Головна сторінка » Обрізка молодих дерев весною
Обрізка молодих дерев весною

Обрізка молодих дерев весною

Обрізка молодих дерев весною. Плодові дерева обрізають, щоб забезпечити здоровий ріст і рясний урожай. Цю процедуру догляду проводять і для формування крони. Видалення хворих, старих і надмірно затінених пагонів проріджує крону, завдяки чому сонце має більшу проникаючу здатність. Варто пам’ятати, що легка обрізка стимулює м’який розвиток вищевказаних пагонів, а більш агресивна стимулює рослину до інтенсивного росту.

Графік лікування

Обрізка проводиться регулярно – навіть щороку. Систематичність – запорука досягнення бажаних результатів. Дата зрізу залежить від породи дерева. Розрізняють два періоди: зимовий (у період спокою) і літній (в період вегетації).

На межі зими й весни – з середини лютого до кінця березня – обрізають яблуні, груші, сливи, айву, ліщину. А вишню і черешню обробляють влітку, після збору врожаю, оскільки ці плодові дерева більш сприйнятливі до захворювань, які можуть виникнути після обрізки. Незалежно від терміну і породи обрізати дерева необхідно після закінчення заморозків і заморозків, в сухий, ясний і безвітряний день з плюсовою температурою.

Квітень – найкращий час для догляду за абрикосами, нектаринами та персиками. З цими породами потрібно почекати до весни, оскільки вони більш чутливі, ніж груші чи яблуні, які є прикладом дерева, яке обрізають двічі на рік, коли вовчки, тобто молоді й ніжні пагони, що ростуть вертикально вгору.

Цю дію не проводять у морозний день, оскільки свіжозрізані гілки легко замерзають. Вони також сприйнятливі до захворювань, тому після кожного зрізу потрібно проводити підгодівлю. Місця зрізів необхідно замазати садовою маззю, бажано з додаванням фунгіциду. Мазь захищає від інфекції й прискорює загоєння ран.

Цікаво  Формуюча обрізка дерев - перші кроки перед початком вегетації
фото

Способи різання

Квітнева обрізка повинна бути помірною, як і будь-яка інша обрізка, проведена в першій половині року. Обсяг обробки залежить від віку дерева. Молоді рослини злегка обрізають лише для формування крони та її прорідження. Пошкоджені відмерлі гілки вирізають з крони й ростуть всередину, перехрещуючись із сусідніми. Такий спосіб обрізки не загальмує ріст міцного і добре живильного молодого дерева, яке, отже, буде давати здорові плоди.

Дерева віком від кількох років потребують більшої обрізки, особливо якщо це відбувається вперше. Найбільш радикальна обрізка проводиться на яблуні, груші та вишні.

Обрізка дорослих дерев відбувається у два етапи: укорочення товстих гілок і обрізка більш тонких гілок.

Обрізка молодих дерев весною

Етап перший – гілки

Старі та недоглянуті дерева необхідно прорідити. Кілька товстих гілок видаляють, щоб більше сонячного світла потрапляло всередину крони. Іноді для опускання крони необхідно видалити всю верхівку дерева. Низькорослі дерева легше захистити від хвороб і шкідників. На нижніх поверхах зручніше інші процедури по догляду і легше збирати плоди.

Другий етап – менші гілки

На цьому етапі вирізають гілки, що ростуть близько одна до одної, які кидають тінь одна на одну. Звичайно, слід зрізати ті пагони, які стикаються один з одним, ті, що перетинаються, і ті, що ростуть до центру крони. Після такої обробки дерево може здатися занадто рідкісним, але після появи перших листочків і нових гілочок виявляється, що все в порядку.

Цікаво  Садові квіти однорічні

Щоб знизити ризик захворювання і прискорити процес загоєння, потрібно правильно обрізати. Використовуйте гострий інструмент, міцно і міцно, щоб поверхня зрізу була гладкою. Гілки зрізають трохи вище кільця, тобто місця потовщення біля основи. Однак пагони вкорочують трохи вище здорової нирки. Поверхня такого зрізу повинна бути нахилена до його основи під кутом 45⁰.

Якими інструментами різати? Ручні секатори найкраще підходять для тонких гілок. Більш товсті краще різати пилкою. Техніка полягає в тому, щоб спочатку зрізати гілку знизу, а потім зрізати її зверху. Кора не повинна рватися, а гілка не ламатися.

фото

Обрізка молодих дерев весною – щойно посадили

Особливий вид обробки – зрізання після посадки. У випадку з абрикосами рекомендується прагнути до майже природної крони. Обрізка передбачає вкорочування направляючої (домінантної гілки) на висоті 50 см від найвищого пагона і зрізання бічних пагонів, що ростуть нижче пів метра від землі. Своєю чергою бічні пагони з гострими розвилками вирізають повністю, а решта бічні пагони вкорочують на третину. Також можна зігнути гілки горизонтально.

Цікаво  Садові весняні квіти – 10 найпопулярніших видів

На відміну від абрикосів, щойно посаджене персикове дерево вимагає сильної обрізки. Бажана натуральна кущова форма. Для формування такої крони провідник зрізають приблизно на 80 см від землі. Залишають чотири симетричних бічних пагонів – приблизно 20 см один від одного. Ці пагони необхідно вкоротити: верхні на 2-3 нирки від основи, а нижні на 4-6. Залишилися бічні гілки слід повністю видалити. Найнижчий пагін повинен рости не менше 15-20 см від землі.

Обрізка молодих дерев весною

Обрізка молодих дерев весною

У квітні обрізають не тільки дерева, а й плодові кущі. Вони вимагають рентгенографії крони й видалення мертвих і хворих пагонів. Початок квітня – останній дзвінок для таких доглядових процедур. У чагарників місця зрізів необхідно закріпити, як і у дерев. Пов’язка з садової мазі прискорить загоєння ран і запобіжить розвитку захворювань.

Квітень – час обрізки троянд. Робимо це приблизно через два тижні після оголення кущів. У мініатюрних сортів пагони вкорочують наполовину, а у плетистих троянд залишають не більше шести найсильніших пагонів, які можна додатково трохи вкоротити. Однак для більших сортів троянд ми обрізаємо пагони над 5-6 брунькою. Додатково слід видаляти викривлені, хворі, слабкі пагони й ті, що ростуть не в тому напрямку.

Дивіться також: Обрізка плодових дерев навесні

Прокрутка до верху