні рослини декоративної форми

Архітектурна форма

Рослини цього типу мають унікальну форму, що привертає увагу. Зазвичай їх розміщують окремо і не поєднують з іншими рослинами, оскільки вони великі. Вони, як правило, витягують пагони, а не розпускають їх – наприклад, пальми, драцени (Dracena), юки (Yucca), ноліни (Nolina).

Вашингтонія ниткоподібна (Washingtonia filifera) — одна з найкрасивіших пальм. Своєю назвою зобов’язана декоративним «ниткам» – довгим, схожим на волоски, злегка закрученим волокнам, що звисають з краю листя. Досягає близько 10 м у висоту. Має характерний «бочкоподібний» стовбур і дугоподібні, звисаючі, сіро-зелені віялоподібне листя довжиною близько 150 см.
Найкраще він виглядає в простих горщиках, поставлених окремо – тоді добре видно його декоративне листя і стовбур.

Рослина з дерев’янистим габітусом.Фікус тупий (Ficus retusa) популярний завдяки своєму деревоподібному вигляду та дуже високій стійкості до формування. Це дуже популярна рослина для бонсаю. Має декоративний стовбур, що росте в товщину, і розгалужене і надзвичайно декоративне повітряне коріння, що створює фантастичні форми. Добре пристосовується до вирощування у квартирах. Найкраще виглядає у великих дерев’яних горщиках, горщиках бонсай або зі східним візерунком.

квіти

Звичка Вуді

Рослини з дерев’янистим габітусом утворюють головний пагін і розгалужену крону. Вони можуть бути малих або великих розмірів. Найкраще вони виглядають окремо або в композиціях з рослинами одного виду (ліси) – наприклад, фікусом (Ficus retusa), фікусом Бенджаміна (Ficus benjamina), крассулою (Crassula arborescens).

Цікаво  Кімнатні рослини монстера

Фікус (Ficus retusa) популярний завдяки своєму деревоподібному вигляду та дуже високій стійкості до формування. Це рослина, яку дуже часто вибирають для бонсаю . Має декоративний стовбур, що росте в товщину, і розгалужене і надзвичайно декоративне повітряне коріння, що створює фантастичні форми.

Добре пристосовується до вирощування у квартирах. Найкраще виглядає у великих дерев’яних горщиках, горщиках бонсай або зі східним візерунком.

Кімнатні рослини декоративної форми

Кімнатні рослини декоративної форми – кущистий габітус

Рослини з кущистим габітусом складають найбільшу групу серед кімнатних рослин. Вони можуть мати кілька стебел або один, який розгалужується знизу. Бічні пагони ростуть, створюючи округлу або конічну форму.
Спатифіллум (Spatiphyllum) — дуже витривала горшкова рослина, за якою легко доглядати. Він також дуже популярний завдяки своїй красивій білій оболонці суцвіть. Найкраще він виглядає в простих сучасних горщиках і чудово вписується в різні декори та стилі інтер’єру.
Він також має надзвичайні властивості – це одна з рослин з найвищим рівнем очищення повітря у світі. Він видаляє з повітря шкідливі речовини й виділяє чистий кисень, що значно покращує умови життя людей і тварин

квіти

Повзуча звичка

У повзучих рослин зазвичай звисають м’які пагони. У деяких випадках пагони прямостійний, спочатку підіймаються вгору, але в міру зростання вони згинаються і падають, часто повністю закриваючи горщик.

Спаржа периста (Asparagus setaceus) роками була незамінною складовою букетів і букетів, додаючи їм легкості та шарму. У горщиках чудово підходить для прикраси інтер’єру. Найкраще він виглядає в підвісних горщиках або розміщується високо на клумбах або полицях, щоб його пагони могли вільно звисати до підлоги. Він повинен рости у світлому, але не сонячному місці.

Цікаво  Кімнатний мирт догляд, застосування

Влітку їх слід притіняти у другій половині дня, інакше вони стають світло-зеленими, як би зів’ялими, а їх пагони дерев’яніють і дуже легко ламаються.

Кімнатні рослини декоративної форми

Звичка лазити

В’юнкі рослини мають гнучкі стебла. Вони можуть лежати або звисати, але якщо ми забезпечимо їм відповідну опору, вони піднімуться за допомогою вусиків або опорних коренів – наприклад, плющ звичайний (Hedera helix), сциндапсус золотистий (Scindapsus aureus), філодендрон (Philodendron), монстера продірявлена ​​(Monstera deliciosa) – тільки для великих квартир.

Монстера делікатесна (Monstera deliciosa) — одна з найбільших рослин, які використовуються для прикраси інтер’єру. Не підходить для маленьких квартир. Має великі, глибоко розрізані (чим старше, тим більше), серцеподібні, шкірясте листя (у старих листках додатково є отвори на лопаті).

квіти

Кімнатні рослини декоративної форми – висока звичка

Високорослі рослини мають високі гостро загострені листя або пагони. Навіть через кілька років ці рослини не змінюють своєї форми, оскільки не утворюють бічних пагонів – наприклад, сансевієрія гвінейська (Sansevieria trifasciata), сансевієрія циліндрична (Sansevieria cylindrica).

Сансевієрія циліндрична (Sansevieria cylindrica) дуже міцна і витривала. простий у догляді, невибагливий і дуже ефективний, до того ж простий у розведенні.

Це ідеальна рослина для зайнятих і забудькуватих людей, які хочуть мати вдома зелений екземпляр, але не мають часу приділяти йому увагу. Він витримає навіть найгіршу обробку. Сухе повітря, тінь чи яскраве сонце? Неважливо, достатньо поливати її раз на два-три тижні

Кімнатні рослини декоративної форми

Дивіться також: Невибагливі кімнатні квіти

Прокрутити вгору