Головна сторінка » Кімнатні квіти для зайнятих людей
Кімнатні квіти для зайнятих людей

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Кімнатні квіти для зайнятих людей – ви любите квіти, але ви зайняті й не маєте часу за ними доглядати? Ось кілька залізних, надійних і красивих квітів спеціально для вас. Всі вони добре переносять нестачу світла і води й майже «само обслуговуються».

Домашні кімнатні квіти

Вдома їм нелегко, особливо в опалювальний сезон. Центральне опалення сушить повітря і надмірно нагріває його. Восени й взимку мало світла, що ускладнює життя багатьох видів кімнатних квітів. Проте є рослини, яким такі умови не шкодять – саме їх варто обирати для наших теплих квартир.

квіти

Кімнатні квіти – Сансевієрія (Sansevieria)

Кімнатні квіти для зайнятих людей – сансевієрія (Sansevieria)


Утворює довге (1 м заввишки) листя шаблеподібної або циліндричної форми. Любить півтінь і водопроникний, злегка вологий ґрунт з піском.

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Кімнатні квіти для зайнятих людей – каланхое (Kalanchoe)

Він утворює невеликі скупчення (10-30 см заввишки), які цвітуть білим, жовтим, оранжевим, рожевим або червоним кольором. Багато сортів мають махрові квітки, що нагадують маленькі трояндочки. Любить добре освітлені розсіяним світлом місця і не надто вологий перегнійний ґрунт.

квіти

Домашні кімнатні квіти – драцена (Dracena)

Залежно від виду і сорту, листя вужчі або ширші, часто з білими або жовтими смугами. В наявності невеликі рослини (50 см) і значні дерева (1,5-2 м). Може стояти на сонці й в півтіні. Любить не надто вологий ґрунт з піском і глиною.

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Квітучі кімнатні квіти – ехмея (Aechmea)

Це епіфіт – живиться не з ґрунту, а з повітря. тому особливих вимог до підкладки немає. Його роль зводиться до утримання рослини у вертикальному положенні. Він також повинен забезпечувати вільний доступ повітря до коріння, тому найкраще додати в нього жменю торфу. Ехмея не вимагає харчування або рясного поливу. Віддає перевагу вологий ґрунт, але переносить більш тривалу посуху. Полив можна обмежити вливанням (щотижня) невеликої кількості води в лійку листової розетки. Зверніть увагу, що розетки ехо після цвітіння гинуть. Проте поруч ростуть інші. Щоб вони зацвіли, найкраще з травня по вересень тримати рослину на вулиці, в півтіні.

Його розетка має висоту 50-60 см, а суцвіття виступає над нею приблизно на 30 см. Любить напівзатінені місця, водопроникний ґрунт і полив у воронку, утворену листям біля їх основи.

Цікаво  Кімнатна рослина заміокулькас
квіти

Кімнатні квіти для зайнятих людей – джука (Юка)

Рослини продаються у вигляді розеток, що ростуть з товстих стовбурів. Вони можуть досягати 50-200 см у висоту. Любить сонячні й напівтінисті місця і рідко зволожений ґрунт з глиною і піском.

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Кімнатні квіти для зайнятих людей – аглонема (Aglaonema)

Утворює кущі висотою 40-80 см. Має багато сортів з різними малюнками сірих плям на листі. Любить півтінь і гумусний ґрунт.

квіти

Кімнатні квіти для зайнятих людей – крассула

Створює гіллясті кущисті форми. Є рослини висотою 20-60 см. Любить сонячні місця і рідко полив, водопроникний ґрунт з піском і глиною.

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Кімнатні квіти для зайнятих людей – ноліна (Nolina)

На пагоні росте шлейф з вузьких листочків, потовщених біля основи. Висота може бути 50-150 см. Любить сонячні й напівзатінені місця і майже сухий ґрунт з піском і глиною.

квіти

Кімнатні квіти для зайнятих людей – шефлера (Schefflera)

Гербелла деревоподібна добре росте у світлому і напівтінистому приміщенні (ряболисті сорти вимагають більше світла). Однак на південному підвіконні її слід притіняти – яскраве сонячне світло викликає жовтіє листя. Шефлера задовольнить стандартний субстрат для кімнатних рослин і помірний полив. Примірники, вирощені впритул до нагрітого радіатора, необхідно час від часу поливати.

Його складні пальчасте листя рівномірно покривають стебло. Висота може досягати 40-200 см. Любить півтінь і перегнійний, не дуже вологий ґрунт

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Кімнатні квіти для зайнятих людей – заміокулькас (Zamioculcas)

Утворює куртини з товстих пагонів, вкритих м’ясистим листям. Висота може досягати 30-150 см. Любить півтінь і перегнійний, майже сухий ґрунт.

квіти

Назви кімнатних квітів: Аспидистрия троянда

Витримує занадто сухе або вологе повітря, перепади температур і недостатнє освітлення. Крім того, він стрімко зростає. У рослини лише одна вимога: земля в горщику не повинна сильно пересихати. Навесні й на початку літа аспидистру можна підгодовувати добривами для кімнатних рослин. Також час від часу варто протирати його листя мокрою ганчіркою, щоб видалити пил і некрасиві плями від жорсткої води. Ми пересаджуємо рослину лише тоді, коли коріння перестане поміщатися в горщику.

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Кімнатні квіти для зайнятих людей – драцена Деременська

Його слід зберігати при кімнатній температурі (20-25°C) і в досить світлому місці (але не під прямими сонячними променями), трохи далі від радіатора. Запорука успішного вирощування – правильний полив. Давайте наллємо в горщик води стільки, щоб ґрунт був вологим, а не мокрим. Найкраще драцена росте в готовій суміші для пальм і драцен. Пересаджуємо раз на рік, замінюючи старі екземпляри тільки з верхнім шаром ґрунту.

Цікаво  Багаторічні квіти для балкону
квіти

Тіньолюбні кімнатні квіти: трава Штернбергера

Це одне з найменш вибагливих горшкових рослин. Протягом року поливаємо помірно (з лютого по вересень трохи рясніше). Рослина добре розвивається на універсальному ґрунті для домашніх квітів, а при підгодівлі універсальним добривом для горшкових рослин росте пишніше. Ми пересаджуємо його навесні, коли коренева грудка вже не поміщається в горщику. Навесні й влітку трава дає довгі столонічні пагони. Зрізаємо їх, укорінюють у воді й садимо в горщики.

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Домашні квіти: Пандан Вейча

Виростає до 3 метрів у висоту, тому підходить тільки для великих інтер’єрів. добре росте у світлих і напівзатінених місцях, в стандартній суміші для горшкових квітів (можна додати жменю глини) Пандан дуже швидко росте, тому ненажерливий – навесні й влітку варто підгодовувати добривом для квітучих рослин (препарат для зелених видів призведе до зникнення смуг на листках). З часом рослина створює відростки, які можна вкоренити. Вся робота виконується в рукавичках – пандан має колючки по краях листя!

квіти

Кімнатні квіти для зайнятих людей – еpipremnum aureus

Ця дивовижна ліана (досягає кількох метрів у довжину) здавна відома як сциндапсус. Найбільш пишно і здорово росте в освітлених місцях; відсутність світла призводить до зникнення дивовижних змін кольору на його строкатих зелено-жовтих листках. Він може змінюватися вздовж пластикової підставки, обгорнутої кокосовим волокном (це місце зберігання вологи, яка просочується з горщика). З віком він дає все більше і більше листя. Епіпремнум легко розмножити фрагментами пагонів.

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Кімнатні квіти: Аглонема мінлива

Здорово росте в більшості умов, добре переносить низьку вологість повітря (але в дуже сухих приміщеннях краще обприскувати). Підходить для місць з меншою освітленістю – за винятком ряболистих сортів, які в таких умовах можуть втратити малюнок на листі. Добре буде працювати й на сонячному підвіконні. Аглонема переносить більш низькі температури (навіть 10°C), але краще вирощувати її в більш теплих приміщеннях. Поливають рослину помірно (земля завжди повинна бути злегка вологою). Підживлюємо рідкими добривами кожні два тижні.

Цікаво  Кімнатні квіти калачики – рослина з лікувальними властивостями.
квіти

Квітучі кімнатні квіти: мексиканський рео

Рео мексиканське – тропічна рослина з ефектними зелено-червоним листям. Їх довжина може досягати пів метра! Найкраще положення для рео – напівзатінені або світлі місця. Як надлишок сонця, так і його недолік призводять до того, що листя починає втрачати свій чудовий колір. Протягом року температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 18°C. Рео буде вдячний за підживлення (навесні й влітку 1 раз на тиждень, восени й взимку 1 раз на місяць). Занадто сухе повітря може призвести до побуріння листя. Рео має тільки один недолік – з часом він може втратити свою гарну форму. Однак їх можна омолодити – достатньо вкоротити верхівку на 5-8 см (над листковою брунькою), укоренити у воді й посадити в горщик, і з неї виросте нова рослина.

Кімнатні квіти для зайнятих людей

Квіти для будинку: Більбергія поникла – красива взимку

Цвіте з кінця літа до зими привабливими пониклими колосами суцвіть. Любить світлі місця, але не надто багато сонячного світла. Літ може проводити в напівзатіненому куточку тераси або балкона. влітку поливаємо трохи рясніше, ніж взимку, бажано відстояною або дощовою водою; не забудьте налити трохи води в лійку листової розетки. Більбергія, підгодована кожні два тижні (взимку раз на місяць) добривом для кімнатних рослин (в концентрації, удвічі від рекомендованої в інструкції), буде рости пишніше. Пересаджуємо кожні три роки, навесні.

Кімнатні квіти на е

 • Ехінопсис (Echinopsis)
 • Ехмея, ехмейська стрічка, ехмея
 • Епіфіллум (Epiphyllum)
 • Есхінантус – Eshinantus
 • Ехеверія – Ехеверія
 • Еустома – Eustoma grandiflorum

Кімнатні квіти для зайнятих людей – зелено листяні назви

Будь-який інтер’єр виграє від наявності рослин. Великі зелені плями в ландшафті вітальні – привід для справжньої гордості. Ми зібрали для вас список рослин, за якими легко доглядати.

 • алоказия
 • плющ
 • епіпремнум
 • пальмові дерева,
 • папороті
 • філодендрон,
 • монстера
 • фікус
 • стреліція
 • Спатифіллум
 • сциндапсус
 • Шфлер
 • кротон
 • бегонія королівська
 • маранта
 • Калатея
 • кордиліна
 • заміокулькас
 • трава

Дивіться також: Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста

Прокрутити вгору