Головна сторінка » Юка домашня в горщиках – догляд і вирощування
Юка домашня в горщиках

Юка домашня в горщиках – догляд і вирощування

Юка домашня в горщиках. Юка (yucca) – красива рослина, яка добре себе почуває в кімнатних умовах і без проблем переносить домашні умови. Він підкорив серця любителів горщикових рослин насамперед завдяки простоті догляду, а також дуже оригінальному зовнішньому вигляду.

Юка (yucca) – ідеальна кімнатна рослина

Юкка, юка (лат. yucca), також звана юка, належить до родини агавових (Agavaceae). Зустрічається переважно в Північній Америці, Центральній Америці та на Азорських островах. У просторіччі ми часто називаємо це пальмою, але з природної точки зору це не пальма.

Юка відноситься до вічнозелених деревних рослин і має дуже цікаву структуру. Найчастіше він зустрічається у вигляді жорсткого здерев’янілого стебла, з якого ростуть розетки вузьких, загострених і гострих листків. Його кімнатні сорти цвітуть порівняно рідко. Однак квіти садової юки зібрані в довгі й щільні суцвіття білих або кремових «дзвіночків». У природному середовищі юка може досягати до 15 метрів у висоту. У домашніх або садових умовах максимум 2 метри.

Висока і щільна кімнатна юка вважається одним з найелегантніших кімнатних рослин. Завдяки розмірам, яких він може досягати, він найкраще підходить для великих віталень або просторих холів.

Найпопулярніші сорти юки

Юка (yucca) – дуже популярне горшкова рослина, і його часто можна побачити в колекціях як досвідчених квітникарів, так і любителів вирощування кімнатних рослин. Однак мало хто знає, що під назвою «юка» мається на увазі цілих 50 різних видів багаторічних рослин, чагарників і дерев, які в більшості випадків істотно відрізняються за зовнішнім виглядом і розмірами. Домашня юка – лише одне з кількох десятків її облич.

Цікаво  Види кімнатних лілій та загальні правила вирощування

Основними культурами, які вирощуються у квартирах, є:

  • алое юка (Yucca aloifolia),
  • юка (Yucca elata),
  • Юка гватемальська (Yucca guatemalensis), також відома як Yucca elephantipes

А в садах:

  • юка каролінська (Yucca filamentosa),
  • юка рострата (Yucca rostrata),
  • Юкка Глоріоза Варієгата (Yucca Gloriosa Variegata)
Юка домашня в горщиках

Юка домашня в горщиках – як доглядати за домашньою юкою?

Юкка славиться своєю простотою в догляді, тому відмінно підходить в якості кімнатної рослини для початківців квітникарів. Просто задовольняйте його основні потреби, і він винагородить вас красивими зеленими розетками листя.

Юкка: місце розташування – у дикій природі юки ростуть на великих відкритих територіях, наприклад у пустельних преріях. У цих умовах вони забезпечені великою кількістю сонячного світла. У домашніх умовах їх найкраще розмістити в дуже світлому, сонячному місці. Джука відмінно підійде, наприклад, в кімнаті, вікна якої виходять на південь. Якщо помістити його в тінь або півтінь, він дуже швидко почне гинути. При нестачі світла його листя стає блідим і млявим.

Юкка: температура – ​​Юкка походить з дуже теплого клімату. Тому вдома його також слід тримати при високій температурі. Найкраще вона почуватиметься в теплому середовищі (приблизно 22–24 °C), а температура навколишнього середовища не повинна опускатися нижче 15 °C.

Юка: полив – Садову юку потрібно поливати дуже рясно, а домашню – помірно. Влітку їх субстрат повинен бути постійно злегка вологим. Однак будьте обережні щодо переливу. Занадто рясний полив призведе до загнивання коренів. У найспекотніші дні також добре обприскувати листя юки м’якою водою. Взимку ж поливати рослину можна набагато рідше, але так, щоб ґрунт не пересихав.

Цікаво  Традесканція кімнатна рослина

Юкка: субстрат – Юкку можна успішно висаджувати в універсальний ґрунт або в спеціальний ґрунт, призначений для цієї групи рослин. Найкраще почувається на легкому слабокислому (pH = 5,0–6,0) ґрунті. Щоб забезпечити найкращі умови, можна змішати дернову землю, листову землю і пісок в рівних кількостях.

Юкка: пересадка – для юк не потрібно щороку купувати новий горщик. Навесні достатньо замінити лише верхній шар ґрунту. Молоді рослини слід пересаджувати кожні два роки, старші навіть три-чотири роки, або коли їх коріння повністю заповнять горщик.

Юка: підгодівля – У період вегетації юку варто підгодовувати комплексним добривом для зелених рослин раз на два тижні. У період спокою (тобто приблизно з кінця вересня до кінця лютого) не слід удобрювати.

квіти

Розмноження юки домашньої

Найкраще розмножувати юку навесні, на початку вегетації. Для цього береться живець пагона у вигляді молодої листової розетки (який потрібно відрізати від стовбура ножицями або ножем). Кінчик варто занурити в укорінювач, а потім вставити в ямку, зроблену в субстраті для розсади (суміш торфу і піску 2:1).

Найкраще розмістити розсаду юки у світлому місці, але трохи далі від прямих сонячних променів. Їх потрібно постійно поливати. Через місяць вони готові до пересадки в більші горщики.

Інший спосіб розмноження юки – взяти живець і потім занурити його у воду. Тоді її висаджують у ґрунт лише тоді, коли вона пустить коріння.

Не забувайте кожен раз змащувати місце, куди береться саджанець, деревним вугіллям.

Юка домашня в горщиках – які хвороби вражають юку?

Юки не дуже хворобливі рослини. Вони також відносно стійкі до різних шкідників. Найпоширенішою причиною відмирання юки є недостатнє освітлення або надмірне зволоження коренів. Як його розпізнати?

Цікаво  Жасмін кімнатний догляд

Якщо ділянка юки занадто освітлена (наприклад, на підвіконні південного вікна), то листя рослини починає жовтіти або буріти, а потім засихати. Якщо коріння рослини перезволожені, листя знебарвлюється і стає млявим.

Після того, як ці два фактори виключені, варто перевірити, чи не було рослина атакована якоюсь хворобою. Це може бути, наприклад:

  • Бактеріальна гниль юки м’яка – це інфекційне захворювання. Проявляється побурінням листя і виділенням рослиною неприємного запаху. Вилікувати практично неможливо. Уражену рослину необхідно викинути, а інші юки, що стоять навколо, обприскати спеціальним захисним засобом.
  • Гниль юки – захворювання, викликане грибами. Це проявляється через потемніння колоди від основи вгору. На пізніх стадіях захворювання кора стовбура починає розтріскуватися, а потім відпадає від стовбура. На ранній стадії рослину можна врятувати обприскуванням і внесенням в ґрунт захисного препарату. Якщо юка майже повністю покрита міцелієм, її слід викинути.
  • Плями на листках юки – якщо виключити сонячні опіки, то можна запідозрити, що плями на листках свідчать про антракноз. Потім уражене листя необхідно видалити, а решта кілька разів обприскати захисним препаратом.

Підбивати підсумки, можна сказати, що юку не складно виростити, але потрібно забезпечити їй відповідне сонячне і тепле місце. Також важливий полив, бо не можна допускати пересихання ґрунту в горщику. Юки чудово підходять як горщикові рослини, які прикрашають великі й світлі інтер’єри.

Дивіться також: Кімнатна троянда догляд

Прокрутити вгору