Головна сторінка » Догляд за кімнатними квітами восени й взимку
Догляд за кімнатними квітами

Догляд за кімнатними квітами восени й взимку

Догляд за кімнатними квітами восени й взимку. Догляд за рослинами в горщиках восени й взимку може бути непростим завданням для любителів зелених насаджень в домашніх умовах. Тоді умови в кімнатах радикально змінюються. Температура підвищується, і повітря стає надзвичайно сухим або – якщо квартира недостатньо добре провітрюється – занадто вологим. Опалювальний сезон негативно позначається не тільки на шкірі, носових пазухах і кон’юнктиві домочадців, а й на стані зелених мешканців. Бо правильно доглядати за кімнатними квітами, коли на вулиці дощ або сніг? На які кімнатні рослини варто звернути особливу увагу? І чи мають шанс правильно доглянуті квіти позитивно вплинути на мікроклімат у квартирі в осінньо-зимові місяці? Про все це ви можете прочитати в статті нижче.

Як часто потрібно поливати рослини в горщиках восени й взимку?

Як виявилося, суха земля в горщику в осінньо-зимовий період краще, ніж «перезволожити» рослину. Відповідно до колообігу природи багато кімнатні квіти, як і вуличні, переходять у т.зв стан спокою, що значно знижує їх потребу у воді. Згідно з рекомендаціями, полив потрібно обмежити.

Влітку тверда земля в горщику – явний сигнал про те, що рослину потрібно полити. В осінньо-зимовий період слід виходити з того, що кімнатні квіти потрібно поливати в середньому раз на два тижні, і чим нижче температура в кімнаті, тим рідше потрібно використовувати лійку. Це правило не поширюється тільки на рослини, вегетаційний період яких припадає на зимові місяці. Інше питання – внесення добрив. Як стверджують фахівці, осінньо-зимовий період не сприятливий для підживлення рослин, як і весняно-літній. Однак для підтримки рослин можна використовувати рідкі добрива або так звані добрива в невеликих дозах. пролонгованої дії. Однак спочатку добриво слід ретельно адаптувати до харчових потреб виду, який розводять.

Цікаво  Квітка антуріум (Anthurium). Догляд і полив

Освітлення і догляд за рослинами в горщиках восени й взимку

Домашні квіти, навіть найменш примхливі, люблять світло. Звичайно, вони не завжди віддають перевагу найбільш сонячним місцям, але природні промені світла, що проходять через вікно, залишаються необхідними для процесу фотосинтезу, який відбувається в клітинах рослин. Під час осінніх і зимових холодів дні стають значно коротшими, а сонце «відходить» і світить слабше. Це означає набагато менше природного освітлення в приміщенні, а отже – несприятливі умови для багатьох кімнатних квітів, особливо зі світлими й строкатими листками.

Брак світла може спричинити, серед іншого: мляві стебла, розріджене листя або повне їх опадання. Тому, щоб забезпечити квіти максимальною кількістю світла, їх слід розміщувати ближче до вікна – бажано того, яке виходить на південний схід. Крім того, варто відмовитися від важких портьєр або штор з щільним плетінням. Пил, що осідає на листках, також не йде на користь кімнатним рослинам. Тому намагайтеся регулярно обприскувати рослини водою або протирати їх листя вологою ганчіркою. Якщо ваша квартира темна «від природи», можна спробувати підсвітити штучним світлом найвибагливіші рослини. Для цього відмінно підійдуть ртутні, натрієві або люмінесцентні лампи.

Догляд за кімнатними квітами

Догляд за кімнатними квітами – відповідна температура для кімнатних рослин восени й взимку

Не всі знають, що температуру повітря в будинку потрібно регулювати відповідно до кількості світла, яке потрапляє на рослини в горщиках. Тому, оскільки в осінні та зимові місяці у квартиру потрапляє набагато менше повітря, температуру слід знизити – як пропонують експерти – бажано приблизно до 18-20°C. На жаль, така температура у квартирі залишається некомфортною для домочадців, особливо теплолюбних. Так що ж робити з чутливими до високих температур квітами, наприклад, азалією?

Цікаво  Амазонська лілія - ​​Eucharis amazonica

Як радять досвідчені заводчики, найкраще перемістити їх у більш прохолодні приміщення (наприклад, на веранду або засклений балкон), а якщо це неможливо, то обов’язково ближче до вікон, наприклад, на підвіконні (якщо немає). радіатор внизу). Однак якщо ви тільки плануєте оформити зелений куточок у своєму будинку і не хочете сильно турбуватися про регулювання температури під рослини, вибирайте жаростійкі види. Вони можуть включати, серед іншого: туї, аспідістрії високої та драцени дереми. Також добре підійде ехмея стрічкова або трава Штернбергера .

квіти

Вологість повітря восени й взимку і вирощування горшкових рослин

Опалювальний сезон – це період, коли вологість повітря у квартирах значно знижується, що робить його непридатним для кімнатних квітів. Щоб трохи збільшити його, можна скористатися перевіреними домашніми способами, наприклад, поставити миски з водою на радіатори або повісити на них спеціальні керамічні місткості для води. Також чудовою ідеєю буде поставити горщики на підставки, заповнені дрібними садовими каменями. У підготовлений піддон налийте воду, яка буде випаровуватися і підвищувати вологість повітря навколо рослини. Таким чином ущільнений ґрунт у горщику також стане більш пухким. Перевіреним методом також є професійні електричні зволожувачі повітря та спринклери для рослин.

Цікаво  Кімнатний нарцис як за ним доглядати?

Догляд за кімнатними квітами – хвороби кімнатних квітів восени й взимку

Трапляється, що осінньо-зимовий період сприяє розвитку хвороб кімнатних рослин. Вони можуть включати, серед іншого: грибок на домашніх квітах, цвітіння на ґрунті в горщиках або сіра пліснява. Кімнатні квіти особливо схильні до них, якщо їх поливати занадто рясно. У першому випадку рослини швидше за все були уражені борошнистою росою. Якщо ви помітили білий борошнистий наліт на листках, обприскайте рослину 2-3 рази спеціальним протигрибковим засобом. Повторюйте операцію кожні 7-10 днів. При появі нальоту на ґрунті припиняють полив рослини. Після висихання ґрунту замініть приблизно 2-3 см ґрунту свіжим і обприскайте засобом проти цвілі. Іншою ідеєю домашнього приготування може бути харчова сода. Харчова сода проти цвілі в каструлі працює чудово!

Догляд за кімнатними квітами

Зелені мешканці – справжній скарб у наших квартирах! Кімнатні квіти фотосинтезують, тобто використовують вуглекислий газ для виробництва кисню. Крім того, вони можуть підвищувати вологість у занадто сухих приміщеннях і негативно іонізувати повітря, що позитивно позначається на здоров’ї домочадців. Під час опалювального сезону, який не обов’язково сприятливий для нашого стану і наш імунітет значно знижений, це залишається особливо важливим! Тож пам’ятайте, що рослини в горщиках – це не лише гарна прикраса, а й заспокійливий засіб для здоров’я.

Дивіться також: Кімнатна рослина заміокулькас

Прокрутити вгору