Головна сторінка » Обрізка плодових дерев осінню
Обрізка плодових дерев осінню

Обрізка плодових дерев осінню

Обрізка плодових дерев осінню. Яблука, сливи, груші, малину та ожину зібрали? Настав час зрізати гілочки. Для чого? Щоб правильно розвивалися дерева і кущі. І щоб вони давали більш рясні врожаї. Важливо, щоб ми обрізали їх правильним способом і за допомогою правильних інструментів.

Обрізка плодових дерев осінню

Чим більше часу ми приділимо восени плодовим деревам і кущам у своєму саду, тим більшим буде урожай наступного року. Залишені напризволяще яблуні, груші та вишні багато сил вкладають у свої гілки. Вони ростуть як божевільні, блокуючи нижні частини дерева від доступу життєдайного сонячного світла. Ефект? Менш пухкі плоди, які дозрівають повільніше, а крона неправильна і занадто густа.

Спосіб виконання процедури зазвичай адаптують до віку дерева або чагарнику. На молодих рослинах (у тому числі щойно висаджених) слід проводити формуючі зрізи, а на більш старих – просівальні (вони забезпечують рівномірний доступ світла до всіх гілок).

фото

Коли потрібно різати

Обрізку проводять два рази – ранньою весною (до початку повної вегетації) або восени (після збору плодів, коли дерева готуються до зими). Вимагають такої обробки яблуні, сливи, груші. Вишні, абрикоси, персики та черешні терпляче чекають до другої половини вересня. Зрізати ліщину плануємо не пізніше листопада.

Цікаво  Ампельні вуличні квіти в саду і на балконі

На плодових кущах також потрібно зробити очисні зрізи. У білої та червоної смородини та аґрусу ми вирізаємо пагони старше 2 років (кора у них темніша за інші). У чорної смородини вирізаємо гілки від 3 років (найкраще плодоносять однорічні та дворічні). Також позбавляємося від усіх цьогорічних пагонів малини, які перестали плодоносити, а бічні пагони ожини вкорочуємо.

Приступаючи до зрізання, вибираємо відповідні погодні умови, тобто день повинен бути бездощовим, температура повинна бути низькою, а вологість – низькою. Це знижує ризик зараження пошкоджених гілочок грибковими захворюваннями – експерт галузі садового електроінструменту. – Рани, отримані в результаті процедури, необхідно захистити спеціальною садовою маззю, яка запобігає проникненню міцелію всередину, – додає він.

Обрізка плодових дерев осінню

Обрізка восени й позбавлення від так званих «вовчків»

«Вовчки» — це молоді пагони, що швидко ростуть. Позбавлення від них дозволить дереву віддавати більше енергії на дозрівання плодів, а не вкладати її лише в розширення гілок. Крім того, більше світла потраплятиме всередину крони. Ті, що стріляли, швидко зрізаємо. Деякі з них потрібно просто зігнути так, щоб вони досягали кута 90° до стовбура дерева.

Цікаво  Садові кущові квіти, які легко виростити!

Хорошим рішенням є також позбавлення від усіх пагонів, які перетинаються і ростуть дуже близько один до одного. Це важливо, тому що коли вони починають тертися один об одного під час вітру, виникне пошкодження, через яке хвороботворні бактерії та грибки можуть проникнути всередину.

Крім того, з усіх дерев і кущів видаляємо як хворі, ламкі, так і уражені шкідниками пагони та листя. Ми ретельно збираємо такі речі та спалюємо або викидаємо. Їх не можна зберігати в компостері, оскільки таким чином хвороби (і шкідники) отримають унікальну можливість захопити весь наш сад у наступному вегетаційному періоді.

фото

Як правильно обрізати плодові дерева та кущі

  • Під час першої такої обробки позбавляємося від усіх гілок, що ростуть менше ніж 50 см над землею.
  • Бічні пагони зазвичай вкорочують на 1/3, обов’язково зрізаючи на кілька сантиметрів вище живої бруньки (навесні з неї виросте нова гілка).
  • Напрямні (основні гілки) вкорочуємо не більше ніж на 40 см.
  • Зрізаємо під кутом 45°.
  • Ми захищаємо всі рани спеціальними засобами, адаптованими до породи дерев і, можливо, до хвороби, від якої ми хочемо позбутися.
Цікаво  Садові квіти які люблять сонце та посуху.
Обрізка плодових дерев осінню

Обрізка плодових дерев осінню – ріжучі інструменти

Також важливо використовувати відповідні, добре підготовлені інструменти. Акумуляторні ланцюгові пилки відмінно підходять для різання більш товстих гілок (вони тихі, не виділяють шкідливих вихлопних газів, дозволяють працювати в будь-якому куточку саду).

Але якщо гілки високо над головою вимагають такої обробки, варто скористатися іншим варіантом цих пристроїв, а саме пилкою. Завдяки їм ми уникнемо клопоту підйому по драбині та ризику серйозної аварії. Менші пагони можна обрізати суцільним секатором.

У випадку кожного з цих інструментів надзвичайно важливо заточити його перед різанням (як ланцюг пилки, так і ножиці для секатора чи ножиці для живоплоту). Це зменшить ступінь ураження і дозволить рослинам швидше впоратися з ушкодженнями.І ще: ми не обрізаємо декоративні вічнозелені рослини восени, тому що вони не встигнуть відновитися до зими.

Дивіться також: Обрізка садових дерев. Коли і як обрізати дерева і кущі?

Прокрутка до верху