Головна сторінка » Королівські лілії – чудові квіти з королівським виглядом
Королівські лілії

Королівські лілії – чудові квіти з королівським виглядом

Королівські лілії – чудові квіти з королівським виглядом. Королівська лілія — китайська біла лілія, яку, мабуть, найпростіше виростити. Має блискучі білі трубчасті квіти з рожевим відтінком і сильний, незабутній аромат. Він ідеально підходить для вирощування на сонячних місцях і є ідеальною квіткою для зрізання. Його цінують за його інтенсивний аромат, королівська лілія, відзначена нагородами, є величною квіткою. Рясні квіти випромінюють солодкий аромат, з яким ніщо не зрівняється.

Як виглядає королівська лілія?

Королівська лілія характеризується великими, зверненими назовні білими воронками, з жовтим горлом і рожево-фіолетовим кольором зовні. Кожне стебло зазвичай містить до 25 квіток.

Довжина чашечок 15-20 см. Своєю чергою, вся квітка може вирости до двох метрів. Зазвичай вони мають міцні стебла, але іноді чашечки занадто великі та важкі, щоб стебло витримало.

Королівська лілія – походження та історія

квіти

Королівські лілії ростуть у дуже обмеженому ареалі вздовж 50-кілометрової ділянки скель у долині Міньцзян на північ від Ченду в горах Хендуань у Сичуані. Вперше її зібрав Ернест Вілсон у 1903 році, і з того часу вона стала найпопулярнішою лілією у світі.

Цікаво  Барвінок – вирощування в саду, використання, догляд

Вілсон вперше зібрав королівські лілії в долині Мін у 1903 році, а потім під час своєї наступної експедиції в 1907 році він взяв приблизно 18 000. цибулини лілій, понад 95% яких згнили на зворотному шляху до Бостона, оскільки Вілсон не запакував їх у захисну глиняну оболонку. Лише під час наступної експедиції йому вдалося забрати достатньо матеріалу.

Легкість у вирощуванні королівської лілії та її стійкість до посухи та надлишку вологи показали її королівську гідність. Великий ріст, красиві витягнуті воронкоподібні квіти разом із солодким ароматом захопили світ штурмом. Зараз королівські лілії зустрічаються в північній півкулі, переважно в помірному кліматичному поясі.

Де садити і як використовувати королівські лілії?

фото

Стебла королівської лілії виростають до двох метрів і рясно цвітуть чудовими квітами. Він ідеально підходить для багаторічних клумб, серед інших лілій, а також може вирощуватися як розсада або навіть у контейнерах. Королівська лілія забезпечує вражаючий вигляд без особливих зусиль.

Цікаво  Назви садових квітів - які найлегше вирощувати

Окрім красивих бордюрів, королівська лілія також є надзвичайно довговічною зрізаною квіткою. Найчастіше королівські лілії використовуються в букетах для особливих випадків. Завдяки містичному зовнішньому вигляду їх вибирають супутниками важливих і елегантних заходів.

Вирощування королівської лілії

Цибулини королівської лілії можна садити восени або навіть ранньою весною. Для досягнення найкращих результатів їх слід розташувати на відстані 45–60 см один від одного, але має містити принаймні три на групу. Ґрунт має бути добре дренованим, але в іншому випадку лілії не дуже вимогливі до типу ґрунту. Однак висаджувати королівську лілію слід на сонячному або напівтінистому місці.

Квіти розпускаються з кінця червня до кінця серпня. Термін цвітіння строго залежить від погодних умов і стану самої рослини.

Королівська лілія догляд

квіти

Доглядати за королівською лілією не складно. Коли вони починають рости й поки ґрунт залишається злегка вологим, вони не потребують особливого догляду. Стебла високі, але міцні, тому пачкати не потрібно. Можливо, їх потрібно зробити кілками, якщо вони дуже високі або якщо рослини не захищені від вітру.

Цікаво  Гребінець півня прикрасить ваш будинок і сад.

Коли квіти закінчать розпускатися, видаліть засохлі пагони й листя. Підтримуйте адекватну мульчу навколо основи рослин. Є кілька шкідників, які можуть турбувати королівські лілії. Шкодити можуть хрущ і попелиця. Для боротьби з ними використовується інсектицидне мило.

Відразу після посадки королівську лілію потрібно рясно полити. Тоді додаткова кількість води знадобиться під час цвітіння рослин або в період посиленого росту квітів. Ліліям допоможе пересадка кожні 3-4 роки в інше місце і зміна положення. Цибулини квітів слід викопувати після періоду цвітіння, тобто на початку вересня, і відразу пересаджувати в інше місце.

Надзвичайно витривалий вид королівської лілії прекрасний і величний з незабутнім ароматом. Цей унікальний сорт дає фантастичні зрізані квіти, оскільки його стебла дуже міцні. Зрослі цибулини можуть давати до 20 квіток на кожному стеблі за правильних умов. Королівська лілія ідеально підходить для саду, але вона також ідеальна для горщиків і контейнерів.

Дивіться також: Деревоподібні лілії, лілії садові та латаття. Сорти,вирощування та догляд в домашньому саду

Прокрутка до верху