Головна сторінка » Обрізка плодових дерев навесні
Обрізка плодових дерев навесні

Обрізка плодових дерев навесні

Обрізка плодових дерев навесні. Дерева і кущі слід обрізати так, щоб навесні й влітку вони могли значно розгалужуватися, рясно родити й виглядати привабливо. Обрізку слід проводити за певними правилами, якщо ми не хочемо нашкодити рослині або послабити його.

Як і коли обрізати дерева і кущі?

Обрізку дерев і кущів ми проводимо ранньою весною, коли період заморозків і негативних температур вже минув, але рослини ще не почали пускати перші бруньки й листя. Пам’ятайте, що низькі температури негативно впливають на свіжі рани від обрізки, і якщо ми обрізаємо дерева, які вже пустили листя, то велика ймовірність, що вони ослабнуть і недостатньо загуснуть за сезон.

Цікаво  Азіатська лілія – вирощування, вимоги й догляд
Обрізка плодових дерев навесні

Обрізка плодових дерев навесні

Якщо ми хочемо обрізати плодові дерева, то спочатку потрібно позбутися від засохлих, поламаних, схрещених або хворих гілок. Обрізка плодових дерев спрямована на їх проріджування, щоб сонячне світло легше проникало всередину крони. Чим краще крона дерева буде освітлена, тим більше дерево буде цвісти та родити, тим швидше розвиватиметься.

фото

Обрізка плодових дерев навесні

Обрізаємо декоративні дерева та кущі таким чином, щоб надати їм привабливої ​​форми. Ми видаляємо всі непривабливі гілки або ті, що закривають садові доріжки чи інші рослини.

Цікаво  Біла полуниця, ананас полуниця. Як виростити біло плідну полуницю?

Взагалі не слід вкорочувати такі рослини, як каштани, азалії чи магнолії, оскільки вони погано переносять обрізку і з часом починають повільно в’янути. Можна обмежитися лише обрізанням підмерзлих або засохлих гілок.

Якими інструментами обрізати дерева та кущі?

Останнє важливе правило при обрізанні дерев і чагарників – це підбір інструментів. Секатори, які ми використовуємо, повинні бути відповідно гострими та чистими. Найкраще вибирати секатори з лезом з нержавіючої сталі, тому що вони довго зберігають гостроту, а також міцні й стійкі до корозії.

Цікаво  Обрізка дерев осінню
Обрізка плодових дерев навесні

Інструменти з тупими лезами можуть пошкодити дерево та порвати кору, а також призвести до того, що ріжуча рана загоюється набагато довше. Щоб зменшити ризик ослаблення рослини, окрім гострих обрізних інструментів, перед обрізанням завжди намагайтеся протерти лезо денатурованим спиртом, щоб ретельно його продезінфікувати, а після процедури нанесіть фунгіцидну мазь на місця зрізу товстих гілок..

Дивіться також: Обрізка плодових дерев осінню

Прокрутка до верху