Головна сторінка » Кімнатні квіти герань
Кімнатні квіти герань

Кімнатні квіти герань

Кімнатні квіти герань. Герань – прекрасна рослина, яка прикрашає багато володінь в Україні. Його унікальний рожево-цитрусовий аромат освіжає в спекотні дні. Однак його вирощування вимагає правильного догляду. Якщо ви хочете дізнатися, як обрізати герань і чому жовтіє листя на улюбленій рослині, прочитайте наш короткий посібник!

Як виглядає герань? – основні відомості про завод

Герань – багаторічна кімнатна рослина, яку також називають ангіною. Як виглядає герань? Має світло-зелене листя, вкрите залозистими волосками, і світло-рожеві квітки. Ця рослина має не тільки естетичну цінність – її запах сильно впливає на почуття. Крім того, ефірні масла, що містяться у квітках герані, мають антибактеріальні та противірусні властивості.

Масла герані використовують для лікування захворювань дихальних шляхів – вони містяться в ліках проти застуди, синуситу, а також від шкірних інфекцій, таких як вугрі, лупа, розтяжки. Крім того, масла від стенокардії позитивно впливають на лікування ревматизму, порушень кровообігу та багатьох інших захворювань.

Коли й чи потрібно взагалі обрізати герань? Поради

Ангінтус не надто вибаглива рослина, звідси великий інтерес садівників до герані. Повсякденний догляд в принципі не потрібен. Однак одна з найважливіших потреб цієї рослини – розташувати її таким чином, щоб вона мала якомога більше доступу сонячного світла. Найкраще місце для хворого на ангіну – підвіконня, що виходить на схід або захід.

Цікаво  Кімнатні рослини кактусові - види, догляд, полив.

Через те, що герань – багаторічна рослина, її потрібно правильно зберігати до наступного сезону. Якщо влітку горщик з ангіною можна виставляти на вулицю, то взимку його слід поставити в приміщення, де температура становить приблизно 10-15 градусів за Цельсієм. Такі умови сприяють появі рясних сходів в наступному літньому сезоні.

Герань любить універсальний ґрунт. Однак варто стежити, щоб він не був занадто компактним – під час поливу він може перелитися. Однак надлишок води може призвести до розвитку грибкових захворювань.

Розмножувати герань ангинку можна з весни до осені. Вирощування молодих пагонів передбачає їх збирання та укорінення, створення пагонових живців. Вибираючи пагін для розмноження, використовуйте довгий і здоровий. Помістіть його в воду і дочекайтеся, поки воно пустить корінці. Коли ви їх помітили, значить, початок рослини пора пересаджувати в ґрунт.

Однак пам’ятайте, що не варто вибирати занадто великий горщик. Найкраще посадити рослину в невелике укриття. Потім, у міру зростання, пересадити в більшу. Посадка рослини в занадто великий горщик призводить до того, що росте коріння, а не крона, і його правильний розвиток порушується.

Поливати герань прямо в землю не можна – воду потрібно наливати в блюдце, щоб коріння вбирали стільки води, скільки їм потрібно Догляд за рослиною полягає не тільки в поливі. Герань також вимагає обрізки. Як обрізати герань? Перш за все – регулярно!

Цікаво  Кімнатна рослина лілія - вирощування лілій в горщику

Кімнатні квіти герань – як обрізати герань? – екскурсовод

Регулярна обрізка герані допомагає зберегти рослину в хорошому стані. Інакше на ньому залишаться засохле листя. Верхівка рослини потребує особливої ​​уваги навесні і її необхідно доглядати. Це гарантує привабливу форму крони. Обрізаючи герані, дійте дуже акуратно, бажано буквально «прищипуючи» верхівки пагонів. Ця діяльність стимулює рослину до росту та розгалуження. Таке лікування можна проводити кілька разів.

Якщо ви хочете, щоб ваша герань набула кулястої форми, її необхідно обрізати секатором. Але якщо ви хочете подбати про свою рослину після зимового сезону, за допомогою секатора виріжте сухі та пошкоджені пагони, залишивши над землею максимум 3-4 пагони.

Крім обрізки й формування форми рослини, цілорічний догляд за рослиною включає також видалення сухого листя і суцвіть. Іноді буває, що листя герані жовтіє. Якщо вам цікаво, чому жовтіє листя герані, дивіться наступний абзац – там ми пояснимо, що це викликає.

Кімнатні квіти герань – цікаві факти про герань

Герань досить витривала рослина, яка не дуже часто страждає від хвороб. Однак якщо постійний вплив грибка відбувається у квартирі, де повітря занадто сухе, в його листі можуть жити павутинний кліщ і борошнистий червець. Харчування борошнистим хробаком можна розпізнати за скупченнями білих мошок і пожовтінням листя, яке ніби вкрите чорним липким міцелієм. Позбутися від борошнистих черв’яків дуже складно, тому що вони стійкі істоти. Для їх знищення часто потрібні сильні інсектициди.

Цікаво  Вазони з червоним листям

Розпізнати павутинного кліща можна за дрібними павутинками на листках. Для їх видалення також часто потрібні спеціальні заходи. Тому щоразу, коли ви помітили щось неприємне (наприклад, пожовкле листя), уважно огляньте рослину та перевірте, чи не атакували її комахи. Знищити їх дуже складно, і чим більше вогнищ займає борошнистий червець і павутинний кліщ, тим більша ймовірність того, що рослина не вдасться врятувати.

Ангіна має багато застосувань. Його листя (свіжі й подрібнені) знімають біль у вухах, ревматизм, синці й запалення. Також відмінним матеріалом для оздоровчої настоянки є листя герані. Просто замочіть подрібнене листя в спирті на 10 днів. Приготована таким чином суміш повинна знижувати артеріальний тиск, підтримувати процеси травлення і зміцнювати організм.

Чи знаєте ви, що герань потрапила до України з Південної Африки? Незважаючи на різний клімат, герань відмінно культивується в багатьох країнах світу. Не всі знають, що загальні назви герані – ангінка, ангіновец, рузиндла і герань запашна.

Герань має багато різновидів, але вже неможливо визначити, від якого виду вони походять. Найбільш поширеними є змішані рослини, відомі як Pelargonium graveolens hort. або Pelargonium ×graveolens.

Дивіться також: Кімнатні рослини антуріум догляд

Прокрутити вгору