Головна сторінка » Коли обрізати персики?
Коли обрізати персики?

Коли обрізати персики?

Коли обрізати персики? Обрізка персика – одна з найважливіших процедур для цих фруктових дерев. Якщо все зробити правильно, то персики будуть здоровими й сильними й будуть рясно плодоносити. Якщо нехтувати регулярною обрізкою, ваші дерева будуть плодоносити, але вони будуть дрібними й несмачними. Тому перевірте, як і коли правильно обрізати персики.

З якою метою проводиться обрізка персиків?

Обрізка персиків проводиться з кількох причин:

  • Омолодити – якщо у вас старе і запущене дерево, можна зробити омолоджуючий зріз,
  • згущувати їх,
  • направляти пагони в потрібному напрямку і не допускати їх ламання.

Терміни обрізки персика

У перші роки вирощування ми зрізаємо персики навесні, на рубежі березня і квітня. Ми завжди обрізаємо у фазі рожевих бутонів, тобто коли на дереві видно бутони.

Старі дерева обрізають влітку, після збору плодів. Варто знати, що персики плодоносять переважно на однорічних пагонах. Літню обрізку персиків слід проводити в сонячний день і в умовах не надто високої вологості повітря – це знижує ризик зараження дерев хворобами.

персик

Як обрізати персики?

Ростуть персики швидко, але великих розмірів не досягають. Способи обрізки молодих і старших дерев відрізняються – ці відмінності необхідно знати, щоб правильно обрізати персик і забезпечити рясний урожай плодів.

Цікаво  Конвалія в саду – що про неї варто знати

Однорічні та дворічні дерева

Щойно посаджені дерева, звичайно ж, потрібно обрізати – якщо садили навесні, то відразу після посадки. Але якщо ми садили дерева восени, то першої весни їх потрібно обрізати. Видаляємо найслабші й підмерзлі гілки.

Після першого зрізу персик повинен мати одну напрямну і 4 або 5 бічних пагонів, рівномірно розподілених навколо напрямної, причому найнижчий пагін повинен бути приблизно на 50-60 см над землею. Бічні пагони значно вкорочуємо, щоб дереву було легше прижитися.

Обрізати дерева слід також на другий рік вирощування – у персиків розвивається шнур, зазвичай значно довший за решти пагонів. Його слід скоротити. Бічні пагони, що залишилися, також вкорочують, щоб стимулювати дерево до утворення нових. Але ми можемо залишити на дереві ще 2-3 пагони над торішніми, а старші нижні бічні пагони вкоротити.

фото

Третій рік вирощування

На третій рік обрізка персика повинна передбачати укорочення гілок, навесні – видалення пошкоджених і слабких бічних пагонів і тонких гілок. Однак товсті однорічні гілочки ми залишаємо – якщо вони занадто довгі, то можна обрізати їх між 8-ю і 9-ю брунькою. Ви також повинні видалити гілки, на яких не розвинулися квіткові бруньки, або ті, що мають поодинокі квіткові бруньки, пам’ятаючи про це, коли настане фаза рожевих бутонів.

Цікаво  Осіння обрізка плодових дерев і декоративних кущів
персик

Старі дерева

Літню обрізку персикових дерев проводять після плодоношення. Перевірте, які бічні пагони не зав’язалися, і видаліть їх. У наступні роки обрізка також передбачає омолодження дерев – щороку персикове дерево інтенсивно дає нові пагони. Якщо знехтувати персиком, їх буде багато у верхній частині крони. Слід пам’ятати, що з центру крони й в нижній її частині також утворюються молоді пагони, але вони зазвичай не плодоносять і гинуть.

Тому омолоджуюча зрізка персиків. Мета – залишити тільки однорічні пагони, тому що з укорочених гілок утворяться нові верхівкові пагони, на яких дерево буде плодоносити. Старі гілки слід значно вкоротити (до 20% їх довжини), а старі гілки видалити. На старих екземплярах необхідна сильна обрізка, особливо якщо вона не проводилася кілька років.

Техніка наведення крони

Формування персика передбачає надання його кроні відповідної форми. Розрізняють дві основні форми вінця – котлоподібну або конічну. Чайниковий тип характеризується низьким стовбуром і пухкою кроною з чотирма спрямованими вгору гілками, без напрямної. Завдяки такому рішенню пагони, розташовані всередині крони, мають хороший доступ сонячного світла, а дерево дає смачні й численні плоди. Конічний тип, з іншого боку, передбачає залишення провідника та розрізання, як описано вище. Тоді крона набуває форму досить вузького конуса.

Цікаво  Піони в саду – вирощування, догляд, вимоги, сорти

Що потрібно пам’ятати при обрізанні персиків?

Пам’ятайте, що вкорочувати пагони потрібно лише чистим продезінфікованим інструментом. Ми дезінфікуємо їх після кожного використання та перед переходом до кожного наступного дерева – це запобігає перенесенню будь-яких патогенних мікроорганізмів з одного дерева на інше. Денатурат можна використовувати для дезінфекції інструментів. Рани після зрізання живих гілочок необхідно обробити садовою маззю.

Важлива і якість інструментів — їх слід ретельно заточити, щоб без потреби не рвати живу тканину дерева і не робити рівних надрізів.

Також варто пам’ятати, як ми вже згадували, що погода під час зрізання повинна бути відповідна – найкраще підійде сонячний (але не жаркий), сухий день.

Резюме

Регулярна і правильна обрізка персика необхідна і визначає рясний урожай – смачні, соковиті й наповнені вітамінами персики. Занедбане дерево буде давати численні, але маленькі й несмачні плоди. Потрібно тільки пам’ятати про правильний порядок, терміни зрізання і правильну техніку роботи.

Дивіться також: Дерево персик – вирощування та догляд

Прокрутка до верху