Головна сторінка » Кімнатна лілія догляд
Кімнатна лілія догляд

Кімнатна лілія догляд

Кімнатна лілія догляд. Лілії належать до найкрасивіших квітів, тому ми любимо вирощувати їх у наших садах. Однак лілії в горщиках все частіше з’являються на ринку, і хоча вони поки не надто популярні, варто придивитися до них уважніше, бо цей вид вирощування може виявитися дуже цікавим.

Кімнатна лілія догляд – лілія в горщику

Для контейнерного вирощування підходять лілії низькорослих і карликових сортів практично всіх видів і груп цих рослин, в тому числі:

  • азіатські лілії,
  • східні лілії,
  • гібридні лілії.

Деякі лілії після цвітіння можна перенести в ґрунт , де вони залишаться назавжди (наприклад, азіатські лілії), інші, через погану морозостійкість, доведеться зберігати на зиму в прохолодному темному приміщенні (бл. 2 лілії). -5°C).

Вирощувати лілії в контейнерах не представляє особливої ​​праці, але якщо ми хочемо насолоджуватися красою їх квітів не один сезон, нам слід за ними правильно доглядати.

Кімнатна лілія догляд

Вибираєте місткість і субстрат для горщикових лілій?

Перш за все, лілії потрібно забезпечити відповідним горщиком і субстратом. Місткість повинна бути високою і досить широкою, тому що цибулини лілій великі й створюють потужну кореневу систему. Тому для вирощування однієї цибулини слід призначати один горщик діаметром 10-12 см, а в більшій місткості діаметром приблизно 17-20 см можна посадити три цибулини. На дні горщика повинні бути великі отвори, щоб стікала зайва вода від поливу.

Цікаво  Кращі квіти для ванної кімнати

Ідеальний ґрунт для лілій повинен бути родючим, багатим гумусом, водопроникним і постійно злегка вологим. Але він не може накопичувати воду, оскільки це призведе до загнивання цибулин. Його pH також слід регулювати відповідно до вимог певного виду рослин, тому що азіатські лілії очікують слабокислого або нейтрального ґрунту (pH приблизно 5,5-6,5/7), тоді як східні лілії віддають перевагу більш кислому ґрунту (pH приблизно 5,5). . Рослинам також необхідно забезпечити достатню кількість світла, але їх слід захищати від прямих сонячних променів.

Кімнатна лілія догляд – підживлення лілій в горщику

Оскільки лілії, які вирощуються в горщиках, мають набагато менше ґрунту, ніж ті, що вирощуються в землі, у вегетаційний період їх слід підгодовувати добривами, призначеними для квітучих рослин або цибулин квітів, але в менших дозах, щоб уникнути засолення ґрунту. Однак якщо ґрунт, в яку вони були посаджені, вже містив добрива, лілії не потрібно підгодовувати в даний сезон.

Цікаво  Кімнатні квіти бегонія
квіти

Як доглядати за ліліями в горщиках, щоб вони красиво цвіли

Найкрасивіші лілії виглядають під час цвітіння, але згодом їхня краса в’яне, коли квіти в’януть і залишають лише листя. Попри те, що вони виглядають не особливо вражаюче, ви не повинні припиняти догляд за ними, щоб вони знову зацвіли наступного сезону. З рослин видаляють тільки відцвілі суцвіття, а горщик з пагонами ставлять в дуже світле місце, регулярно поливаючи протягом сезону.

Восени всихають пагони необхідно зрізати, а горщик з цибулинами перенести в прохолодне темне приміщення, де вони будуть зимувати. Особливо це важливо для східних лілій, які не можуть зимувати в землі, але таким же чином можна зберігати цибулини інших лілій, вирощених у горщиках. У сортів і груп лілій, які мають достатню морозостійкість (наприклад, азіатські лілії), цибулини також можна вийняти з горщика разом із землею і висадити в саду, де вони будуть далі культивуватися.

Цікаво  Кімнатні квіти калачики – рослина з лікувальними властивостями.

Якщо ми вирішуємо залишити лілії на зиму в кімнаті, час від часу їх слід поливати дуже обережно, але настільки, щоб субстрат не пересихав повністю (він повинен бути лише злегка вологим). Занадто інтенсивний полив при низьких температурах швидко приведе до загнивання цибулин, а повне висихання ґрунту може призвести до засихання рослин.

Кімнатна лілія догляд

Ранньою весною (у березні) цибулини пересаджують у горщики трохи більшого розміру, наповнюють свіжою землею і переносять у тепле світле місце. Також відновлюється систематичний полив рослин. Лілії чудово виглядають у контейнерах, але їх не можна залишати в приміщенні довше, ніж це необхідно (тільки до стабілізації зовнішньої температури навесні), оскільки вони не є кімнатними рослинами за своєю природою і краще приживатимуться на балконі чи терасі, ніж удома.

Дивіться також: Кімнатна рослина лілія миру

Прокрутити вгору