Головна сторінка » Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста
Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста

Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста

Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста – шефлера туя? Хто хоче мати рослину, схожу на дерево, повинен вибрати шефлеру. Має прямостійну форму і декоративне листя, схоже на парасольки. Шаффлера вважається середньою рослиною, що означає, що він має помірні вимоги в різних аспектах. Завдяки цьому за ним легко доглядати, і це, крім краси, зробило його популярним.

Де росте шефлера в природі

Шефлера в природі зустрічається в Австралії, Тайвані, Новій Гвінеї та на островах Нової Зеландії. У дикій природі це вражаюче дерево висотою до 40 м. Червоні квіти Шефлера порівнюють з восьминогом – на жаль, в домашніх умовах цей вид не цвіте. Так відбувається у шефлери, але її квіти не такі ефектні. Ботаніки відносять шефлери до сімейства аралієвих.

Магазин дерев Шеффлера

Шефлери, що продаються у квіткових магазинах, схожі один на одного. Купуючи їх, ми в основному звертаємо увагу на колір листя, адже саме цим окремі сорти зазвичай відрізняються один від одного. Не всі знають, що у квартирах вирощують три види цих рослин.

Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста – деревоподібна

Декоративну цінність цієї рослини становлять його пальчасті, як правило, двоколірні листя, що нагадують парасольки. Шефлера процвітає при кімнатній температурі, її легко вирощувати. Любить вологе повітря. Ви можете окропити його і зробити його листя блискучими. Його ціна залежить, звичайно, від розміру саджанця.

Шефлера – горшковий вид квітки

В основному культивують три види шефлери: арборікола й актинофіла елегантна та їх різновиди, часто з двоколірним листям. Люблять багато розсіяного світла (найбільше його потребують кольорові сорти). Їм підходить температура 18-20 градусів за Цельсієм і багатий гумусом постійно помірно вологий ґрунт.Шефлера підходить як для гідропонного вирощування, так і для формування бонсай.

Шефлера гостролиста

Найбільш що вражає є Шеффлера актинолистна, також відома як зонтична рослина. Він може рости до стелі й має велике листя, яке за хороших умов може досягати 25-30 см. Окремі листки мають гострі кінці, їх кількість може коливатися від 3 у молодих рослин до 15 у старих. Цей вид вимагає багато місця, оскільки виростає до 1,5 м в ширину.

Цікаво  Квітка антуріум (Anthurium). Догляд і полив

Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста – туя

S. arbicola має більш вузький габітус, тому їй достатньо навіть невеликого куточка у квартирі. Багаторічні екземпляри досягають у висоту близько 2 м. Листя цього виду більш овальні, ніж у зонтичних, і мають напівкруглі кінчики.

Сорти Шефлера

Обидва види, згадані вище, зустрічаються в численних різновидах, особливо у випадку туї. Багато з них (наприклад, «Trinette», «Janine», «Gerda») мають жовті або білі плями на листі. Деякі, такі як «Compacta» і «Gold Capella», відрізняються вузьким габітусом.

Шефлера елегантна

Schefflera elegantissima – третій вид. Раніше вона називалася дизиготека, але ботаніки включили її в рід Шефлера. Його легко відрізнити за зубчастим вузьким листям, які роблять його легким, а його крона здається мереживною.

Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста Квітка Шефлера

У домашніх умовах шефлера не цвіте. Декоративно виглядають сорти зі строкатим листям, наприклад «Трінетт» або «Голд Капела».

Догляд за деревом шефлера

Гербелла деревоподібна добре росте у світлому і напівтінистому приміщенні (ряболисті сорти вимагають більше світла). Однак на південному підвіконні її слід притіняти – яскраве сонячне світло викликає жовтіє листя. Шефлера задовольнить стандартний субстрат для кімнатних рослин і помірний полив. Примірники, вирощені впритул до нагрітого радіатора, необхідно час від часу поливати.

Розмноження шефлери

Верхівка і живці пагонів.

Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста Хвороби

Найпоширенішими хворобами й шкідниками шефлери є: борошнистий червець, щитівка, павутинний кліщ, попелиця.

Вирощування шефлери

Яка земля для шефлера

Глинистий або торф’яний ґрунт.

Найкраще місце для шефлера

Багато розсіяного світла, виносить злегка затінені місця. Кімнатна температура влітку. Температура взимку 13-18°C (18°C для сортів зі строкатим листям).

Вологість повітря

Збризкуйте м’якою водою двічі на тиждень цілий рік. У спекотну погоду ми щодня туманимо. Поставте горщик на підставку із зануреними у воду камінчиками. Провітрюємо вище 27°C.

Цікаво  Вазон лілія – що варто знати про вирощування на балконі?

Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста Полив

Влітку поливаємо 2-3 рази на тиждень, щоб ґрунт був постійно вологим, а взимку – 1 раз на тиждень.

Підживлення шефлери

З березня по вересень кожні два тижні удобрюйте рослину одним із поживних речовин для видів з декоративним листям.

Обрізка шефлери

Пагін потрібно обрізати на 20 см, а не на 15 см (на ньому повинні бути кілька сплячих вічок) і з цього моменту починати пересадку. Звичайно, на дно горщика потрібно додати трохи дренажу, а зверху шар універсальної землі. Вставляємо кореневу грудку і засипаємо боки землею. Постукуємо по горщику, щоб шари добре розташувалися, злегка притискаємо пальцями й поливаємо.

Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста Омолодження

Якщо шефлера виростає до стелі, її потрібно омолодити, зрізавши кінчик на кілька десятків сантиметрів від верхівки. Отриманий таким чином живець можна укоренити для отримання нової рослини. Найбільш швидко вкорінюються живці – саджанці. Варто використовувати препарат для укорінення хризантеми гостролистої та дизиготеки.

Шефлер догляд

Очищаємо листя, обприскуючи їх і користуючись ополіскувачем раз на місяць. Для високих рослин може знадобитися кілок. Щоб розгалужити рослину, обрізаємо верхівки пагонів. Якщо у рослини витягнулися стебла, це означає, що температура занадто висока – перемістіть рослину в прохолодне і провітрюване місце. Своєю чергою, зміна кольору строкатого листя є результатом занадто темного місця.

Шефлера актинолиста і шефлера гостролиста – пересадка

При пересадці шеффлери, особливо старої, можна вкоротити рослину. Якщо коріння здорові, їх краще не обрізати, а використовувати горщик трохи щобільше, в якому досі росла шефлера.

Щоб сплячі бруньки вийшли з пагона, пагін потрібно часто кропити, а ще краще накрити на деякий час прозорим ковпаком з фольги. Новий приріст повинен з’явитися в березні. Потім слід зняти плівку і почати підгодовувати рослину добривом для зелених порід.
Відрізану частину не варто викидати повністю. З облиственої верхівки варто зробити саджанець-два. Він повинен бути довжиною в кілька сантиметрів і включати 2-3 вузли. Найнижчі листки необхідно видалити, щоб залишився шматок пагона, який можна помістити в землю.

Цікаво  Кімнатні квіти з назвами

Верхню верхівку потрібно видалити, відщипнувши її (тобто нігтями зрізавши приблизно 0,5 см наймолодшої частини пагона).

Варто обробити нижню частину саджанця препаратом для вкорінення трав’янистих живців. Субстратом повинен бути вологий пісок або суміш піску і торфу. Їх можна насипати у звичайний горщик, але краще використовувати невелику домашню теплицю, де легко підтримувати високу вологість повітря.

Палицею зробіть в субстраті поглиблення на 2-3 см і помістіть туди саджанець. Притискаємо його пальцями. Посипте його і (якщо він не в теплиці) оточіть мінінаметом з фольги, який можна підтримувати на дузі з дроту, зігнутої в дугу. Помістіть місткість в тепле світле місце.

Живець повинен укоренитися приблизно через 3 тижні. Потім його слід пересадити у звичайний ґрунт.

Живець стане в пригоді, якщо спроба омолодити старий пагін закінчилася невдачею. А якщо з обох (пагону і саджанця) виростуть дві молоді рослини, можна комусь подарувати одну.

Хвороби туї

Рослина сповільнюється в рості, жовтіє листя, загниває основа пагона і коріння – гниль. Рослину виймаємо з горщика, обрізаємо гнилі коріння і пересаджуємо у свіжий ґрунт. Поливаємо одним із препаратів: Aliette, Bravo або екологічним Biosept. Профілактично обмежуємо полив.

На листках з’являються коричневі й чорні плями, що розширюються, листя опадає – альтернаріоз. Обприскати рослину Дитаном або Гварантом.

Листя жовтіє й опадає. На їх нижньому боці можна побачити ніжні павутинки – павутинного кліща. Ми боремося з ними карате або нісоруном. Також корисні ґрунтові палички Provado Combi Pin або Tarcznik.

Рослина має потовщення довжиною 0,3-0,5 см, а листя вкрите липким виділенням – чашечками або щитками. Обприскати рослину Конфідором або Моспіланом і помістити в землю палички від шкідників.

Дивіться також: Гузманія (Guzmania) Догляд вдома

Прокрутити вгору